Wzornictwo - Warszawa

Wzornictwo - Warszawa

Studia na kierunku wzornictwo w Warszawie możesz podjąć na 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Akademia Techniczno-Artystyczna Nauk Stosowanych w Warszawie

Akademia Techniczno-Artystyczna Nauk Stosowanych w Warszawie

Wzornictwo stopień: (I) , czas trwania: 3,5 roku ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku wzornictwo

VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie

VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie

Wzornictwo stopień: (I) (II) , czas trwania: 3,5 roku • 2 lata ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku wzornictwo

18.11.2024

Wzornictwo studia Warszawa 2025 | woj. mazowieckie

Wzornictwo w Warszawie to 3,5-letnie studia I stopnia (inżynierskie i licencjackie) oraz 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 6 różnych specjalności. Studia przygotowują do wykonywania zawodu między innymi stylisty czy specjalisty ds. designu. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu projektowania ubioru, reklamy czy przedmiotów codziennego użytku.

Wzornictwo - Warszawa
Studia na kierunku wzornictwo w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Wzornictwo to kierunek studiów, który łączy w sobie sztuki plastyczne i techniczne. Studenci poznają tajniki kompozycji, materiałoznawstwa czy praktyki projektowania. Uczestnicy zajęć, poza wiedzą z zakresu technologii i metodyki procesu projektowania, zdobywają także umiejętności stylizacji, prezentacji i produkcji odzieży. Program kształcenia przewiduje realizację przedmiotów takich jak np.: ochrona własności intelektualnej, psychofizjologia widzenia, komunikacja i techniki prezentacji, podstawy marketingu, a także projektowanie informacji wizualnej.

Dzięki umiejętności projektowania kolekcji, komunikacji wizualnej marki czy przestrzeni wystawienniczej absolwenci wzornictwa przygotowani są do podjęcia pracy w świecie mody. Po ukończeniu tego kierunku mogą też planować swoją zawodową przyszłość w działach produkcji czy agencjach zajmujących się projektowaniem grafiki użytkowej. Absolwenci wzornictwa dobrze odnajdują się w działach marketingu, pracując przy agencjach reklamowych, niektórzy decydują się również na podjęcie zatrudnienia w redakcjach i wydawnictwach.

Studia na kierunku wzornictwo w Warszawie można podjąć na 3 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na wzornictwie w Warszawie w 2024/2025 r. wahały się od 11040 do 16000 zł za pierwszy rok studiów.

Gdzie studiować kierunek wzornictwo w Warszawie

W Warszawie wzornictwo możesz studiować w ramach kierunku na 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższychWyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w WarszawieVIAMODA Szkole Wyższej w Warszawie, Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWSP w Warszawie.

 

Kierunek wzronictwo - uczelnie w Warszawie

Sprawdź

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek wzornictwo w Warszawie

W procesie rekrutacji na studia w Warszawie na kierunku wzornictwo w roku akademickim 2025/2026 najczęściej brane pod uwagę jest portfolio ora autoprezentacja. wzornictwo Warszawa - przedmioty maturalne

W związku z interdyscyplinarnością Wzornictwa, które znajduje wspólny mianownik dla nauk ścisłych, społecznych oraz artystycznych, obowiązujące podczas rekrutacji procedury będą nieco odbiegać od tych standardowych, dotyczących większość pozostałych kierunków.

Żeby mieć realne szanse na zasilenie grona studentów Wzornictwa na jednej z uczelni w Warszawie, należy na poważnie podejść do egzaminu maturalnego z matematyki oraz języka angielskiego – bowiem właśnie te przedmioty odgrywają główną rolę w procesie rekrutacji na większości uczelni (wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni).

Ponadto, każdy z kandydatów będzie musiał przystąpić do praktycznego egzaminu z rysunku, który najlepiej zweryfikuje posiadany i niezbędny do zgłębiania dalszej nauki talent. Jako kandydat staniesz przed koniecznością stworzenia teczki prac plastycznych, które również będą miały wpływ na ostateczną decyzję w sprawie twojego przyjęcia na Wzornictwo.

