Położnictwo - Wrocław

Położnictwo - Wrocław

Studia na kierunku położnictwo w mieście Wrocławiu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Położnictwo stopień: (I) (II) , czas trwania: 3 lata • 2 lata ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

23.08.2024

Położnictwo studia Wrocław 2024 | woj. dolnośląskie

Położnictwo we Wrocławiu to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia przygotowują do wykonywania zawodu położnej. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu ginekologii czy neonatologii.

Położnictwo - Wrocław
Studia na kierunku położnictwo w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studia położnicze poświęcone są zagadnieniom z zakresu nauk medycznych jak ginekologia, pediatria czy embriologia. Absolwenci położnictwa mają szeroką wiedzę na temat funkcjonowania organizmu noworodków i sprawowania opieki nad ciężarną kobietą. Poza umiejętnościami takimi jak rozpoznawanie ciąży czy odbieranie porodu, studenci uczą się kompetencji społecznych ważnych w przypadku postępowania z depresją poporodową.

Najczęstszym miejscem pracy absolwentów tego kierunku są szpitale, kliniki oraz placówki medyczne posiadające oddziały położnicze. Studia położnicze dają kompetencje niezbędne do rozpoczęcia pracy w szkołach rodzenia, czy założenia własnej działalności edukacyjno-zdrowotnej w zakresie np. metod planowania rodziny

Studia na kierunku położnictwo we Wrocławiu można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej, a próg punktowy na bezpłatne studia stacjonarne 2024/2025 na UMW wyniósł 74 punkty.

Gdzie studiować kierunek położnictwo we Wrocławiu

We Wrocławiu położnictwo możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku położnictwo, w roku akademickim 2024/2025, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oferuje 80 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na UMED we Wrocławiu.

 

Kierunek położnictwo - uczelnie we Wrocławiu:

Sprawdź

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek położnictwo we Wrocławiu

W procesie rekrutacji na studia we Wrocławiu na kierunku położnictwo w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia i  język polski. | położnictwo Wrocław - przedmioty maturalne

Każda osoba, która chciałby rozpocząć przygodę ze studiami położniczymi, musi przygotować się jak najlepiej do egzaminu dojrzałości. Liczba miejsc na tym kierunku jest bowiem mocno ograniczona, więc na kształcenie na nim mają szansę jedynie najlepsi absolwenci szkół średnich.

Zatem w swoich planach maturalnych oprócz przedmiotów podstawowych musisz bardzo dużo czasu poświęcić na naukę biologii. Wynik, jaki uzyskasz niej na maturze stanowić będzie nie tylko twoją podstawową broń rekrutacyjną, lecz także przełoży się znacznie na komfort nauki w przyszłości, ponieważ to na zagadnieniach z biologii opierać będziesz swoją początkową edukację na studiach położniczych we Wrocławiu.

 

Położnictwo Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu - przedmioty maturalne

W rekrutacji 2024/2025 na kierunek położnictwo w Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu brane są pod uwagę wyniki z jednego z następujących przedmiotów: biologia, chemia, matematyka, fizyka, fizyka i astronomia. Ponadto kandydaci na ten kierunek studiów powinni także wybrać jeden przedmiot dodatkowy, którym jest język polski. dowiedz się więcej


* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku położnictwo we Wrocławiu

Studia na kierunku położnictwo we Wrocławiu realizowane są w ramach studiów pierwszego i drugiego stopnia. Studia pierwszego stopnia to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Poziom i tryb studiów

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek położnictwo:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (Wydział Nauk o Zdrowiu) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Osoby, które rozpoczynają przygodę ze studiami położniczymi, muszą mieć świadomość, że czeka je bardzo dużo intensywnej nauki. Studia położnicze mają bowiem ściśle medyczny charakter i takie też wykształcenie muszą otrzymać wszyscy ci, którzy zdecydowali się na rozpoczęcie nauki na tym kierunku. Na studentów czekają zatem przedmioty takie jak:

  • anatomia i fizjologia człowieka;
  • mikrobiologia;
  • czy farmakologia.

Najważniejsza część kształcenia przyszłych położników dotyczy jednak aspektów związanych z ciążą, rozwojem płodu oraz połogiem. Studenci, którzy rozwijają swoją wiedzę na tym kierunku, muszą dysponować szczegółową wiedzą z zakresu:

  • ginekologii;
  • patologii ciąży;
  • neonatologii itd.

Przyszli położnicy muszą doskonale orientować się także, jak profesjonalnie i bezpiecznie przeprowadzić poród. Uczą się, jak przygotować do niego kobietę ciężarną, która potrzebuje wsparcia i uważnej opieki. To położnicy wiedzą, jakie techniki pomogą pokonać ból, czy towarzyszący porodowi strach. Czas studiów to wiąże się zatem z rozwojem wszystkich niezbędnych kompetencji miękkich związanych z komunikacją nie tylko pacjentki, lecz także z jej najbliższym otoczeniem oraz personelem medycznym.

Studia we Wrocławiu na kierunku położnictwo są gwarantem rzetelnej wiedzy, którą studenci odbywają przede wszystkim podczas zajęć klinicznych, odbywających się w szpitalach oraz podczas praktyk wakacyjnych. Nie od dziś wiadomo, że wiedza teoretyczna w naukach medycznych to nie wszystko – ma ona przeogromne znaczenie, jednak nic nie liczy się tak bardzo, jak bezpośredni kontakt z pacjentami. To on uczy bowiem wykorzystywania wiedzy w praktyce.

 

Nabywane umiejętności

Studenci położnictwa przygotowują się kompleksowo m.in. do pracy na sali porodowej oraz prowadzenia działań profilaktycznych, doradczych i opiekuńczych na rzecz kobiet, matek oraz dzieci. Studia na tym kierunku poświęcone są zagadnieniom z zakresu np.: ginekologii, pediatrii, opieki położniczej, genetyki, embriologii oraz promocji zdrowia. Ponadto studenci położnictwa w trakcie nauki rozwijają cenne umiejętności komunikacyjne i organizacyjne, które niezbędne są do prawidłowego prowadzenia współpracy z personelem medycznym oraz z pacjentami.

Położnictwo przygotowuje absolwentów do wykonywania zawodu położnej w każdym jego aspekcie – dlatego studenci tego kierunku poznają m.in. zasady sprawowania opieki nad kobietą w okresie przedciążowym, ciążowym oraz po porodzie. Absolwenci kierunku studiów położnictwo wyróżniają się kwalifikacjami, które niezbędne są m.in. do prowadzenia edukacji zdrowotnej w zakresie przygotowywania do życia w rodzinie, planowania ciąży, monitorowania prawidłowego przebiegu ciąży czy przyjmowania porodu.

Położne mogą wykorzystać zdobyte umiejętności oraz wiedzę m.in. w oddziałach ginekologicznych lun neonatologicznych, a także w oddziałach porodowych. Osoby, które ukończyły położnictwo, mogą liczyć na zatrudnienie zarówno w publicznym, jak i prywatnym sektorze medycznym. Absolwenci tego kierunku mogą podjąć prace np. w szpitalu czy klinice.

Polecane:

 

Po jakim profilu na kierunek położnictwo we Wrocławiu

Na kierunku położnictwo najlepiej odnajdą się absolwenci szkół średnich o profilu biologiczno-chemicznym. Wiedza z przedmiotów takich jak biologia i chemia dostarczy im podstawowych umiejętności i wiedzy potrzebnych do zrozumienia zagadnień związanych z anatomią, fizjologią oraz biochemią, które są kluczowe w pracy położnej.

Najczęściej wymaganymi przedmiotami na kierunek położnictwo we Wrocławiu są: biologia, chemia, język polski oraz język obcy. W związku z tym, kandydaci na ten kierunek mogą równiez uykończyć klasy o profilu medycznym lub przyrodniczym, gdzie nacisk kładziony jest na przedmioty przyrodnicze. Ważne jest, aby podczas wyboru przedmiotów maturalnych kandydaci uwzględnili wymagania rekrutacyjne konkretnej uczelni, które mogą się różnić. Informacje te można zweryfikować na stronach internetowych poszczególnych szkół wyższych.

Sprawdź 

Czy studia na kierunku położnictwo we Wrocławiu są trudne

Studia na kierunku położnictwo we Wrocławiu mogą być uznawane za trudne, głównie ze względu na intensywność programu nauczania oraz wymagania związane z praktycznymi aspektami zawodu. Studenci muszą przyswoić szeroką wiedzę teoretyczną z zakresu medycyny, anatomii, fizjologii, biochemii oraz farmakologii, co wymaga dużego zaangażowania i systematyczności w nauce.

Kierunek położnictwo charakteryzuje się również dużą ilością zajęć praktycznych, które odbywają się w szpitalach, klinikach oraz innych placówkach medycznych. Studenci muszą zdobyć umiejętności praktyczne związane z prowadzeniem ciąży, porodem, opieką nad noworodkiem oraz wsparciem dla matki w okresie poporodowym. Kluczowe znaczenie ma również rozwijanie umiejętności miękkich, takich jak komunikacja, empatia, umiejętność pracy w zespole oraz radzenie sobie ze stresem.

 

Jaki jest najtrudniejszy przedmiot na położnictwie we Wrocławiu

Najtrudniejszym przedmiotem na kierunku położnictwo we Wrocławiu może być farmakologia. Jest to dziedzina, która wymaga szczegółowej wiedzy na temat działania leków, ich interakcji, dawkowania oraz skutków ubocznych. Studenci muszą nauczyć się, jak bezpiecznie podawać leki kobietom w ciąży oraz noworodkom, co wymaga precyzyjnego zrozumienia mechanizmów działania farmakologicznego. Oprócz farmakologii, inne trudne przedmioty mogą obejmować anatomię i fizjologię.

Ponadto, w programie kształcenia możemy spodziewać się przedmiotów takich jak: psychologia, embrologia i genetyka, zdrowie publiczne, techniki położnicze i prowadzenie porodu, neonatologia i opieka neonatologiczna, chirurgia, rehabilitacja w położnictwie, neonatologii i ginekologii czy choroby wewnętrzne.

 

Czy studia na kierunku położnictwo we Wrocławiu to studia z przyszłością

Studia na kierunku położnictwo we Wrocławiu to zdecydowanie studia z przyszłością. Zapotrzebowanie na wykwalifikowane położne jest wysokie zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Warto również zaznaczyć, że położne mogą liczyć na stabilne zatrudnienie oraz atrakcyjne wynagrodzenia, które często są wyższe w porównaniu do innych zawodów medycznych.

Położne mają szerokie możliwości zatrudnienia w różnych sektorach opieki zdrowotnej. Mogą pracować w szpitalach, klinikach, przychodniach, domach opieki oraz prowadzić własne praktyki położnicze. Dodatkowo, położne mogą specjalizować się w różnych dziedzinach, takich jak położnictwo ginekologiczne, neonatologia, edukacja przedporodowa czy doradztwo laktacyjne

Sprawdź 

 

Jak trudno się dostać na studia na położnictwo we Wrocławiu

Trudność w dostaniu się na studia na kierunku położnictwo we Wrocławiu może być zróżnicowana i zależy od wielu czynników, takich jak liczba miejsc dostępnych na danym kierunku, wymagania rekrutacyjne uczelni oraz poziom przygotowania kandydatów. Wymagania rekrutacyjne na kierunek położnictwo zazwyczaj obejmują wyniki z egzaminów maturalnych z przedmiotów takich jak biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, matematyka.

Kandydaci powinni skupić się na uzyskaniu jak najwyższych wyników z egzaminów maturalnych. Warto dokładnie zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi poszczególnych szkół wyższych. Warto również zaznaczyć, że liczba miejsc na kierunku położnictwo może być ograniczona, co zwiększa konkurencję między kandydatami. Dlatego kluczowe jest odpowiednie przygotowanie się do egzaminów maturalnych.

Sprawdź 

 

Czy na studiach na kierunku położnictwo we Wrocławiu jest matematyka

Program studiów na kierunku położnictwo we Wrocławiu zazwyczaj nie przewiduje realizacji przedmiotów ścisłych, takich jak matematyka, jako osobnego przedmiotu. Jednakże, umiejętności matematyczne mogą być przydatne w niektórych aspektach nauki i praktyki położniczej. Przykładem może być statystyka, która jest często częścią programów studiów medycznych i związanych z ochroną zdrowia. Statystyka jest używana do analizy danych badawczych, oceny skuteczności różnych metod leczenia oraz monitorowania zdrowia publicznego.

Podczas zajęć z przedmiotów takich jak farmakologia czy fizjologia, studenci mogą napotkać na konieczność stosowania podstawowych umiejętności matematycznych do obliczania dawek leków, analizowania wyników badań laboratoryjnych czy oceny parametrów życiowych pacjentek. Umiejętność wykonywania tych obliczeń jest kluczowa dla zapewnienia bezpieczeństwa i skuteczności opieki medycznej

Ile trwają studia na kierunku położnictwo we Wrocławiu

Studia na kierunku położnictwo we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Sprawdź

Położnictwo w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat położnictwa
studia II stopnia 2 lata magister położnictwa

Jaka praca po położnictwie

Każda osoba, która kończy studia medyczne, nie powinna mieć obaw związanych z rozwojem kariery zawodowej. Praca wykonywana przez położnych musi się jednak wiązać z pasją i zaangażowaniem, wtedy nie będzie im groziło wypalenie zawodowe. W Polsce wciąż potrzebni są specjaliści zakresu położnictwa, którzy stanowić będą wsparcie dla kobiet w tym jednocześnie trudnym i zarazem najpiękniejszym okresie ich życia.

Położnicy znajdą zatem stabilne zatrudnienie na oddziałach położniczo-ginekologicznych, czy oddziałach patologii ciąży. Będą oni zatem wspierać ciężarne, dbać o ich samopoczucie i otaczać je należytą opieką i wsparciem. Osoby, wykonujące ten zawód, dysponują przede wszystkim rozbudowaną wiedzą medyczną, którą mogą wykorzystywać w praktycznym działaniu. Położne mogą rozwijać swoją karierę zawodową w szkołach rodzenia, czy specjalistycznych poradniach, gdzie będą się dzielić swoim rzetelnym doświadczeniem.

czytaj dalej jaka praca po położnictwie

 

Czy trudno jest znaleźć pracę po położnictwie we Wrocławiu

Znalezienie pracy po studiach na kierunku położnictwo we Wrocławiu nie jest zazwyczaj trudne, ze względu na wysokie zapotrzebowanie na wykwalifikowane położne w sektorze opieki zdrowotnej. Absolwenci tego kierunku są poszukiwani na rynku pracy. Warto również zaznaczyć, że położne mogą liczyć na atrakcyjne wynagrodzenia oraz stabilne zatrudnienie.

Położne mogą znaleźć zatrudnienie w różnych placówkach medycznych, takich jak szpitale, kliniki, przychodnie, domy opieki oraz centra zdrowia publicznego. Mogą również prowadzić własne praktyki położnicze, oferując usługi opieki przedporodowej, porodowej i poporodowej w domach pacjentek. Coraz większą popularnością cieszy się również opieka domowa, która zapewnia położnym elastyczność w organizacji czasu pracy oraz możliwość indywidualnego podejścia do pacjentek.

 

Ile zarabia się po studiach na kierunku położnictwo we Wrocławiu

Zarobki po studiach na kierunku położnictwo we Wrocławiu mogą być zróżnicowane w zależności od wielu czynników, takich jak miejsce pracy, doświadczenie zawodowe, specjalizacja oraz region. Średnie wynagrodzenie położnych w Polsce w styczniu 2024 r. wyniosło 5820 złotych brutto miesięcznie, jednak możliwości zarobkowe mogą być wyższe w zależności od kwalifikacji i miejsca zatrudnienia.

Położne pracujące w publicznych placówkach medycznych, takich jak szpitale i przychodnie, mogą liczyć na stałe wynagrodzenie, dodatki za pracę w nocy oraz w weekendy, a także możliwość awansu zawodowego. Zarobki w publicznym sektorze opieki zdrowotnej są zazwyczaj stabilne, jednak mogą być niższe w porównaniu do sektora prywatnego.

Jak wygląda rekrutacja na położnictwo we Wrocławiu

W czasie studiów położniczych studenci zdobędą kompleksową wiedzę z zakresu nauk medycznych, w tym ginekologii, pediatrii, genetyki czy embriologii. Ponadto nauczą się opieki położniczej, kontrolowania przebiegu ciąży oraz opieki nad noworodkiem i kobietą w połogu. Dowiedzą się także, w jaki sposób podejmować współpracę z lekarzami różnych specjalizacji.

Położnictwo - rekrutacja na uczelniach we Wrocławiu:

sprawdź rekrutacja na studia we Wrocławiu

 

Jakie przedmioty liczą się na położnictwie we Wrocławiu

W procesie rekrutacyjnym na kierunek położnictwo we Wrocławiu najczęściej brane są pod uwagę wyniki z egzaminów maturalnych z przedmiotów takich jak biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, matematyka. Te przedmioty są kluczowe, ponieważ dostarczają podstawowej wiedzy niezbędnej do zrozumienia zagadnień związanych z naukami medycznymi.

Wysokie wyniki z tych przedmiotów zwiększają szanse na zakwalifikowanie się na studia i dostarczają solidnych podstaw do nauki na kierunku położnictwo. Kandydaci powinni skupić się na jak najlepszym przygotowaniu do egzaminów maturalnych z tych przedmiotów, aby zwiększyć swoje szanse na sukces w procesie rekrutacyjnym.

 

Ile osób na miejsce na położnictwo we Wrocławiu

Położnictwo we Wrocławiu należą do jednego z najbardziej popularnych kierunków we Wrocławiu. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2023 roku na Politechnikę Wrocławską ubiegało się ponad 6 kandydatów.

 

Jakie progi na położnictwo we Wrocławiu

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu na rok 2024/2025 musieli uzyskać co najmniej 74 punkty.

czytaj dalej 

 

Limity miejsc

Na poszczególnych kierunkach studiów obowiązują określone limity miejsc, w ramach których kandydaci przyjmowani są przez uczelnie. W trakcie postępowania kwalifikacyjnego tworzona jest lista rankingowa, na podstawie której wybierani są najlepsi kandydaci na dany kierunek.

Limity miejsc na kierunku położnictwo we Wrocławiu:

  • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu: 80

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

czytaj dalej

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Uczelnie publikują wyniki rekrutacji w wyznaczonym przez siebie terminie. Kandydaci otrzymują dostęp do systemu IRK lub ERK, gdzie udostępniane są informacje dotyczące m.in. liczby punktów zdobytych przez kandydatów w postępowaniu kwalifikacyjnym, a także zajmowanego przez nich miejsca na liście rankingowej.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

  • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu – 15 lipca 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Osoby, które pomyślnie przeszły przez proces rekrutacji, mogą składać dokumenty rekrutacyjne osobiście do siedziby wybranej uczelni lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub elektronicznej. Preferowana forma dostarczenia plików może różnić się w zależności od decyzji danej szkoły wyższej, dlatego warto zapoznać się wcześniej z zasadami rekrutacji, które obowiązują w uczelni.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Dokumenty rekrutacyjne składać można w terminie wyznaczonym przez daną szkołę wyższą – zazwyczaj etap ten rozpoczyna się zaraz po ogłoszeniu wyników rekrutacji i trwa kilka dni. Zakwalifikowani kandydaci powinni dopełnić formalności zgodnie z wymogami wynikającymi z zasad rekrutacji, ponieważ niespełnienie któregokolwiek z nich może skutkować skreśleniem z listy osób, które dostały się na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

  • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu – od 16 do 18 lipca 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Ile kosztują studia na kierunku położnictwo we Wrocławiu

Studenci stacjonarni nie muszą płacić za naukę, jeśli studiują w publicznej szkole wyższej. Płatne są natomiast studia niestacjonarne w uczelniach publicznych, a także studia oferowane przez większość prywatnych szkół wyższych.

Sprawdź

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Położnictwo Wrocław studia i stopnia

Położnictwo Wrocław studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Położnictwo Wrocław studia stacjonarne

Położnictwo Wrocław studia niestacjonarne

Położnictwo w mieście Wrocławiu

  • Położnictwo w mieście Wrocławiu - studia I stopnia

    WYŚWIETL WIĘCEJ Zwiń

    Uczelnie w mieście Wrocławiu - studia I stopnia na kierunku położnictwo

    Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

    Położnictwo stopień: (I), czas trwania: 3 lata
    tryb: stacjonarne

Aktualności rekrutacyjne

Popularne kierunki medyczne niestacjonarne w mieście Wrocławiu

Jakie opinie mają studia na kierunku położnictwo we Wrocławiu?

Studia medyczne we Wrocławiu rzadko kiedy stanowią przypadkowy wybór.

Marlena, studentka trzeciego roku, mówi:

Już na samym początku szkoły średniej wiedziałam, że chcę studiować położnictwo. Ciąża i rodzicielstwo od zawsze jawiły mi się jako najpiękniejszy moment w życiu każdej kobiety. Dzięki swojej wiedzy chcę im dawać wsparcie. Zupełnie nie żałuję swojego wyboru!

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia