Biotechnologia - Poznań

Biotechnologia - Poznań

Biotechnologia - Poznań

Studia w Poznaniu 

biotechnologia 

Odkryj biotechnologię  w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Biotechnologia studia Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku biotechnologia w Poznaniu to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych - Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu oraz Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu trybie stacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Biotechnologia - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek biotechnologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Biotechnologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Biotechnologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek biotechnologia w Poznaniu?

Jeżeli zdecydujesz się aplikować na kierunek biotechnologia w Poznaniu, koniecznie musisz pamiętać o kilku istotnych kwestiach, które zdecydują o dostaniu się na wymarzone studia. Najważniejsze jest zdanie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych.

W przypadku studiów magisterskich konieczne będzie przedstawienie dyplomu ukończenia studiów wyższych o podobnym profilu naukowym. Ponadto, wszyscy kandydaci są zobowiązani do przedstawienia zaświadczenia od lekarza medycyny pracy.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Biotechnologia w Poznaniu - zasady rekrutacji

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

BIOTECHNOLOGIA POZNAŃ STUDIA I STOPNIA

BIOTECHNOLOGIA POZNAŃ STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

BIOTECHNOLOGIA POZNAŃ STUDIA STACJONARNE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOTECHNOLOGIA?

Biologia to dziedzina nauki, która zajmuje się badaniem organizmów żywych i sposobu ich funkcjonowania w środowisku. Jej osiągnięcia znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, między innymi w branży medycznej, spożywczej czy farmaceutycznej. Praktycznym wykorzystywaniem procesów biologicznych zajmuje się biotechnologia. Dyscyplina ta może poszczycić się długą historią, a współcześnie zyskuje coraz większą popularność i renomę. Dlatego też nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z tego zakresu. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek biotechnologia w Poznaniu.

Idealnymi kandydatami na studia biologiczne i przyrodnicze będą osoby, które interesują się naukami ścisłymi, biologicznymi, technicznymi oraz przyrodniczymi i chciałyby rozwijać swoją wiedzę z tego obszaru. Jeżeli dodatkowo masz analityczny umysł i chciałbyś wykorzystać to w pracy nad rożnego rodzaju eksperymentami i badaniami naukowymi to studia na kierunku biotechnologia powinny być twoim wyborem.

 

 

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku biotechnologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku biotechnologia w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie lub licencjackie, które trwają od 3 lat do 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Duża popularność studiów biologicznych i przyrodniczych sprawia, że uczelnie w Poznaniu coraz częściej decydują się na wprowadzenie ich do swojej oferty kształcenia. Obecnie kierunek biotechnologia możesz realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.

Program studiów na kierunku biotechnologia został w pełni dostosowany do realiów współczesnego świata oraz potrzeb stawianych przez obecny rynek pracy. Oznacza to, że studenci mają szansę rozwinąć zarówno swoją wiedzę teoretyczną, jak i zdobyć cenne umiejętności praktyczne. Jako student będziesz uczęszczał na zajęcia o tematyce związanej z naukami ścisłymi, biologicznymi, chemicznymi, przyrodniczymi oraz technicznymi, dzięki czemu zdobędziesz wszechstronne wykształcenie. W ofercie kształcenia przewidziano między innymi takie przedmioty, jak:

 • biochemia
 • genetyka
 • bioinformatyka
 • inżynieria białek
 • budowa i fizjologia białek
 • wiele innych

 

Ponadto, w planie zajęć znajdą się także warsztaty praktyczne na których będziesz mógł korzystać z nowoczesnych narzędzi badawczych.

Gdzie studiować na kierunku biotechnologia w Poznaniu?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek biotechnologia w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIOTECHNOLOGIA?

Studia w Poznaniu kształcą specjalistów, którzy doskonale odnajdują się zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Absolwenci biotechnologii, ze względu na dużą popularność tej dyscypliny, mogą liczyć na wiele interesujących ofert pracy.

Po ukończeniu studiów będziesz przygotowany do podjęcia pracy we wszystkich miejscach, w których wymagana jest wiedza z obszaru nauk biologicznych, przyrodniczych i ścisłych. Idealnie sprawdzisz się jako pracownik branży:

 • farmaceutycznej
 • medycznej 
 • spożywczej

 

Ponadto, możesz związać swoją przyszłość ze specjalistycznymi laboratoriami badawczymi i diagnostycznymi, gdzie wykorzystasz wiedzę i umiejętności zdobyte podczas studiów. Równie ciekawą opcją może być praca w instytucjach i formach podejmujących działania na rzecz ochrony środowiska i przyrody. Absolwenci często decydują się także na założenie własnej działalności gospodarczej lub rozpoczęcie kariery międzynarodowej. Co więcej, możesz zdecydować się na działalność naukową i wykorzystać swoje kompetencje podczas pracy w wydawnictwach naukowych, redakcjach czasopism czy innych mediach.

Kierunki biologiczne i przyrodnicze w Poznaniu

Rozwiń

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

 

Komentarze (0)