 

Rekrutacja na wzornictwo w uczelniach niepublicznych (prywatnych)

Uczelnie niepubliczne w Warszawie przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku wzornictwo w Warszawie

Studia na kierunku wzornictwi w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Poziom i tryb studiów

 

Uczelnie w Warszawie - kierunek wzornictwo:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Techniczno-Artystyczna Nauk Stosowanych w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej
VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Wiele będzie zależało także od specjalności, na którą zdecydujesz się w trakcie nauki na studiach. Przemysł modowy będzie czekał na ciebie jeżeli zdecydujesz się na kształcenie w kierunku projektowania ubrań, jednak nie jest to jedyna droga, którą możesz pójść.

W ramach specjalności związanej z projektowaniem biżuterii, będziesz mógł zgłębiać szereg praktycznych umiejętności modelarskich przy użyciu różnorakich materiałów, począwszy od modeliny, na ceramice skończywszy.

Wiele uczelni w Warszawie proponuje kandydatom naukę związaną z projektowaniem mebli i innych przedmiotów użytkowych, niezbędnych w każdym gospodarstwie domowym. Wybór będzie zależał tylko i wyłącznie od ciebie.

W programie studiów na kierunku wzornictwo znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 

Nabywane umiejętności

Studenci wzornictwa szkolą się w zakresie m.in.: realizacji zadania projektowego i designerskiego. Studia na tym kierunku poświęcone są np. metodom projektowania przedmiotów codziennego użytku, ubiorów, mebli, pojazdów, elementów małej architektury, opakować czy nawet reklamy. Wzornictwo pozwala studentom poznać m.in. ekologiczne, społeczne i kulturowe aspekty tworzenia profesjonalnych projektów wzorniczych.

Absolwenci wzornictwa potrafią np.: tworzyć komunikację wizualną, projektować przestrzennie oraz posługiwać się środkami i technikami graficznymi oraz technikami komputerowymi. Studenci tego kierunku studiów uczą się również m.in. rozumienia oraz rozwiązywania problemów funkcjonalno-użytkowych, technicznych i ekonomicznych w zakresie projektowania.

Absolwenci wzornictwa mogą np. wykonywać pracę w zakresie projektowania wzornictwa i komunikacji wizualnej, a także zarządzania zespołem projektowym. Kompetencje osób, które ukończyły ten kierunek studiów, cenione są m.in. w agencjach reklamowych, redakcjach czy wydawnictwach. Ponadto wzornictwo przygotowuje absolwentów np. do prowadzenia samodzielnej praktyki designerskiej.

Polecane:

 

Jakie są specjalności na wzornictwie w Warszawie

Współczesne studia ze wzornictwa charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku wzornictwo w Warszawie: fotografia i visual brandingprojektowanie produktuprojektowanie ubioru i dyrekcja kreatywnaprojektowanie komunikacji wizualnej i reklamyprojektowanie komunikacji marki, projektowanie ubioru i zarządzanie technologią...

Sprawdź specjalności na wzornictwie w Warszawie

Ile trwają studia na kierunku wzornictwo w Warszawie

Studia na kierunku wzornictwo w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Sprawdź

Wzornictwo w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier / licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po wzornictwie

Wzornictwo – studia na tym kierunku obfitują w szereg zajęć praktycznych. Studenci poznają tajniki malarstwa, rzeźby czy rysunku. Uczą się także korzystania z nowoczesnych technik wspierających projektowanie. Po zakończeniu nauki absolwenci wzornictwa mogą ubiegać się o zatrudnienie w różnorodnych instytucjach zajmujących się promocją sztuki, rozpocząć pracę projektanta lub też zająć się szeroko rozumianą pracą artystyczną.

czytaj dalej jaka praca po wzornictwie

Jak wygląda rekrutacja na wzornictwo w Warszawie

Wzornictwo to jeden z kierunków artystycznych, jednak zdobycze tej dziedziny mogą mieć zdecydowanie użytkowy charakter! To studia w Warszawie idealne więc dla osób, które chcą zadbać o rozwój zdolności manualnych i planują ich praktyczne wykorzystanie związane chociażby z projektowaniem ubiorów, tekstyliów czy biżuterii.

Wzornictwo - rekrutacja na uczelniach w Warszawie:

sprawdź rekrutacja na studia w Warszawie

 

Limity miejsc

Liczba miejsc na poszczególnych kierunkach studiów jest ograniczona, a kandydaci przyjmowaniu są w oparciu o listę rankingową. Na studia kwalifikują się te osoby, które zdobyły wystarczająco wysokie wyniki w postępowaniu kwalifikacyjnym.

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2025/2026)

czytaj dalej

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Wyniki rekrutacji publikowane są w indywidualnym dla każdej uczelni terminie w systemie IRK lub ERK. Kandydaci otrzymują informację o zakwalifikowaniu lub niezakwalifikowaniu na wybrane kierunki w prywatnym profilu, dzięki czemu mogą oni nie tylko poznać swoje miejsce na liście rankingowej, ale również dowiedzieć się, ile punktów zdobyli oni w postępowaniu kwalifikacyjnym.

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2025/2026)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Komplet dokumentów rekrutacyjnych należy dostarczyć do uczelni w wyznaczonym przez daną szkołę terminie. Można tego dokonać osobiście, doręczając zestaw bezpośrednio do siedziby uczelni, lub za pośrednictwem poczty (tradycyjnej czy elektronicznej).

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Uczelnie przyjmują dokumenty rekrutacyjne kandydatów zazwyczaj po ogłoszeniu listy rankingowej. Kandydaci mają przeważnie kilka dni na dostarczenie wymaganych dokumentów do siedziby uczelni. Pamiętaj – jeśli spóźnisz się lub dostarczysz niekompletny zestaw dokumentów, możesz zostać skreślony z listy zakwalifikowanych kandydatów!

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2025/2026)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Ile kosztują studia na kierunku wzornictwo w Warszawie

Studia stacjonarne na kierunku wzornictwo w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ile kosztują studia na kierunku wzornictwo w Warszawie? Ceny w 2024 roku wahały się od 11040 zł do 16000 zł za pierwszy rok studiów.

Wzornictwo studia Warszawa - ceny 2024

  • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie – od 14000 zł
  • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie – od 11040 zł

Sprawdź

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się

do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych

promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Wzornictwo Warszawa studia i stopnia

Wzornictwo Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Wzornictwo Warszawa studia stacjonarne

Wzornictwo Warszawa studia niestacjonarne

Wzornictwo w Warszawie

  • Jaka praca po studiach na kierunku wzornictwo w Warszawie?

    Jedną z pierwszych myśli, która pojawia się niemal automatycznie i współwystępuje z rozważaniami na temat kierunków studiów, jest ich przyszłościowość, czyli szansa na znalezienie dobrze płatnej pracy w zawodzie. Absolwenci Wzornictwa w Warszawie mogą mieć pewność, że czekające ich perspektywy zawodowe będą satysfakcjonujące.

     

    Absolwenci Wzornictwa znajdą zatrudnienie w biurach projektowych, tworzących wstępne plany designerskich ubrań, których przeznaczeniem będzie znalezienie się na modelkach prezentujących nowe kolekcje lub zasilenie szaf najmodniejszych przedstawicieli i przedstawicielek naszego społeczeństwa.

     

    Dzięki współpracy uczelni w Warszawie, które oferują możliwość podjęcia studiów na kierunku Wzornictwo, z międzynarodowymi domami mody, studenci już podczas pierwszych praktyk będą mogli liczyć na zatrudnienie przy projektowaniu odzieży i dodatków.

    Po ukończeniu Wzornictwa będziesz przygotowany do podjęcia zatrudnienia w instytucjach współpracujących z szeroko pojętą sztuką. Będą to więc teatry, muzea, opery, placówki oświatowe, czy domy kultury. Będziesz mógł wykazać się twórczą inwencją podczas projektowania wystroju tych miejsc oraz projektowaniu ich estetycznego zaplecza.

