Gospodarka miejska i nieruchomości to unikatowy kierunek o charakterze interdyscyplinarnym. Edukacja w tym zakresie umożliwia zdobycie wiedzy odnoszącej się do nieruchomości i gospodarki miejskiej.
Propozycja kształcenia powstała w odpowiedzi na brak specjalistów odnajdujących się w obsłudze i inwestowaniu na rynku nieruchomości. Ukończenie tego typu studiów umożliwi Ci stanie się wykwalifikowanym ekonomistą, który z powadzeniem zajmie się gospodarowaniem zasobami miast oraz zarządzaniem projektami miejskimi.
W programie zajęć znajdziesz wiele przedmiotów teoretycznych, jak i praktycznych, między innymi obejmujących projektowanie rozwiązań dla miast i rynku nieruchomości.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Gospodarka miejska i nieruchomości możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia w Katowicach na kierunku gospodarka miejska i nieruchomości możesz realizować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Studia pierwszego stopnia trwają trzy lata i kończą się tytułem licencjata. Studia drugiego stopnia uzupełniają wiedzę zdobytą na licencjacie. Trwają dwa lata, czyli cztery semestry, i kończą się egzaminem magisterskim.
Zajęcia na studiach dziennych odbywają się od poniedziałku do piątku. Tryb niestacjonarny może być realizowany zaocznie w weekendy lub wieczorowo (zajęcia odbywają się w tygodniu nawet przez cały dzień). Pamiętaj, żeby sprawdzić, w jaki sposób poszczególne uczelnie prowadzą edukację niestacjonarną w ramach gospodarki miejskiej i nieruchomości
Studia stacjonarne na uczelniach publicznych są bezpłatne, natomiast tryb niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Zdobywana wiedza i umiejętności
W trakcie zdobywanej edukacji w zakresie gospodarki miejskiej i nieruchomości będziesz miał/a okazję zdobyć niezbędne kompetencje ekonomisty, a zarazem miejscowego stratega. Zapoznasz się, a także będziesz potrafił/a wykorzystywać strategie marketingowe, będziesz w stanie zarządzać projektami miejskimi, jak również zaplanujesz, w jaki sposób spożytkować środki z Unii Europejskiej.
Zdobędziesz wiedzę odnoszącą się do gospodarki i wyceny nieruchomości, działania miejskiego rynku nieruchomości, a także z zakresu zarządzania nieruchomościami.
Dowiesz się, jak działa aktualny rynek nieruchomości mieszkaniowych, produkcyjnych, usługowych, publicznych. Nauczysz się sporządzać i prezentować raporty diagnostyczne na temat nieruchomości, analizować rynek nieruchomości, a także tworzyć dokumentację strategiczną oraz wycenę nieruchomości.