Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, w jaki sposób powstają złożone mechanizmy zasilane sztuczną inteligencją, które następnie wykorzystywane są do badania przestrzeni kosmicznej? Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że ich projektowanie i tworzenie wymaga ogromnej wiedzy i doskonale ugruntowanych umiejętności.
Możesz je zdobyć na studiach na kierunku technologie kosmiczne i satelitarne. Jest to kierunek skrojony na miarę osób uzdolnionych technicznie, pasjonujących się przestrzenią kosmiczną oraz najnowocześniejszymi technologiami, bez których kosmiczne eskapady nie byłyby możliwe. Pamiętaj, że kandydaci na ten niezwykły kierunek muszą posiadać dyplom z tytułem inżyniera.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku technologie kosmiczne i satelitarne możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku technologie kosmiczne i satelitarne realizowane są w ramach drugiego stopnia kształcenia, dlatego adresowane są do osób posiadających wyższe wykształcenie na pokrewnych kierunkach pierwszego stopnia. Zdobycie tytułu magistra zajmie ci 1,5 roku.
Studenci mogą uczyć się stacjonarnie oraz niestacjonarnie, co dla wielu okazuje się ogromną zaletą.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
Jeżeli zechcesz uczyć się w trakcie tygodnia roboczego, wybierzesz kształcenie stacjonarne. Jeśli natomiast z dowolnych powodów wolałbyś poszerzać kompetencje weekendowo, studia niestacjonarne zaoczne okażą się dla ciebie najlepszą opcją.
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Niewątpliwym atutem studiów na kierunku technologie kosmiczne i satelitarne w Trójmieście jest ich interdyscyplinarność. Osoby, które wybiorą te wyjątkowe studia, posiądą wiedzę i umiejętności z obszaru mechaniki, mechatroniki, telekomunikacji, informatyki, fizyki, nanotechnologii oraz matematyki.
W trakcie nauki zdobędziesz wiedzę na temat systemów nawigacji satelitarnej, nauczysz się podstaw programowania i obsługi specjalistycznych programów komputerowych, poznasz astronomię z astrofizyką, rozwiniesz umiejętności projektowe i planistyczne, a ponadto będziesz wiedział w jaki sposób konstruować złożone mechanizmy kosmiczne.