Studia informatyczne powszechnie uznawane są za jedne z najbardziej rozwojowych i opłacalnych. Informatyka stosowana to kierunek interdyscyplinarny, który łączy wiedzę informatyczną z inżynierią rolniczą.
Studenci tego typu kształcenia mają okazję zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie rozwijania i wdrażania nowoczesnych technologii informatycznych w różnych obszarach rolnictwa i gospodarki rolno-spożywczej.
Będziesz miał/a okazję zgłębiać także wiedzę z zakresu matematyki, fizyki, chemii i biologii, przede wszystkim jednak poznasz nowoczesne rozwiązania informatyczne, które wspomagają złożone procesy produkcji.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Informatyka stosowana możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (inżynierskie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Informatykę stosowaną możesz studiować na pierwszym i drugim stopniu. Studia informatyczne trwają trzy i pół roku (siedem semestrów) lub cztery lata (studia inżynierskie niestacjonarne). Studia magisterskie odbywają się w trakcie trzech semestrów (półtora roku).
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Informatyka stosowana pozwoli Ci zdobyć kompleksowe wykształcenie, które łączy wiedzę informatyczną z treściami związanymi z inżynierią rolniczą, przy czym kładzie się nacisk na technologie informatyczne i ich praktyczne zastosowanie.
W siatce zajęć znajdziesz szereg fascynujących przedmiotów, wśród których są na przykład: podstawy chemii, informatyka w technice cieplnej, algorytmy i struktury danych, elektrotechnika i elektronika, mechanika i wytrzymałość materiałów. Studenci nauczą się wdrażać nowoczesne technologie informatyczne do szeroko rozumianych obszarów rolnictwa i gospodarki rolno-spożywczej.
W trakcie zdobywanej edukacji z pewnością przyjdzie Ci poznać metody stosowania nowoczesnych rozwiązań informatycznych, które w znaczący sposób wspomagają złożone procesy produkcji.
Będziesz posługiwał/a się nowoczesnymi metodami analitycznymi i logicznymi, a także metodami opierającymi się na sztucznych sieciach neuronowych z uwzględnieniem analizy i przetwarzania obrazów cyfrowych.