Architektura wnętrz studia I stopnia - Warszawa

Architektura wnętrz studia I stopnia - Warszawa

Architektura wnętrz studia I stopnia - Warszawa

Studia I stopnia w Warszawie

architekrura wnętrz

Odkryj architekturę wnętrz w Warszawie i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Architektura wnętrz studia I stopnia (licencjackie lub inżynierskie) Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Architektura wnętrz w Warszawie to studia inżynierskie, licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3 lat do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera, licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Architektura wnętrz studia I stopnia - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek architektura wnętrz

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie

Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie

Jednostka prowadząca

Architektura wnętrz stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku • 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku architektura wnętrz

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Jednostka prowadząca

Architektura wnętrz stopień: (I), czas trwania: 4 lata • 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku architektura wnętrz

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Jednostka prowadząca

Architektura wnętrz stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Jednostka prowadząca

Architektura wnętrz stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek architektura wnętrz w Warszawie?

To, jak wygląda rekrutacja na studia, zależeć będzie od uczelni, którą wybierzesz. W przypadku tych prywatnych może okazać się, że wystarczy jedynie świadectwo maturalne z pozytywnymi wynikami.

Jeśli jednak będziesz chciał kształcić się na uczelni państwowej (lub liczba osób chętnych znacznie przewyższy liczbę przygotowanych miejsc), to obowiązywać będzie konkurs świadectw oraz w przypadku architektury wnętrz – egzaminy wstępne. To od nich będzie zależało, czy znajdziesz na listach osób przyjętych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura wnętrz w Warszawie - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku architektura wnętrz w Warszawie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ?

Kochasz dobry design? Za każdym razem, gdy odwiedzasz kogoś po raz pierwszy, zwracasz uwagę na to, jak jest urządzone? Interesują cię detale, kolory, meble? Jeśli odpowiadasz na te pytania twierdząco, może okazać się, że dziedzina, jaką jest architektura wnętrz, znajduje się w kręgu twoich zainteresowań. Towarzyszy ona człowiekowi niemal od zawsze, bo każdy z nas ma potrzebę, by miejsca, w których mieszkamy w pełni odzwierciedlały nasze pasje i filozofię życia.

Studia na kierunku architektura wnętrz zarezerwowane są zatem dla estetów, którzy doceniają pięknie urządzone wnętrza. Warto podkreślić jednak, że ten profil kształcenia nie jest zarezerwowany dla każdego absolwenta szkoły średniej. Jeśli i ty chciałbyś w przyszłości zostać architektem wnętrz, musisz odpowiednio wcześnie zastanowić się, czy posiadasz ku temu predyspozycje. Dobrze rozwinięty zmysł artystyczny to bowiem dopiero początek – ty musisz wykazywać się także doskonałymi zdolnościami plastycznymi.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku architektura wnętrz możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie, licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku architektura wnętrz w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie lub licencjackie, które trwają od trzech i pół roku do czterech lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata lub półtora roku.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Warszawie coraz częściej proponują swoim studentom kształcenie w trybie stacjonarnym lub zaocznym – zastanów się, który z nich lepiej spełni twoje oczekiwania. Studia stacjonarne cieszą się obecnie największą popularnością.

Kształcenie niestacjonarne, czyli zaoczne, zyskało współcześnie również wielu zwolenników. W trybie zaocznym zajęcia odbywają się podczas weekendowych zjazdów naukowych, co pozwala studentom wykorzystać czas od poniedziałku do piątku na inne aktywności. Trzeba pamiętać jednak, że studia niestacjonarne wiążą się z uiszczaniem opłat za czesne.

Architektura wnętrz to kierunek, który wybierany jest przede wszystkim przez osoby o ponadprzeciętnej wrażliwości estetycznej, która podczas studiów dodatkowo jest pielęgnowana. Oczywiście w siatce programowej studenci odnajdą wykłady teoretyczne poświęcone chociażby historii sztuki, najważniejsze będą jednak te przedmioty, które pozwolą na rozwój umiejętności praktycznych.

 

W programie studiów na kierunku architektura wnętrz znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • projektowanie architektoniczne
 • podstawy projektowania wnętrz
 • kompozycja brył i płaszczyzn
 • czy nawet wytrzymałość materiałów
 • rysunek
 • rzeźbę
 • podstawy projektowania graficznego

 

Kierunki studiów takie jak architektura wnętrz mają jednak jedną naczelną ideę – wykształcenie takich specjalistów, którzy dzięki swoim unikalnym umiejętnościom będą mogli zaaranżować wnętrza, w pełni odzwierciedlające zapotrzebowanie klientów.

 

Ile trwają studia I stopnia na kierunku architektura wnętrz w Warszawie?

Studia na kierunku Architektura wnętrz w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają od 3 lat do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Studia I stopnia na kierunku architektura wnętrz zadedykowane są osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kształceniem wyższym. To, ile czasu zajmie ci zgłębienie zagadnień charakterystycznych dla studiów licencjackich, zależy od tego, jaką uczelnię wybierzesz, ponieważ twoja nauka może trwać od 6 do 8 semestrów . Przenalizuj propozycje kształcenia, które przygotowały uczelnie w Warszawie i wybierz tę, która najbardziej będzie spełniać twoje oczekiwania.

 

Gdzie studiować na kierunku architektura wnętrz w Warszawie?

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura wnętrz w Warszawie

 • Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

 

 

Co warto sprawdzić, idąc na studia I stopnia na kierunku architektura wnętrz w Warszawie?

Wybierasz się na kierunek taki jak architektura wnętrz? Sprawdź zatem, jakie przedmioty powinieneś zdawać na maturze. To bardzo ważny element, dzięki któremu znacznie łatwiej będzie ci się znaleźć na listach osób przyjętych – im szybciej zaczniesz przygotowania, tym łatwiej będzie ci zadbać o jakość prezentowanej wiedzy!

Pamiętaj również o tym, że kierunki takie jak architektura wnętrz wiążą się z podejściem do egzaminów wstępnych! Dotyczy to przede wszystkim uczelni artystycznych. To bardzo ważny etap, dzięki któremu można zweryfikować twoje umiejętności plastyczne czy poczucie estetyki. Sprawdź zatem, jak wyglądają te egzaminy na poszczególnych uczelniach oraz kiedy powinieneś uiścić wszystkie opłaty rekrutacyjne.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ?

Studia na kierunku architektura wnętrz zarezerwowane są dla osób, które posiadają tylko doskonałe uzdolnienia plastyczne. W praktyce oznacza też, że absolwenci tego kierunku nie powinni martwić się o znalezienie pracy, odzwierciedlającej profil wykształcenia. Dziś dodatkowo chętnie korzystamy z usług architektów wnętrz, którzy sprawią, że wnętrza naszych mieszkań, domów i biur będą świetnie urządzone.

Pamiętaj jedynie, że studia I stopnia nie dają ci jeszcze pełni wykształcenia, choć po ich ukończeniu możesz rozpocząć oczywiście pierwsze aktywności zawodowe. Czekają na ciebie wszelkiego rodzaju biura:

 • architektoniczne
 • projektowe

 

Możesz także pomyśleć o założeniu własnej działalności gospodarczej, która pozwoli ci na indywidualne świadczenie usług z zakresu architektury wnętrz.

Czy warto iść na studia I stopnia na kierunku architektura wnętrz w Warszawie?

Lubisz urządzać wnętrza? Zwracasz uwagę na dodatki wypełniające przestrzeń I chciałbyś właśnie z tym obszarem związać swoją zawodową przyszłość? Wybierz w takim razie studia na kierunku architektura wnętrz! Możesz mieć pewność, że to właśnie dzięki nim otrzymasz kwalifikacje zawodowe, które sprawią, że twój zmysł estetyczny podparty będzie rzetelnymi umiejętnościami.

To jeden z poważniejszych argumentów, który powinien towarzyszyć osobom, które zastanawiają się czy w istocie warto wybrać kierunki takie jak architektura wnętrz. Niektórzy myślą, że przecież urządzanie wcale nie wymaga wielu lat spędzonych na nauce. Oczywiście, że nie.

Jeśli jednak zależy ci na tym, by być profesjonalistą w swoim fachu, to warto zwrócić się w stronę kształcenia wyższego. Uczelnie w Warszawie dbają o to, by wiedza i umiejętności studentów były na jak najwyższym poziomie. W trakcie studiów będziesz mieć również szansę na to, by odbyć również inspirujące praktyki i staże, które skutecznie wzbogacą twoje CV!

Studia I stopnia niestacjonarne na kierunku architektura wnętrz w Warszawie

Interesuje cię kierunek taki jak architektura wnętrz, ale chciałbyś połączyć naukę wyższą z innymi aktywnościami? Uczelnie w Warszawie biorą to pod uwagę i przygotowały one propozycję kształcenia w trybie niestacjonarnym, który dziś cieszy się coraz większą popularnością. Sprawdź, czym charakteryzuje się nauka zaoczna!

Ten tryb zwiększa poczucie elastyczności i pozwala na bardziej różnorodne gospodarowanie czasem, ponieważ zajęcia odbywają się wtedy najczęściej podczas weekendowych zjazdów naukowych. To właśnie wtedy odbywają się wykłady oraz zajęcia praktyczne. Studenci mogą również skonsultować swoje wątpliwości bezpośrednio z wykładowcami.

Pamiętaj jednak o tym, większa elastyczność nauki nie jest tożsama z mniejszym naciskiem na jakość zdobywanej wiedzy i kwalifikacji. Studia zaoczne pozwalają na zupełnie inną organizację, ale wymagają przy tym znacznego zdyscyplinowania i trudnej umiejętności samodzielnej nauki.

Kierunki architektura i budownictwo w Warszawie

Komentarze (0)