Studia we Wrocławiu na kierunku bezpieczeństwo międzynarodowe skupiają się przede wszystkim na wykształceniu cennych i potrzebnych umiejętności praktycznych, które przydadzą się i będą wykorzystywane w przyszłej pracy zawodowej. Jest to propozycja kształcenia, dla osób chcących interesujących się panującą sytuacją na świecie, zainteresowanych polityką zagraniczną oraz sprawami obywateli.
Program studiów skupia się przede wszystkim na funkcjonowaniu współczesnych sił zbrojnych, studenci zdobędą wiedzę o tym, w jaki sposób zorganizowana jest armia, jakie misje wykonuje i jakie ma zadania.
Studenci będą mieli możliwość korzystania z pracowni komputerowych oraz specjalnych sal wyposażonych w sprzęt multimedialny ułatwiających i poprawiających jakoś prowadzonych zajęć dydaktycznych. Na kierunku bezpieczeństwo międzynarodowe studenci mają możliwość działania w organizacjach studenckich oraz kołach naukowych dzięki, którym będą mogli poszerzyć swoją wiedzę oraz zdobyć doświadczenie potrzebne w wykonywanym w przyszłości zawodzie.
Program studiów oferuje także ciekawe wydarzenia naukowe, otwarte wykłady oraz spotkania z ekspertami w dziedzinie bezpieczeństwa, praktykami w obszarze polityki, a także biznesu czy spraw społecznych co da im możliwość zdobycia nowych, potrzebnych i cennych kompetencji.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku bezpieczeństwo międzynarodowe możemy podzielić na:
Typ:
-
Studia II stopnia (magisterskie)
Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Zdobywana wiedza i umiejętności
Studia we Wrocławiu na kierunku bezpieczeństwo międzynarodowe to studia skupiające się na wykształceniu praktycznych umiejętności, dzięki którym studenci zdobędą praktyczną wiedzę i kompetencje przede wszystkim z zakresu nauk politycznych i społecznych.
Studenci będą mieli możliwość uczestniczenia w rozwijających wykładach, warsztatach praktycznych i szerokiej ofercie zajęć teoretycznych i ćwiczeń.
Program studiów dostarcza między innymi wiedzę z zakresu współpracy militarnej Polski z innymi państwami w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego, zagrożeń wewnętrznych państw i społeczeństw Starego Kontynentu, uwarunkowań geopolitycznych, które wpływają na bezpieczeństwo państw, współzależności pomiędzy poszczególnymi państwami oraz regionami, a także zmieniającego się charakteru międzynarodowego środowiska bezpieczeństwa.
Studenci zdobędą również umiejętności, które są niezbędne do wykonywania zadań związanych z zarządzaniem informacjami oraz przetwarzaniem ich w zakresie bezpieczeństwa zarówno narodowego, jak i międzynarodowego.