    ►►

    Nic nie stanie na przeszkodzie, abyś założył własną działalność gospodarczą, która zapewni ci możliwość spełnienia własnych artystycznych wizji poprzez stworzenie pracowni krawieckiej, czy też miejsca związanego z jakimkolwiek odłamem sztuki.

     

    Ponadto każdy z absolwentów będzie mógł pójść nieco inną drogą niż tą bezpośrednio związaną z Wzornictwem. Mianowicie, z otwartymi ramionami abiturientów tego kierunku przyjmą pracownie architektoniczne oraz branże IT, zajmujące się wykonywaniem różnorakiej grafiki użytkowej. Szereg kompetencji wyniesionych ze studiów pozwoli na odniesienie sukcesu w tych branżach.

     

    Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Wzornictwo?

    Po ukończeniu studiów na kierunku Wzornictwo jako na absolwenta czeka na ciebie wiele możliwości zawodowych. Zatrudnienie możesz znaleźć m.in. w ośrodkach oświaty, teatrach, domach kultury, muzeach, agencjach reklamowych, firmach odzieżowych, a także w operach.

    Część studentów decyduje się również na pozostanie na uczelni lub na otworzenie własnej działalności gospodarczej. Do najczęściej wybieranych zawodów przez absolwentów Wzornictwa możemy zaliczyć m.in. projektanta, stylistę, a także specjalistę do spraw designu. Czym zajmują się na co dzień oraz ile wynoszą ich średnie miesięczne zarobki?

     

    Projektant

    Absolwenci kierunku studiów Wzornictwo bardzo często podejmują zatrudnienie na stanowisku projektanta. Za co odpowiadają? Projektanci mogą zajmować się tworzeniem ubrań, dodatków np. takich jak biżuteria, czy nawet przedmiotów użytkowych jak meble. Poza opracowaniem ogólnego projektu odpowiadają również za dobór materiałów, kolorystki i innych niezbędnych dodatków.

    Projektanci mogą również tworzyć specjalne stroje na zamówienie np. do teatrów lub filmów, gdzie niejednokrotnie niezbędne są stroje stylizowane np. na daną epokę. Mediana zarobków projektanta wynosi około 6990 zł brutto miesięcznie.

     

    Specjalista do spraw designu

    Po ukończeniu Wzornictwa absolwenci mogą również pracować na stanowisku specjalisty do spraw designu. Czym zajmują się na co dzień? Specjaliści do spraw designu mogą zajmować się projektowaniem różnego rodzaju dodatków do wnętrz, a także mebli. Mogą również zajmować się również tworzeniem elementów scenografii. Mediana zarobków specjalisty do spraw designu wynosi około 6430 zł brutto miesięcznie.

     

    Stylista

    Absolwenci Wzornictwa mogą również pracować również jako styliści. Czym się zajmują? Stylista zajmuje się na co dzień przygotowywaniem stylizacji, dopinając nawet ich najmniejsze szczegóły. Stylista dobiera ubiór odpowiednio od sytuacji lub okoliczności, pracując np. w teatrze lub planie filmowym. Mediana zarobków stylisty wynosi około 4490 zł brutto miesięcznie.

    Źródło: wynagrodzenia.pl (luty 2023)  

     

    *Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami.

     

Aktualności rekrutacyjne

Jakie opinie mają studia na kierunku Wzornictwo w Warszawie

Interesujesz się studiami na kierunku Wzornictwo w Warszawie i jesteś ciekaw, jakie opinię na ich temat mają studenci?

 

Piotr, student pierwszego roku Wzornictwa w Warszawie, mówi:

„Wzornictwo to jedyny kierunek studiów, który brałem pod uwagę przy wyborze dalszej ścieżki kształcenia. Nie tylko zapewnia dobre perspektywy zawodowe, ale również pozwala na doskonalenie talentu artystycznego, co jest dla mnie bardzo ważne. Uważam, że każdy, kto choć przez chwilę rozważał podjęcie studiów na tym kierunku, nie zawiedzie się.”

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie



#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Pozostałe uczelnie w Warszawie na których jest kierunek WZORNICTWO

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować