Wzornictwo - Warszawa

Wzornictwo - Warszawa

Wzornictwo - Warszawa

Studia w Warszawie

wzornictwo

Odkryj wzornictwo w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Wzornictwo studia Warszawa 2021| woj. mazowieckie

Studia na kierunku Wzornictwo w Warszawie to studia inżynierskie, licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera, licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku wzornictwo, w roku akademickim 2021/2022, Akademi Sztuk Pięknych w Warszawie oferuje 47 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.

Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na uczelniach prywatnych. Ceny wahają się od 8280 zł do 13800 zł za pierwszy rok studiów.

 

Wzornictwo to jeden z kierunków artystycznych, jednak zdobycze tej dziedziny mogą mieć zdecydowanie użytkowy charakter! To studia w Warszawie idealne więc dla osób, które chcą zadbać o rozwój zdolności manualnych i planują ich praktyczne wykorzystanie związane chociażby z projektowaniem ubiorów, tekstyliów czy biżuterii.

Wzornictwo – studia na tym kierunku obfitują w szereg zajęć praktycznych. Studenci poznają tajniki malarstwa, rzeźby czy rysunku. Uczą się także korzystania z nowoczesnych technik wspierających projektowanie. Po zakończeniu nauki absolwenci wzornictwa mogą ubiegać się o zatrudnienie w różnorodnych instytucjach zajmujących się promocją sztuki, rozpocząć pracę projektanta lub też zająć się szeroko rozumianą pracą artystyczną.

czytaj dalej wszystko o Wzornictwo - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek wzornictwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Jednostka prowadząca

Wzornictwo stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku wzornictwo

VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie

VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie

Jednostka prowadząca

Wzornictwo stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Jednostka prowadząca

Wzornictwo stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Wzornictwo w Warszawie

W związku z interdyscyplinarnością Wzornictwa, które znajduje wspólny mianownik dla nauk ścisłych, społecznych oraz artystycznych, obowiązujące podczas rekrutacji procedury będą nieco odbiegać od tych standardowych, dotyczących większość pozostałych kierunków.

Żeby mieć realne szanse na zasilenie grona studentów Wzornictwa na jednej z uczelni w Warszawie, należy na poważnie podejść do egzaminu maturalnego z matematyki oraz języka angielskiego – bowiem właśnie te przedmioty odgrywają główną rolę w procesie rekrutacji na większości uczelni (wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni).

Ponadto, każdy z kandydatów będzie musiał przystąpić do praktycznego egzaminu z rysunku, który najlepiej zweryfikuje posiadany i niezbędny do zgłębiania dalszej nauki talent. Jako kandydat staniesz przed koniecznością stworzenia teczki prac plastycznych, które również będą miały wpływ na ostateczną decyzję w sprawie twojego przyjęcia na Wzornictwo.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Wzornictwo w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Opłaty

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

WZORNICTWO WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

WZORNICTWO WARSZAWA STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

WZORNICTWO WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

WZORNICTWO WARSZAWA STUDIA NIESTACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku Wzornictwo w Warszawie

Wizualne projekty, dotyczące wszystkich dziedzin ludzkiego życia, zyskują na wartości wraz z rozwojem cywilizacyjnym większości państw świata. Obecnie mało kto wyobraża sobie noszenie niemodnych lub nieatrakcyjnych estetycznie ubrań, mieszkania w brzydko urządzonym mieszkaniu, a także noszenie biżuterii, która nie spełnia swojej ozdobnej funkcji.

W związku z powyższym, zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy na artystów, zdolnych do sprostania wymaganiom estetom, implikuje konieczność wykształcenia grona młodych, zdolnych absolwentów kierunku Wzornictwo. Studia w Warszawie na kierunku Wzornictwo to świetna okazja do zgłębienia bardzo szerokiej wiedzy oraz umiejętności.

Wybranymi przedmiotami, jakie napotkasz w trakcie swojej edukacyjnej przygody z tym kierunkiem, będą: akcent plastyczny w projektowaniu, komputerowe projektowanie ubioru, projektowanie biżuterii, rzeźba, podstawy plastycznego kształtowania form, realizacje akcesoriów, media cyfrowe wspomagające projektowanie.

 

1. Na początek

Zanim przeczytasz poniższy paragraf, powinieneś uświadomić sobie, że szczegółowy program nauczania na kierunku Wzornictwo będzie w ogromnej mierze zależał od wybranej przez ciebie uczelni. W związku z tym, że kierunek ten można podjąć na publicznych uczelniach artystycznych i niepublicznych szkołach wyższych, nacisk kładziony na rozwój poszczególnych kompetencji będzie podlegał dziedzinie, w której dany wydział specjalizuje się bardziej.

Uczelnie będą kładły ogromny nacisk na wykształcenie w przyszłych absolwentach szerokich kompetencji z zakresu matematyki i innych nauk ścisłych, aby uczynić z nich doskonałych pracowników technicznych.

Nauka będzie także oscylowała wokół poszerzania horyzontów twórczych każdego z kandydatów. Liczne warsztaty, których tematyką będą niemal wszystkie gałęzi współczesnej sztuki, pozwolą na wykształcenie ogromu wyobraźni i poszerzenie zdolności artystycznych.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku wzornictwo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie, licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku wzornnictwo w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie lub inżynierskie, które trwają od trzech lat do trzech i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Program studiów i przedmioty

Wiele będzie zależało także od specjalności, na którą zdecydujesz się w trakcie nauki na studiach. Przemysł modowy będzie czekał na ciebie jeżeli zdecydujesz się na kształcenie w kierunku projektowania ubrań, jednak nie jest to jedyna droga, którą możesz pójść.

W ramach specjalności związanej z projektowaniem biżuterii, będziesz mógł zgłębiać szereg praktycznych umiejętności modelarskich przy użyciu różnorakich materiałów, począwszy od modeliny, na ceramice skończywszy.

Wiele uczelni w Warszawie proponuje kandydatom naukę związaną z projektowaniem mebli i innych przedmiotów użytkowych, niezbędnych w każdym gospodarstwie domowym. Wybór będzie zależał tylko i wyłącznie od ciebie.

 

W programie studiów na kierunku wzornictwo znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 

 

4. Dla kogo te studia

Kierunki studiów w Warszawie różnią się między sobą w niemal wszystkich zakresach kształcenia. Osobowość ludzka również nie jest jednolita – nie spotkamy dwóch takich samych osób, mających identyczne priorytety, spojrzenie na życie oraz preferencje. Stąd prosty wniosek, że żaden z kierunków nie będzie uniwersalny dla każdego.

Analogicznie jest z Wzornictwem, idealny kandydat powinien posiadać zestaw pewnych cech, które uczynią go nie tylko dobrym studentem, ale przede wszystkim wysoce kompetentnym pracownikiem dzisiejszego rynku pracy.

Masz duże poczucie estetyki, które dotyczy niemal wszystkich dziedzin życia? Twoja wyobraźnia zatacza niemal nieograniczone okręgi? Posiadany przez ciebie talent plastyczny był powodem zazdrości wielu mniej zdolnych uczniów? Interesuje cię branża mody i pokrewne? Chciałbyś wkroczyć na przyszłościową ścieżkę dobrego zawodu? Jeśli tak, to studia na kierunku Wzornictwo w Warszawie z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę!

Ile trwają studia na kierunku Wzornictwo w Warszawie

Ile trwają studia na kierunku Wzornictwo w Warszawie

Studia na kierunku Wzornictwo w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Uczelnie w Warszawie proponują kierunki studiów różniące się od siebie nie tylko samym programem nauczania i możliwościami zawodowymi, ale również czasem trwania. Studia na kierunku Wzornictwo dzielą się na dwa etapy. Pierwszy, czyli studia pierwszego stopnia, będzie trwał sześć lub siedem semestrów, a więc trzy lata lub trzy i pół roku i zostanie zwieńczony uzyskaniem tytułu licencjata lub inżyniera..

Na ukończenie magisterskich studiów drugiego stopnia należy poświęcić półtora roku lub dwa lata i w rezultacie stać się bardziej kompetentnym i świadomym zgłębianego kierunku przyszłym pracownikiem.

Gdzie studiować na kierunku wzornictwo w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek wzornictwo w Warszawie

 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
 • Uniwersytet Huministycznospołeczny SWPS w Warszawie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Wzornictwo w Warszawie

 

Jakie przedmioty brane są pod uwagę

Studia artystyczne w Warszawie, do kanonu których zalicza się między innymi Wzornictwo, należą do dosyć specyficznych dziedzin. Widać to szczególnie w procesie rekrutacji – żeby dostać się na studia pierwszego stopnia na kierunku Wzornictwo w Warszawie, należy nie tylko dobrze zdać egzamin maturalny, ale także osiągnąć sukces na praktycznym sprawdzianie umiejętności artystycznych oraz pokazać do wglądu komisji rekrutacyjnej teczkę prac o odgórnie ustalonej tematyce.

Kandydaci na studia artystyczne drugiego stopnia na tym kierunku będą musieli postarać się o uzyskanie jak najlepszych ocen na dyplomie ukończenia poprzedniego etapu edukacji. Jest to szczególnie ważne, gdyż chętnych na podjęcie Wzornictwa w Warszawie nie brakuje – często liczba chętnych znacznie przekracza liczbę dostępnych miejsc.

 

Stacjonarne czy niestacjonarne

Wzornictwo można podjąć w ramach studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych. Te pierwsze są najczęściej wybierane przez studentów, ponieważ z reguły nie wiążą się z koniecznością uiszczania opłat semestralnych, a przyswajanie wiedzy odbywa się w sposób ciągły. Studenci niestacjonarni natomiast będą mogli pogodzić pracę zawodową ze studiami, które będą od nich wymagały zjawiania się na weekendowych zjazdach.

Uczelnie w Warszawie, które oferują możliwość podjęcia studiów na kierunku Wzornictwo są zarówno publiczne, jak i prywatne. Kandydaci aspirujący do zasilenia grona jednej z uczelni niepublicznych będą musieli liczyć się z opłatami.

 

Proces rekrutacji

Pierwszym krokiem, rozpoczynającym procedurę rekrutacyjną, jest wszystkim dobrze znana elektroniczna rejestracja kandydatów. W jej ramach należy uzupełnić podany na stronie internetowej uczelni formularz o wyniki uzyskane na maturze lub dyplomie kończącym studia pierwszego stopnia.

Do zwieńczenia procesu rekrutacji będziesz potrzebował już tylko kilku dokumentów. Kserokopię świadectwa dojrzałości wraz z oryginałem, fotografię o wymiarach 35X45mm oraz wypełniony wniosek o przyjęcie na studia dostarczysz na biurko komisji rekrutacyjnej.

zasady rekrutacji na studia

Jaka praca po studiach na kierunku Wzornictwo w Warszawie

Jaka praca po studiach na kierunku Wzornictwo w Warszawie

Jedną z pierwszych myśli, która pojawia się niemal automatycznie i współwystępuje z rozważaniami na temat kierunków studiów, jest ich przyszłościowość, czyli szansa na znalezienie dobrze płatnej pracy w zawodzie. Absolwenci Wzornictwa w Warszawie mogą mieć pewność, że czekające ich perspektywy zawodowe będą satysfakcjonujące.

 

Absolwenci Wzornictwa znajdą zatrudnienie w biurach projektowych, tworzących wstępne plany designerskich ubrań, których przeznaczeniem będzie znalezienie się na modelkach prezentujących nowe kolekcje lub zasilenie szaf najmodniejszych przedstawicieli i przedstawicielek naszego społeczeństwa.

 

 

Dzięki współpracy uczelni w Warszawie, które oferują możliwość podjęcia studiów na kierunku Wzornictwo, z międzynarodowymi domami mody, studenci już podczas pierwszych praktyk będą mogli liczyć na zatrudnienie przy projektowaniu odzieży i dodatków.

Po ukończeniu Wzornictwa będziesz przygotowany do podjęcia zatrudnienia w instytucjach współpracujących z szeroko pojętą sztuką. Będą to więc teatry, muzea, opery, placówki oświatowe, czy domy kultury. Będziesz mógł wykazać się twórczą inwencją podczas projektowania wystroju tych miejsc oraz projektowaniu ich estetycznego zaplecza.

 

►►

Nic nie stanie na przeszkodzie, abyś założył własną działalność gospodarczą, która zapewni ci możliwość spełnienia własnych artystycznych wizji poprzez stworzenie pracowni krawieckiej, czy też miejsca związanego z jakimkolwiek odłamem sztuki.

 

Ponadto każdy z absolwentów będzie mógł pójść nieco inną drogą niż tą bezpośrednio związaną z Wzornictwem. Mianowicie, z otwartymi ramionami abiturientów tego kierunku przyjmą pracownie architektoniczne oraz branże IT, zajmujące się wykonywaniem różnorakiej grafiki użytkowej. Szereg kompetencji wyniesionych ze studiów pozwoli na odniesienie sukcesu w tych branżach.

Studia na kierunku wzornictwo Warszawa – zaoczne (niestacjonarne)

Wynikiem tego, że uczelnie w Warszawie w jak najdokładniejszy sposób starają się zadbać o komfort edukacji swoich studentów, jest powstanie Wzornictwa w trybie niestacjonarnym (zaocznym). Wielu absolwentów szkół średnich pragnie jak najszybciej rozpocząć samodzielne, dorosłe, niezależne życie i nie rezygnować tym samym z szansy na podjęcie studiów.

W związku z tym wybierają niestacjonarny tryb kształcenia, który polega na uczestnictwie w weekendowych zjazdach, które odbywają się dwa bądź cztery razy w każdym miesiącu, zależnie od aktualnego rozkładu świąt i dni ustawowo wolnych od pracy.

dowiedz się więcej na temat kierunku wzornictwo studia zaoczne w Warszawie

Jakie są ceny za studia na kierunku Wzornictwo w Warszawie

Każdy kandydat na Wzornictwo w trybie niestacjonarnym powinien zdawać sobie sprawę z obowiązku regularnego opłacania semestrów lub lat nauki. Różnorodność cen ustalanych przez konkretne uczelnie sprawia, że nie sposób podać konkretnej wartości, jaką należy zgromadzić do opłacenia studiów na kierunku Wzornictwo. Jeżeli jesteś zainteresowany tym kierunkiem kształcenia, odwiedź stronę internetową wybranej uczelni lub skontaktuj się z dziekanatem bądź sekretariatem.

dowiedz się więcej na temat cen za studia na kierunku wzornictwo - ceny w Warszawie

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Wzornictwo w Warszawie

Interesujesz się studiami na kierunku Wzornictwo w Warszawie i jesteś ciekaw, jakie opinię na ich temat mają studenci?

 

Piotr, student pierwszego roku Wzornictwa w Warszawie, mówi:

„Wzornictwo to jedyny kierunek studiów, który brałem pod uwagę przy wyborze dalszej ścieżki kształcenia. Nie tylko zapewnia dobre perspektywy zawodowe, ale również pozwala na doskonalenie talentu artystycznego, co jest dla mnie bardzo ważne. Uważam, że każdy, kto choć przez chwilę rozważał podjęcie studiów na tym kierunku, nie zawiedzie się.”

Kierunki artystyczne w Warszawie

rzeźba
Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK WZORNICTWO

Komentarze (0)