Inżynieria farmaceutyczna to nowoczesny kierunek studiów, który pozwoli Ci zdobyć rzetelne wykształcenie, obejmujące dziedziny farmacji i chemii.
Studenci tego typu kształcenia mają okazję zająć się projektowaniem i wytwarzaniem leków, kosmetyków, suplementów diety, a zdobyte umiejętności będą użyteczne w przypadku podjęcia pracy w laboratorium.
Kształcenie w zakresie inżynierii farmaceutycznej ułatwi Ci zapoznanie się z surowcami i produktami, wytwarzanymi dla przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego i im pokrewnych, a także z technikami przetwarzania oraz ze sposobami projektowania postaci leku i jego kontroli.
Realizowane zajęcia z pewnością przyczynią się do rozwiązywania zagadnień technicznych nie tylko w przypadku projektowania, ale i wykonawstwa czy eksploatacji.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Inżynieria farmaceutyczna możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (inżynierskie)
2. Tryb:
Inżynierię farmaceutyczną w Poznaniu możesz studiować w ramach pierwszego stopnia. Są to studia inżynierskie, trwające trzy i pół roku, czyli siedem semestrów. Studia tego typu realizowane są w trybie dziennym.
Stacjonarna forma kształcenia odbywa się od poniedziałku do piątku, a proponowany program studiów wypełniony jest zajęciami obowiązkowymi i dodatkowymi oraz praktykami zawodowymi.
Studia stacjonarne na uczelniach publicznych zazwyczaj są bezpłatne, wymagają jednak uiszczenia opłaty rekrutacyjnej.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Program studiów w zakresie inżynierii farmaceutycznej tworzony jest w interdyscyplinarny sposób, a wśród najpopularniejszych przedmiotów znajdziesz na przykład: chemia związków naturalnych, innowacyjne metody biologii molekularnej, nanotechnologia i biomateriały, aparatura przemysłu farmaceutycznego, nowoczesne metody syntezy środków leczniczych, technologia leku roślinnego i kosmetyków.
Studenci mają szansę zdobyć rzetelne wykształcenie i praktyczne umiejętności, które sprowadzają się do projektowania, wykonawstwa i eksploatacji leku, a także zapoznają się z surowcami i produktami wytwarzanymi w zakresie przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego i im pokrewnych.
Kształcenie na kierunku inżynieria farmaceutyczna to także idealna okazja, by poznać zagadnienia związane z bezpieczeństwem stosowania danych preparatów oraz zagadnienia inżynierskie odnoszące się do projektowania i kontroli procesów technologicznych.