Ratownictwo medyczne - Wrocław

Ratownictwo medyczne - Wrocław

Studia na kierunku ratownictwo medyczne w mieście Wrocławiu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Ratownictwo medyczne stopień: (I) , czas trwania: 3 lata ,
forma: stacjonarne

23.08.2024

Ratownictwo medyczne studia Wrocław 2024 | woj. dolnośląskie

Ratownictwo medyczne we Wrocławiu to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie). Studia przygotowują do wykonywania zawodu ratownika medycznego. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu medycyny ratunkowej i diagnozy poszkodowanego.

Ratownictwo medyczne - Wrocław
Studia na kierunku ratownictwo medyczne w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Opis kierunku

Ratownictwo medyczne to kierunek studiów, który umożliwia zdobycie wykształcenia medycznego. Studenci w trakcie zajęć uczą się metod oceny stanu zdrowia oraz zdobywają kompetencje organizacyjne wykorzystywane w sytuacjach kryzysowych. Absolwenci tego kierunku są przeszkoleni m.in. do wykonywania medycznych czynności ratunkowych takich jak zaopatrywanie ran czy tamowanie krwotoku.

Absolwenci tego kierunku mogą ubiegać się o tytuł zawodowego ratownika medycznego i znaleźć zatrudnienie w oddziałach ratunkowych czy Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Ratownicy medyczni znajdują zatrudnienie w ośrodkach badawczych, szpitalach, jednostkach wojskowych. Mogą także podjąć pracę instruktora pierwszej pomocy lub koordynatora medycznego.

Studia na kierunku ratownictwo medyczne we Wrocławiu można podjąć na 2 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej, a próg punktowy na bezpłatne studia stacjonarne 2024/2025 na UMW wyniósł 74 punktów.

Gdzie studiować kierunek ratownictwo medyczne we Wrocławiu

We Wrocławiu ratownictwo medyczne możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (UMW) oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Niepublicznej Wyższej Szkole Medycznej we Wrocławiu.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku ratownictwo medyczne, w roku akademickim 2024/2025, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oferuje 72 miejsca w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na uczelni niepublicznej.

 

Kierunek ratownictwo medyczne - uczelnie we Wrocławiu:

Sprawdź 

 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek ratownictwo medyczne we Wrocławiu

W procesie rekrutacji na studia we Wrocławiu na kierunku ratownictwo medyczne w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: chemia, biologia, fizyka, fizyka i astronomia, język polski, matematyka. | ratownictwo medyczne Wrocław - przedmioty maturalne

Osoby, które chciałyby rozpocząć studia we Wrocławiu na kierunku ratownictwo medyczne, najpierw muszą wziąć udział w procedurze rekrutacyjnej. Niezwykle ważne jest dobre przygotowanie się do niej, ponieważ szansę na kształcenie na studiach medycznych mają tylko najlepsi absolwenci szkół średnich.

W swoich planach maturalnych musisz uwzględnić przede wszystkim przedmioty takie jak fizyka, biologia oraz chemia, to one stanowią podstawę nauki na tym kierunku. Pomyśl także o dobrym przygotowaniu się do egzaminu z matematyki oraz języka obcego, ponieważ to może ułatwić ci naukę w przyszłości. Jedno jest pewne – swoją naukę powinieneś zacząć już dziś, by mieć szansę na wygraną w tym wyścigu.

 

Ratownictwo medyczne Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu - przedmioty maturalne

W rekrutacji 2024/2025 na ratownictwo medyczne w Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu brane są pod uwagę wyniki z jednego z następujących przedmiotów: biologia, chemia, matematyka, fizyka, fizyka i astronomia. Ponadto kandydaci na ten kierunek studiów powinni także wybrać jeden przedmiot dodatkowy, którym jest język polski. dowiedz się więcej

 

Rekrutacja na ratownictwo medyczne w uczelniach niepublicznych (prywatnych)

Uczelnie niepubliczne we Wrocławiu przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku ratownictwo medyczne we Wrocławiu

Studia na kierunku ratownictwo medyczne we Wrocławiu realizowane są w ramach studiów pierwszego stopnia. Studia pierwszego stopnia to studia licencjackie, które trwają trzy lata. 

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Poziom i tryb studiów

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek ratownictwo medyczne:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (Wydział Nauk o Zdrowiu) stacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Studia medyczne we Wrocławiu w zakresie ratownictwa medycznego pozwolą Ci zdobyć wiedzę o człowieku. Poznasz jego anatomię i fizjologię, by zrozumieć procesy, które zachodzą w organizmie człowieka zdrowego i chorego.

W trakcie zajęć będziesz miał/a okazję nauczyć się resuscytacji krążeniowo-oddechowej, zaopatrywania ran, tamowania krwotoków, przyrządowego udrażniania dróg oddechowych. Poznasz aspekty prawne działań ratownika medycznego oraz konsekwencje ewentualnych błędów w postępowaniu lub związanych z zaniechaniem działań. Studenci odbywają obowiązkowe praktyki zawodowe. Zajęcia prowadzone są w przystosowanych do tego salach wykładowych i laboratoryjnych.

W programie studiów na kierunku Ratownictwo medyczne znajdziesz takie przedmioty jak np.:

  • anestezjologia
  • chirurgia urazowa
  • neurotraumatologia
  • medycyna ratunkowa
  • medycyna katastrof
  • ratownictwo specjalistyczne
  • podstawowe zabiegi medyczne
  • metodyka nauczania ratownictwa medycznego
  • ortopedia
  • ginekologia i położnictwo

 

Nabywane umiejętności

Ratownictwo medyczne przygotowuje studentów do wykonywania wszystkich czynności ratunkowych m.in. wobec osób poszkodowanych w wypadkach i katastrofach. Studenci ratownictwa medycznego zdobywają kompleksową wiedzę z zakresu podstawowych nauk medycznych oraz dyscyplin klinicznych. Ponadto studenci biorą czynny udział w praktycznych zajęciach poświęconych ratownictwu.

Studenci ratownictwa medycznego w pierwszych semestrach poznają podstawowe nauki medyczne, które pozwalają im m.in. na zrozumienie różnorodnych schorzeń czy rozpoznanie stanów zagrożenia zdrowia lub życia. Uczestnicy zajęć uczą się przeprowadzania wstępnej diagnozy poszkodowanego, a także skutecznych technik ratowniczych. Ponadto studenci tego kierunku zapoznani zostają ze społecznymi, psychologicznymi i prawnymi aspektami współczesnego ratownictwa medycznego. W trakcie nauki swoje zdolności mogą oni rozwijać podczas praktycznych zajęć poświęconych symulacjom zdarzeń.

Absolwenci ratownictwa medycznego mogą rozpocząć pracę w jednostkach ratownictwa medycznego. Specjaliści tej dziedziny mają szansę na znalezienie zatrudnienia m.in. w: szpitalnych oddziałach ratunkowych, zespołach ratownictwa medycznego czy publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej. Kompetencje ratowników medycznych cenione są także w zakładach pracy o dużym ryzyku wypadkowości oraz specjalnych służbach ratowniczych.

Polecane:

 

Po jakim profilu na kierunek ratownictwo medyczne we Wrocławiu

Na kierunku ratownictwo medyczne najlepiej odnajdą się absolwenci szkół średnich o profilu biologiczno-chemicznym. Wiedza z przedmiotów związanych z naukami przyrodniczymi, takich jak biologia i chemia, dostarcza im podstawowych umiejętności i wiedzy potrzebnych do zrozumienia zagadnień związanych z funkcjonowaniem organizmu ludzkiego.

Najczęściej wymaganymi przedmiotami na kierunek ratownictwo medyczne we Wrocławiu są biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia oraz matematyka. Dlatego na ten kierunek mogą aplikować także absolwenci klas matematyczno-fizycznych. Warto również podkreślić, że oprócz wiedzy teoretycznej, przyszli ratownicy medyczni powinni posiadać pewne predyspozycje, takie jak odporność na stres, umiejętność szybkiego podejmowania decyzji oraz zdolność do pracy w zespole.

Sprawdź 

 

Czy studia na kierunku ratownictwo medyczne we Wrocławiu są trudne

Studia na kierunku ratownictwo medyczne we Wrocławiu mogą być uznane za wymagające, ze względu na specyfikę i intensywność programu nauczania. Ratownictwo medyczne to dziedzina, która wymaga solidnej wiedzy teoretycznej z zakresu nauk medycznych, a także umiejętności praktycznych, które są niezbędne w sytuacjach ratunkowych.

Program kształcenia obejmuje obszerny zakres przedmiotów, takich jak anatomia, fizjologia, patofizjologia, farmakologia, a także zajęcia praktyczne z technik ratowniczych, pierwszej pomocy i medycyny ratunkowej. Niektóre przedmioty w planie zajęć mogą być bardziej wymagające niż inne. Zajęcia praktyczne, również mogą stanowić wyzwanie. Kolejnym aspektem, który wpływa na trudność tych studiów, jest konieczność zdobycia praktycznych umiejętności ratowniczych.
 

 

Jaki jest najtrudniejszy przedmiot na ratownictwie medycznym we Wrocławiu

Na studiach na kierunku ratownictwo medyczne we Wrocławiu najbardziej wymagającymi przedmiotami mogą być te, dotyczące ludzkiej anatomii, fizjologii oraz technik ratowniczych. Anatomia i fizjologia są często uznawane za najtrudniejsze, ponieważ wymagają dokładnego zrozumienia skomplikowanych struktur i funkcji organizmu ludzkiego.

Innym wymagającym przedmiotem jest patofizjologia, która skupia się na procesach chorobowych i mechanizmach prowadzących do różnych stanów patologicznych. Kolejnym trudnym aspektem są zajęcia praktyczne, w szczególności te z technik ratowniczych i medycyny ratunkowej. Studenci muszą opanować wiele procedur medycznych, takich jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa, intubacja, zaawansowane techniki podtrzymywania życia oraz zarządzanie sytuacjami awaryjnymi.
 

 

Czy studia na kierunku ratownictwo medyczne we Wrocławiu to studia z przyszłością

Studia na kierunku ratownictwo medyczne we Wrocławiu bez wątpienia są studiami z przyszłością. Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ratowników medycznych będzie rosnąć. Absolwenci kierunku ratownictwo medyczne mają szerokie możliwości zatrudnienia w różnych sektorach systemu ochrony zdrowia.

Mogą pracować w zespołach ratownictwa medycznego, na oddziałach ratunkowych szpitali, w jednostkach straży pożarnej, a także w służbach mundurowych, takich jak wojsko czy policja. Możliwości zatrudnienia obejmują także pracę w międzynarodowych organizacjach humanitarnych oraz w sektorze prywatnym, na przykład w firmach zajmujących się szkoleniami z zakresu pierwszej pomocy. Ponadto, ratownicy medyczni mogą uzyskiwać certyfikaty i uprawnienia do prowadzenia szkoleń oraz pracować jako edukatorzy pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego.

Sprawdź 

 

 

Jak trudno się dostać na studia na ratownictwie medycznym we Wrocławiu

Dostanie się na studia na kierunku ratownictwo medyczne we Wrocławiu może być wyzwaniem, ze względu na dużą konkurencję. Kluczowym czynnikiem rekrutacyjnym są wyniki egzaminu maturalnego, a szczególnie z przedmiotów takich jak biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia oraz matematyka. Im wyższe wyniki z egzaminu dojrzałości, tym większa szansa na dostanie się na wymarzone studia.

Kandydaci na studia ratownicze powinni osiągać wysokie wyniki w tych przedmiotach, aby zwiększyć swoje szanse na przyjęcie. Warto zwrócić uwagę na progi punktowe z poprzednich lat. Przygotowanie do studiów na ratownictwie medycznym powinno rozpocząć się już na etapie szkoły średniej, poprzez wybór odpowiednich przedmiotów maturalnych.

Sprawdź 

 

Czy na studiach na kierunku ratownictwo medyczne we Wrocławiu jest matematyka

Podczas studiów na kierunku ratownictwo medyczne we Wrocławiu w planie zajęciowym nie natkniesz się na przedmiot taki matematyka. Jednakże podstawowa znajomość tego przedmiotu może być przydatna. W programie studiów mogą pojawić się przedmioty, które wymagają umiejętności analitycznych i obliczeniowych, takie jak statystyka medyczna czy biofizyka.

Znajomość matematyki może okazać się pomocna przy analizie danych medycznych, obliczaniu dawek leków oraz w innych sytuacjach wymagających precyzyjnych obliczeń. Ponadto, w programie studiów możemy spodziewać się przedmiotów takich jak m.in.: neurologia, ortopedia i traumatologia narządu ruchu, urologia, intensywna terapia, farmakologia z toksykologią, prawo medyczne, medycyna sądowa, procedury ratunkowe przedszpitalne czy medycyna taktyczna.

 

Ile trwają studia na kierunku ratownictwo medyczne we Wrocławiu

Studia na kierunku ratownictwo medyczne we Wrocławiu trwają 3 lata (studia I stopnia).

Sprawdź

Ratownictwo medyczne w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat

Jaka praca po ratownictwie medycznym

Absolwenci znajdą zatrudnienie w ambulansie zespołu ratownictwa medycznego lub w szpitalnym oddziale ratunkowym. Ponadto mogą związać swoją przyszłość z sanatoriami, jednostkami GOPR i TOPR, szpitalach polowych oraz z Pogotowiem Ratunkowym.

czytaj dalej jaka praca po ratownictwie medycznym

 

Czy trudno jest znaleźć pracę po ratownictwie medycznym we Wrocławiu

Znalezienie pracy po ukończeniu studiów na kierunku ratownictwo medyczne we Wrocławiu nie powinno być trudne, biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ratowników medycznych. Absolwenci tego kierunku są poszukiwani w różnych sektorach ochrony zdrowia, w tym w publicznych i prywatnych placówkach medycznych, pogotowiu ratunkowym, szpitalach, jednostkach ratowniczych oraz w służbach mundurowych takich jak wojsko, straż pożarna czy policja.

Zapotrzebowanie na ratowników medycznych jest związane z koniecznością zapewnienia szybkiej i skutecznej pomocy medycznej w sytuacjach nagłych. Dodatkowym atutem zwiększającym szanse na zatrudnienie jest zdobycie dodatkowych kwalifikacji i certyfikatów z zakresu specjalistycznych technik ratowniczych oraz uczestnictwo w kursach doskonalących.

 

Ile zarabia się po studiach na kierunku ratownictwo medyczne we Wrocławiu

Zarobki po studiach na kierunku ratownictwo medyczne we Wrocławiu mogą być zróżnicowane i zależą od wielu czynników, takich jak miejsce pracy, doświadczenie zawodowe, dodatkowe kwalifikacje oraz specyfika wykonywanych obowiązków. Przeciętne wynagrodzenie ratownika medycznego w Polsce wynosi od 4 400 do 6 700 zł brutto miesięcznie. W zależności od regionu oraz konkretnej placówki, zarobki mogą być wyższe lub niższe.

Ratownicy medyczni pracujący w pogotowiu ratunkowym oraz na oddziałach ratunkowych szpitali mogą liczyć na wyższe wynagrodzenia. Dodatkowe dyżury nocne, weekendowe oraz świąteczne również wpływają na wysokość zarobków, zwiększając wynagrodzenie. Dodatkowo, praca w sektorze prywatnym lub za granicą często wiąże się z wyższymi wynagrodzeniami.

 

Jak wygląda rekrutacja na ratownictwo medyczne we Wrocławiu

Osoby, które aplikują na kierunek ratownictwo medyczne we Wrocławiu nauczą się udzielania pierwszej pomocy i wykonywania czynności ratunkowych. Dowiedzą się, w jaki sposób zaopatrywać rany, tamować krwotoki oraz wykonywać resuscytacje. W czasie studiów, studenci poznają zasady współpracy i komunikacji z lekarzami różnych specjalizacji oraz rozwiną zdolności psychologiczne, niezwykle ważne w zawodach medycznych.

Ratownictwo medyczne - rekrutacja na uczelniach we Wrocławiu:

sprawdź rekrutacja na studia we Wrocławiu

 

Jakie przedmioty liczą się na ratownictwie medycznym we Wrocławiu

Przedmioty maturalne, które są brane pod uwagę w rekrutacji na kierunek ratownictwo medyczne we Wrocławiu, obejmują głównie biologię, chemię, fizykę, fizykę i astronomię oraz matematykę. Wyniki z tych przedmiotów są kluczowe, ponieważ są one podstawą do zrozumienia zagadnień związanych z funkcjonowaniem organizmu ludzkiego oraz mechanizmów działania leków i substancji chemicznych.

Wybór odpowiednich przedmiotów maturalnych jest kluczowy dla zwiększenia szans na dostanie się na ten kierunek. Wysokie wyniki z egzaminów maturalnych są szczególnie istotne. Dlatego tak istotne jest, aby uczniowie szkół średnich podjemowali świadome decyzje już na etapie wyboru rozszerzeń oraz przedmiotów maturalnych, bo to właśnie one mogą zaważyć o ich wynikach końcowych.

 

 

Jakie progi na ratownictwo medyczne we Wrocławiu

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich na rok 2024/2025 musieli uzyskać co najmniej 74 punktów.

czytaj dalej: 

 

Limity miejsc

O przyjęciu lub odrzuceniu kandydata w rekrutacji na wybrane kierunki studiów decyduje liczba punktów, które zdobył podczas postępowania kwalifikacyjnego. Na uczelnie dostają się ci kandydaci, którzy uzyskali odpowiednio wysokie miejsce na liście rankingowej.

Limity miejsc na kierunku ratownictwo medyczne we Wrocławiu:

  • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu: 72

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

czytaj dalej

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Wyniki rekrutacji publikowane są przez uczelnie w systemie IRK lub ERK w terminie indywidualnie ustalanym przez daną szkołę wyższą. Kandydaci otrzymują informacje na ten temat w swoich prywatnych profilach, dzięki czemu mogą poznać ostateczną decyzję uczelni w sprawie zakwalifikowania lub niezakwalifikowania kandydata na wybrane kierunki studiów.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

  • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu – 15 lipca 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Kandydaci na studia, którzy zostali przyjęci na wybrany kierunek, mogą złożyć komplet dokumentów rekrutacyjnych zazwyczaj bezpośrednio w siedzibie uczelni. Niektóre szkoły wyższe preferują jednak pośrednie formy przekazania niezbędnych dokumentów – np. za pomocą poczty tradycyjnej lub elektronicznej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Termin składania dokumentów rekrutacyjnych ustalany jest indywidualnie przez każdą szkołę wyższą. Oznacza to, że zakwalifikowani kandydaci muszą dostarczyć kompletny zestaw dokumentów w określonym przez uczelnię czasie – spóźnienie lub niespełnienie któregokolwiek z wymogów może skutkować skreśleniem kandydata z listy osób, które dostały się na studia. Zazwyczaj kandydaci mają na to kilka dni. Przed dostarczeniem plików warto zapoznać się z zasadami rekrutacji w poszczególnych szkołach wyższych.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

  • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu – od 16 do 18 lipca 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

 

Ile kosztują studia na kierunku ratownictwo medyczne we Wrocławiu

Studia stacjonarne na kierunku ratownictwo medyczne w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić.

Sprawdź

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować ratownictwo medyczne we Wrocławiu

We Wrocławiu ratownictwo medyczne można studiować na jednej uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz na jednej niepublicznej: Niepublicznej Wyższej Szkole Medycznej we Wrocławiu.
Każda z uczelni oferuje kandydatom świetne przygotowanie do zawodu ratownika medycznego. 
 

Gdzie studiować ratownictwo medyczne bezpłatnie we Wrocławiu

Ratownictwo medyczne we Wrocławiu można studiować bezpłatnie tylko w formie stacjonarnej na: Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Gdzie studiować ratownictwo medyczne niestacjonarnie we Wrocławiu

Niestety żadna z wrocławskich uczelni nie oferuje ratownictwa medycznego w formie niestacjonarnej. 

Studia stacjonarne czy niestacjonarne

Większość kierunków studiów oferuje dwie formy kształcenia: stacjonarną oraz niestacjonarną. Czym się one różnią? 
Studia stacjonarne są przeznaczone dla osób, które chcą studiować dziennie, a przy tym mieć wolne weekendy, które mogą spożytkować na pracę dorywczą, naukę lub hobby. Są one również bezpłatne. 
Studia niestacjonarne realizowane są od piątku do niedzieli w wybranych terminach zjazdów i są świetną opcją dla tych, którzy chcą połączyć studia razem z pracą w tygodniu.  
Wybór formy studiów zależy tylko od kandydata i jego potrzeb, ponieważ wiedza będzie taka sama niezależnie od wybranego trybu. 
 

Jakie przedmioty są potrzebne na ratownictwo medyczne we Wrocławiu

Bezpłatne studia stacjonarne w uczelniach publicznych
Rekrutacja na Ratownictwo medyczne we Wrocławiu na bezpłatne studia stacjonarne na uczelniach publicznych opiera się na konkursie świadectw. Przedmioty maturalne, które są najczęściej wymagane na kierunek ratownictwo medyczne we Wrocławiu to: chemia, fizyka, fizyka i astronomia, biologia, język polski oraz matematyka. 
 
Uczelnie niepubliczne (prywatne szkoły wyższe)
Rekrutacja na kierunek ratownictwo medyczne we Wrocławiu na uczelniach niepublicznych wymaga spełnienia wymogów rekrutacyjnych jakie są określane przez daną uczelnie – jest to złożenie kompletu dokumentów w terminie. O samym przyjęciu na dany kierunek decyduje kolejność zgłoszeń. 
 

Pokaż wszystkie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Ratownictwo medyczne Wrocław studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Ratownictwo medyczne Wrocław studia stacjonarne

Ratownictwo medyczne Wrocław studia niestacjonarne

Ratownictwo medyczne w mieście Wrocławiu

Aktualności rekrutacyjne

Popularne kierunki medyczne niestacjonarne w mieście Wrocławiu

Jakie opinie mają studia na kierunku ratownictwo medyczne we Wrocławiu?

Studia na kierunku ratownictwo medyczne zarezerwowane są jedynie dla pasjonatów, którzy nie boją się wyzwań i chcą świadomie pomagać potrzebującym.

Paweł, student trzeciego roku, mówi:

Od zawsze wiedziałem, że to studia stworzone dla mnie. Lubię dynamizm, który wiązać się będzie z wykonywaniem tego zawodu, nienawidzę siedzieć w miejscu. Tutaj wiem, że to, co robię może przyczynić się znacznie do uratowania ludzkiego życia. Od tego wysokiego poziomu adrenaliny można się uzależnić!

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Pozostałe uczelnie w mieście Wrocławiu na których jest kierunek RATOWNICTWO MEDYCZNE

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia