Geoinformatyka to propozycja kształcenia, która odpowiada na oczekiwania współczesnego rynku pracy. Studenci mają niepowtarzalną okazję zdobyć wiedzę z zakresu geodezji, geografii, geoinformacji oraz nauk jej pokrewnych.
W trakcie realizowanych zajęć nauczysz się programować, a także zdobędziesz umiejętności odnoszące się do modelowania 3D/CAD, modelowania informacji o budynku (BIM), jak również do urbanistyki i planowania przestrzennego, na przykład w przypadku inteligentnych miast (Smart City).
Studenci mają okazję zapoznać się z nowoczesnymi technikami pomiarowymi, to znaczy ze współczesną fotogrametrią cyfrową i teledetekcją. Uczą się także języków skryptowych oraz zdobywają kompetencje w zakresie programowania aplikacji internetowych i stosowania dedykowanych narzędzi w środowisku GIS.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Geoinformatyka możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia w zakresie geoinformatyki możesz realizować w trakcie trzech semestrów (półtora roku). Są to studia magisterskie, które kończą się tytułem magistra inżyniera.
Stacjonarna forma kształcenia to studia dzienne, które odbywają się od poniedziałku do piątku. Na uczelniach publicznych zajęcia w tym trybie prowadzone są bezpłatnie w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne mogą być realizowane zaocznie, to znaczy, że zajęcia odbywają się w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, lub wieczorowo, gdzie zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku nawet przez cały dzień.
Sprawdź, w jakiej formie możesz studiować logistykę niestacjonarnie. Pamiętaj, że studia niestacjonarne są płatne.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Studia w zakresie geoinformatyki opracowywane są w interdyscyplinarny sposób. Studenci zdobywają kluczową dla tej dziedziny wiedzę i umiejętności sprowadzające się do nauk takich jak geografia, geodezja, geoinformacja. Zapoznasz się ze współczesną fotogrametrią cyfrową oraz teledetekcją oraz z regułami kartografii multimedialnej, fuzji geodanych, zastosowaniem technologii VR.
Nauczysz się przeprowadzać analizę przestrzenną w zaawansowanym zakresie. Rozwiniesz umiejętności programowania w odniesieniu do aplikacji internetowych i stosowania dedykowanych narzędzi w środowisku GIS.
Zajęcia realizowane są w przystosowanych do tego salach wykładowych oraz w nowoczesnych laboratoriach komputerowych, które mają do dyspozycji popularne oprogramowania, wykorzystywane w geodezji, geoinformacji i tym podobne. Poznasz nowe trendy pomiarowe, które stosowane są w branży.