Architektura wnętrz - Wrocław

Architektura wnętrz - Wrocław

Architektura wnętrz - Wrocław

Studia we Wrocławiu

architektura wnętrz

Odkryj kierunek architektura wnętrz we Wrocławiu i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Architektura wnętrz studia Wrocław | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku architektura wnętrz we Wrocławiu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub od 2 lat do 2,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych - Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku architektura wnętrz, w roku akademickim 2021/2022, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oferuje 20 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na ASP we Wrocławiu oraz uczelni niepublicznejCena za pierwszy rok studiów wynosi około 6100 zł.

 

W ramach kształcenia studenci rozwiną kompleksową wiedzę z obszaru nauk artystycznych i technicznych. Ponadto dowiedzą się więcej na temat historii i teorii sztuki oraz architektury. Dowiedzą się także, w jaki sposób projektować wnętrza oraz meble, przy pomocy nowoczesnych narzędzi i programów informatycznych. Co więcej, rozwiną zdolności ogólnoplastyczne oraz nauczą się wykonywania rysunku technicznego.

Absolwenci znajdą zatrudnienie w biurach projektowych i urbanistycznych. Ponadto mogą podjąć pracę w wydawnictwach o tematyce wnętrzarskiej, instytucjach kultury, w tym teatrach i galeriach sztuki.

 

czytaj dalej wszystko o Architektura wnętrz - Wrocław

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek architektura wnętrz

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Jednostka prowadząca

Architektura wnętrz stopień: (I)  (II), czas trwania: 2,5 roku • 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek architektura wnętrz we Wrocławiu?

Absolwenci szkół średnich, którzy marzą o tym, by rozpocząć studia na kierunku architektura wnętrz, muszą mieć świadomość, że czeka ich bardzo intensywny proces rekrutacji. W przypadku tego kierunku musisz podejść do sprawdzianu wstępnego, egzamin dojrzałości bowiem nie uwzględnia wszystkich twoich predyspozycji, niezbędnych do rozpoczęcia kształcenia na tym kierunku.

Oczywiście wyniki na maturze są równie ważne, szczególny nacisk musisz położyć na przygotowania z egzaminu z matematyki. Sprawdzian wstępny na jedną z wrocławskich uczelni będzie obejmować przegląd twojego portfolio, ponieważ tylko ono jest w stanie poświadczyć predyspozycje do wykonywania w przyszłości zawodu architekta wnętrz.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura wnętrz w mieście Wrocławiu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Opłaty

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ARCHITEKTURA WNĘTRZ WROCŁAW STUDIA I STOPNIA

ARCHITEKTURA WNĘTRZ WROCŁAW STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ARCHITEKTURA WNĘTRZ WROCŁAW STUDIA STACJONARNE

ARCHITEKTURA WNĘTRZ WROCŁAW STUDIA NIESTACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku architektura wnętrz we Wrocławiu?

 

 

 

 

1. Dla kogo ten kierunek

O architektach wnętrz mówi się, że są to inżynierowie z duszami artystów. Nie jest to charakterystyka pozbawiona prawdy, każda osoba bowiem, która wykonuje ten trudny zawód, musi oprócz posiadania umysłu estetycznego, wykorzystywać nieustannie w swojej pracy zdobycze nauk ścisłych. Architekci wnętrz nie tylko aranżują przestrzenie budynków, lecz także wiedzą, którą ścianę można przesunąć, którą zburzyć, co ma niezwykłe znaczenie podczas nadzoru budowlanego.

Współcześnie coraz częściej zależy nam, by nasze mieszkania odzwierciedlały nie tylko pasje, ale także nasze charaktery, czy styl życia. Niektórzy preferują minimalizm, inni – styl eklektyczny. Jedyną osobą, która może pomóc nam podczas aranżacji wnętrza, jest właśnie osoba, która ukończyła prestiżowe studia na kierunku architektura wnętrz. Jeżeli czujesz zatem, że kochasz design, od zawsze rwą ci ręce urządzania wnętrz, kochasz przemeblowania, dysponujesz wysoko rozwiniętymi zdolnościami plastycznymi i dodatkowo nauki ścisłe nie są ci obce, to studia na tym kierunku będą dla ciebie stworzone.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku architektura wnętrz możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku architektura wnętrz we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 2 lat do 2.5 roku.

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.


3. Program kształcenia i gdzie studiować

Uczelnie we Wrocławiu kształcą jedynie najlepszych specjalistów, więc swojej przygody z architekturą wnętrz nie możesz rozpocząć w każdym dowolnie wybranym ośrodku akademickim. Studia architektoniczne o profilu artystycznym możesz rozpocząć we Wrocławiu na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta oraz na Wyższej Szkole Humanistycznej. Programy nauczania na obu tych uczelniach mogą się nieznacznie od siebie różnić, więc przed dokonaniem wyboru zastanów się, która z tych ofert jest ci bliższa.

Studia na kierunku architektura wnętrz mają wyjątkowo rozbudowaną siatkę przedmiotów. Pasjonaci tej dyscypliny muszą nieustannie kształcić i rozwijać swoje zdolności plastyczne oraz wzbogacać swoją wiedzę z zakresu matematyki i fizyki budowlanej. Na studentów czekają zatem zajęcia z malarstwa i rzeźby o profilu architektonicznym. Przyszli architekci wnętrz poznawać będą różnego rodzaju projektowania – architektoniczne, konceptualne, wnętrz mieszkaniowych itd. Studenci będą również nieustannie wzbogacać swoją wiedzę teoretyczną z zakresu np. historii sztuki, która pozwoli na głębsze i bardziej świadome zrozumienie tej dyscypliny.


4. Praca po studiach

Kierunki studiów we Wrocławiu takie jak architektura wnętrz cieszą się od wielu lat niegasnącą popularnością wśród absolwentów szkół średnich. Tak duże zainteresowanie przekłada się znacznie na perspektywy zatrudnienia w przyszłości. Przyszli architekci wnętrz nie muszą się martwić o pracę, jeżeli tylko ich studiom towarzyszy pasja, zaangażowanie i chęć nieustającego rozwoju. Podstawowe miejsca pracy architekta wnętrz to biura projektowe oraz architektoniczne, które świadczą kompleksowe usługi związane nie tylko z budową, lecz także aranżacją różnego typu wnętrz – mieszkalnych, biurowych, użytkowych.

Osoby, które kończą architekturę wnętrz, mogą również podejmować twórczą współpracę z teatrami, agencjami reklamowymi oraz wszędzie tam, gdzie potrzebni są profesjonaliści, zajmujący się budową scenografii i aranżacją przestrzeni. Architekci wnętrz przygotowani są także do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej nie tylko w Polsce, lecz także na arenie międzynarodowej. Taki krok pozwoli na realizację własnych planów i projektów.

Studenci architektury wnętrz mogą się kształcić w trybie stacjonarnym lub zaocznym. To niezwykle wygodne rozwiązanie, które sprawia, że większość osób zdolnych i zainteresowanych ma szansę na dalszy rozwój intelektualny. Uczelnie we Wrocławiu dostosowują zatem swoją ofertę edukacyjną do potrzeb studentów. Studia we Wrocławiu stacjonarne cieszą się największą popularnością, ponieważ mają postać regularnych spotkań, podczas których pasjonaci architektury wnętrz zgłębiają wspólnie także zagadnienia teoretyczne. Studia zaoczne są z kolei rozwiązaniem dla osób, którym zależy na dalszym rozwoju intelektualnym, ale z różnych przyczyn nie mogą uczęszczać na zajęcia w tygodniu. Kształcenie niestacjonarne odbywa się podczas weekendowych zjazdów naukowych, należy jednak pamiętać, że są to studia płatne.

 

5. Program studiów i przedmioty

Studenci architektury wnętrz muszą mieć świadomość, że czeka ich bardzo intensywny czas nauki. Przyszli absolwenci tego kierunku muszą dysponować rozległą wiedzą z zakresu sztuki, projektowania oraz przedmiotów ścisłych. Tylko takie interdyscyplinarne podejście do nauki pozwoli na wykształcenie najlepszych specjalistów w przyszłości. Przedmioty, z jakimi stykać się będą studenci architektury wnętrz, to przykładowo:

 • malarstwo i rzeźba architektoniczne;
 • geometria wykreślania;
 • budownictwo;
 • konstrukcje budowlane;
 • czy elementy konserwacji zabytków.

 

Oczywiście w pracy przyszłego architekta wnętrz najważniejsze jest kształcenie praktycznych umiejętności związanych z projektowaniem i aranżacją wnętrz. Studenci będą zatem uczestniczyć w zajęciach z zakresu:

 • projektowania wnętrz mieszkalnych;
 • projektowania elementów wyposażenia wnętrz;
 • projektowania mebla;
 • kolor we wnętrzu itd.

 

Studenci architektury wnętrz podczas swojego kształcenia zetkną się z wieloma wyzwaniami. To studia stworzone dla pasjonatów, którzy wiedzą, jak swoje zainteresowania przekuć w praktyczny zawód. Oczywiście przyszli architekci wnętrz podczas cyklu kształcenia nieustannie będą dbać o rozwój swojego zmysłu estetycznego, który pozwoli na twórczą i profesjonalną pracę.

Ile trwają studia na kierunku architektura wnętrz we Wrocławiu?

Ile trwają studia na kierunku architektura wnętrz we Wrocławiu?

Studia na kierunku architektura wnętrz we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub od 2 lat do 2,5 roku (studia II stopnia).

Studia architektoniczne na kierunku architektura wnętrz zaliczają się do najpopularniejszego dwustopniowego grona. Studenci swoją przygodę z tym kierunkiem rozpoczynają od studiów pierwszego stopnia, które trwają sześć semestrów. Te trzy lata kształcenia pozwalają na wykształcenie podstawowych umiejętności, niezbędnych w pracy architekta wnętrz. Zakończenie nauki na tym stopniu wiąże się z obroną pracy dyplomowej i otrzymaniem dyplomu licencjata. 

Absolwenci architektury wnętrz swoją karierę zawodową mogą w pełni rozwinąć dopiero po ukończeniu dwuletnich studiów drugiego stopnia. To czas poszerzania kwalifikacji, systematyzowania wiedzy, rozwijania się w zupełnie nowych i jeszcze bardziej skomplikowanych obszarach związanych z architekturą wnętrz. Pasjonaci tej dyscypliny przygotowują się także do obrony najważniejszej pracy dyplomowej. Na zakończenie kształcenia na tym stopniu otrzymują dyplomy magistrów.

Gdzie studiować na kierunku architektura wnętrz we Wrocławiu?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura wnętrz we Wrocławiu:

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek architektura wnętrz we Wrocławiu?

Kierunki studiów takie jak architektura wnętrz przyciągają co roku wielu zainteresowanych, należy jednak od razu podkreślić, że szansę na kształcenie mają nieliczni. Osoby, które dostają się na studia na kierunku architektura wnętrz muszą dysponować niezwykłym talentem plastycznym i rozbudowanym zmysłem estetycznym. Zastanów się, czy jesteś w stanie sprostać wszystkim wymaganiom, które nakładane są na studentów tego kierunku. By uniknąć rozczarowań w przyszłości, odpowiedz sobie na kilka pytań:

 • Czy uwielbiasz aranżować wnętrza?
 • Czy nauka przedmiotów ścisłych takich jak matematyka i fizyka nie stanowi dla ciebie problemu?
 • Czy twoje zdolności plastyczne wyróżniają się na tle innych?

 

Proces rekrutacji i przedmioty

Jeżeli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to możesz śmiało pomyśleć o wzięciu udziału w procedurze rekrutacyjnej na kierunek architektura wnętrz. Jednak zanim już znajdziesz się na liście osób przyjętych, musisz wziąć udział w procesie rekrutacji. Oprócz bardzo dobrych wyników uzyskanych podczas egzaminu dojrzałości musisz także dostarczyć portfolio, w którym znajdą się twoje najlepsze prace. To właśnie na podstawie twojego portfolio komisja rekrutacyjna oceni, czy twoje predyspozycje są wystarczające, by stać się jednym ze studentów tego prestiżowego i nobilitowanego kierunku.

Pamiętaj także o tym, by terminowo dokonać wszystkich opłat rekrutacyjnych. Oprócz tego, gdy już znajdziesz się na listach osób przyjętych, pamiętaj, by dostarczyć do dziekanatu lub sekretariatu uczelni wymagane dokumenty. Będą to oczywiście skany dowodu, świadectwo maturalne oraz zdjęcia do legitymacji studenckiej. Nie zaniedbaj tego etapu, ponieważ twoja opieszałość może sprawić, że zostaniesz skreślony z listy osób przyjętych na studia.

zasady rekrutacji na studia

Jaka praca po studiach na kierunku architektura wnętrz we Wrocławiu?

Jaka praca po studiach na kierunku architektura wnętrz we Wrocławiu?

Osoby, które kończą kształcenie na studiach architektonicznych o profilu artystycznym, w ogóle nie powinny się martwić o przyszłe zatrudnienie. Dziś właściwie każdy z nas chce, by otaczały nas nie tylko piękne przedmioty, ale i wnętrza. Dbamy o wystrój domów, mieszkań, galerii handlowych, hoteli, miejsc pracy. Estetycznie i funkcjonalnie zagospodarowana przestrzeń jest gwarantem naszego dobrego samopoczucia. W praktyce oznacza to, że architekci wnętrz mają zawsze ręce pełne pracy, ponieważ to oni dbają o to, jak wygląda przestrzeń, w której funkcjonujemy.

Uczelnie we Wrocławiu kształcą jedynie najlepszych specjalistów, którzy znajdą zatrudnienie w miejscach takich jak:

 • biura projektowe;
 • biura architektoniczne;
 • agencje reklamowe;
 • teatry;
 • agencje designerskie;
 • przedsiębiorstwa zajmujące się projektowaniem mebli;
 • firmy budowlane itd.

 

To oczywiście najbardziej popularna ścieżka zawodowego rozwoju każdego architekta wnętrz. Absolwenci tego kierunku mogą znaleźć zatrudnienie w różnego rodzaju czasopismach i wydawnictwach, które zajmują się promocją designu i aranżacji wnętrz. Mogą oni tworzyć nie tylko scenografie, lecz także występować w roli ekspertów, którzy udzielają porad, jak pięknie i funkcjonalnie zagospodarować przestrzeń, która nas otacza.

Jakie opinie mają studia na kierunku architektura wnętrz we Wrocławiu?

Studia architektoniczne we Wrocławiu na kierunku architektura wnętrz zarezerwowane są przede wszystkim dla osób z pasją.

Szymon, student architektury wnętrz, mówi:

Uwielbiam design i aranżowanie. Studia na tym kierunku spełniają wszystkie moje oczekiwania, ponieważ czuję, że moje pasje pozwolą mi na pracę w zawodzie, co współcześnie zdarza się bardzo rzadko. Polecam te studia każdemu, kto uwielbia sztukę, projektowanie i chce mieć przy tym gwarancję atrakcyjnej pracy w przyszłości.

Kierunki architektura i budownictwo w mieście Wrocławiu

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W MIEŚCIE WROCŁAWIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK ARCHITEKTURA WNĘTRZ

Komentarze (0)