Inżynieria techniczno-informatyczna to kierunek, który doskonale wpisuje się w oczekiwania współczesnego rynku pracy. Jest to idealna propozycja kształcenia dla osób zainteresowanych nowościami technologicznymi, techniką, a także informatyką.
Studia inżynierskie tego typu pozwolą Ci zdobyć wiedzę i umiejętności nie tylko w zakresie inżynierii wytwarzania oraz inżynierii materiałowej, ale także w odniesieniu do budowy maszyn oraz metod badań materiałów przy wykorzystaniu metod komputerowych i technik informatycznych.
Kierunek umożliwi Ci tworzenie aplikacji w językach programowania, a także ułatwi projektowanie i wdrażanie systemów informatycznych.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Inżynieria techniczno-informatyczna możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (inżynierskie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Kierunek inżynieria techniczno-informatyczna w Bydgoszczy może być realizowany na pierwszym i drugim stopniu. Studia inżynierskie trwają trzy i pół roku (siedem semestrów). Studia magisterskie uzupełniają wiedzę zdobywaną na studiach pierwszego stopnia; odbywają się w trakcie trzech semestrów (półtora roku).
Kształcenie odbywa się stacjonarnie i niestacjonarnie. Zajęcia w trybie dziennym prowadzone są od poniedziałku do piątku. Tryb niestacjonarny może być realizowany zaocznie w weekendy lub wieczorowo od poniedziałku do piątku (wbrew nazwie zajęcia odbywają się nawet przez cały dzień). Sprawdź, jaką niestacjonarną formę obiera kierunek inżynieria techniczno-informatyczna.
Na uczelniach publicznych studia stacjonarne są bezpłatne, tryb niestacjonarny zaś jest odpłatny.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Kierunek inżynieria techniczno-informatyczna w Bydgoszczy tworzony jest w interdyscyplinarny sposób, dlatego w programie kształcenia znajdziemy przedmioty odnoszące się do różnych nauk i dziedzin. Studenci uczęszczają między innymi na recykling materiałów inżynierskich, programowanie obiektowe, podstawy bioinżynierii medycznej, nowoczesne technologie w procesie samokształcenia, innowacyjne materiały i technologie (tw. sztuczne).
W siatce zajęć znajdziemy przedmioty ogólne, podstawowe, kierunkowe, fakultatywne. Studenci mają okazję zdobyć kompetencje i umiejętności odnoszące się do tworzenia aplikacji w językach programowania. Uczą się projektować i wdrażać systemy informatyczne, a także stosować techniki multimedialne.
Poznasz metody badań materiałów przy wykorzystaniu metod komputerowych i technik informatycznych, jak również zdobędziesz wiedzę odnoszącą się do budowy maszyn.