Kosmetologia - Radom

Kosmetologia - Radom

Kosmetologia – studia Radom | woj. mazowieckie

Podczas gdy jedni nie odróżniają kosmetyki od kosmetologii, inni zgłębiają te drugą dziedzinę, aby zdobyć dobrze płatną pracę. A taką będą mieli zagwarantowaną, bowiem zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie wciąż rośnie. Gdzie możesz studiować Kosmetologię? Oczywiście w Radomiu.

 

Czego się nauczysz na studiach

Dzięki Kosmetologii zdobędziesz takie umiejętności, które w najlepszy sposób odpowiedzą na zapotrzebowanie dzisiejszego, niezwykle wymagającego rynku pracy. Wszystko to zasługa następujących przedmiotów:

 • kosmetologia medyczna,
 • receptura kosmetyczna,
 • estetyka,
 • dietetyka z elementami żywienia,
 • podologia,
 • kosmetologia przeciwstarzeniowa,
 • analiza kolorystyczna,
 • dermatologia,
 • podstawy psychologii.

 

Dla kogo te studia

Nie bez przyczyny informatycy nie poszli w przeszłości na studia artystyczne. Każdy z nas ma określone predyspozycje do zgłębiania danej dziedziny, dlatego warto podążać drogą wyznaczaną przez własny talent i możliwości. Zatem jaki powinien być idealny kandydat na Kosmetologię w Radomiu?

Jedną z podstawowych cech, która zdecydowanie ułatwi naukę i przyszłą pracę w opisywanej dziedzinie, jest zdolność do dostrzegania estetycznych niuansów w otoczeniu, a przede wszystkim w wyglądzie każdego człowieka. W końcu każdy kosmetolog powinien umieć wydobyć piękno z każdego i zapewnić odpowiednią dozę relaksu.

Jako że Kosmetologia nierozerwalnie wiąże się z codzienną pracą z ludźmi, należy zwyczajnie ich lubić. Nieco empatii i otwartości uprzyjemni wizyty u kosmetologa każdemu korzystającemu z jego usług. Podany opis pasuje do ciebie? Nie wahaj się dłużej i aplikuj na Kosmetologię w Radomiu!

czytaj dalej wszystko o Kosmetologia - Radom

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W RADOMIU JEST KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

Jednostka prowadząca

Kosmetologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Kosmetologia w Radomiu

Żadnego kierunku studiów nie można podjąć dzięki zwykłym chęciom. Gdyby taka możliwość jednak istniała, na świecie byłoby mnóstwo samozwańczych fachowców, którzy w rzeczywistości nie mają pojęcia o tym, co robią. Dlatego wymagania, które należy spełnić, aby rozpocząć Kosmetologię, są odgórnie narzucone.

Kandydaci na pierwszy stopień opisywanego kierunku powinni dysponować dobrze ugruntowaną wiedzą z biologii, chemii, matematyki, języka angielskiego oraz fizyki, dzięki której osiągną zadowalające wyniki maturalne. Zanim jednak rozpoczniesz przygotowania do egzaminu, sprawdź aktualne ustalenia wybranej uczelni na stronie internetowej ośrodka akademickiego, gdyż mogą one ulegać pewnym zmianom i różnić się w zależności od miejsca studiowania.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu Termin rekrutacji I stopnia:
od 15.05.2020
do 30.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 15.05.2020
do 30.08.2020
Termin dodatkowej rekrutacji:
od 17.09.2020
do 27.09.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

KIERUNKI MEDYCZNE W RADOMIU

Jak wyglądają studia na kierunku Kosmetologia w Radomiu

Program nauki na Kosmetologii nie należy do najprostszych. Aby nieco ułatwić życie studentom, na wielu uczelniach zaoferowano możliwość podjęcia studiów w trybie stacjonarnym lub zaocznym. Co ważne, żadna z tych opcji nie różnicuje szans absolwentów na współczesnym rynku pracy. Czym zatem różnią się te tryby?

Studia stacjonarne mają charakter codziennej nauki w trakcie pięciu dni roboczych każdego tygodnia. Systematyczność i regularność kształcenia zaprocentuje komfortem zdobywanej wiedzy i możliwością osobistej konsultacji ewentualnych wątpliwości z wykładowcami.

Natomiast kształcenie w trybie zaocznym odbywa się najczęściej w co drugi weekend miesiąca. Nauka ma formę zajęć i wykładów trwających ciągiem kilka godzin. Przedstawione wiadomości są maksymalnie skoncentrowane, aby w jak najkrótszym czasie przyswoić jak najwięcej umiejętności. Wybór niestacjonarnego trybu zdobywania wyższego wykształcenia wiąże się z obowiązkiem wnoszenia regularnych opłat za czesne.

 

Program studiów

Kosmetologia wbrew temu, co mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka niewtajemniczonym, znacznie różni się od kosmetyki. Studia medyczne na Kosmetologii dążą do uposażenia studentów w szeroką wiedzę o ludzkiej fizjologii, anatomii, genetyce, aby mogli jak najlepiej zrozumieć istotę studiowanego kierunku oraz byli w stanie dopasować wykonywane zabiegi do stanu zdrowia i oczekiwań każdego z klientów.

Kosmetologię śmiało można nazwać mianem nauki interdyscyplinarnej. Jako student przyswoisz nie tylko skomplikowane zagadnienia medyczne, ale również poznasz prawa rządzące chemią oraz fizyką – każdy preparat używany w kosmetologii i kosmetyce powstał dzięki dorobkowi naukowemu chemików, biologów oraz biotechnologów. Zrozumienie tych nauk zapewni bezpieczeństwo przyszłym klientom, a także samemu kosmetologowi – w końcu praca z substancjami chemicznymi i występującymi między nimi interakcjami niesie za sobą wiele zagrożeń.

Jeśli rozpoczniesz Kosmetologię, techniki wykonywania masaży relaksacyjnych, sportowych i rehabilitacyjnych nie będą ci dłużej obce. W końcu głównym celem każdego dobrego kosmetologa powinna być dbałość o doskonałe samopoczucie i odprężenie swoich klientów.

Co ciekawe, na studiach prawdopodobnie zetkniesz się z podstawami aromaterapii, akupunktury oraz akupresury. Być może zrewolucjonizujesz te pradawne metody lecznicze i stworzysz swoją własną.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

KOSMETOLOGIA RADOM STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku Kosmetologia w Radomiu

Kierunki studiów w Radomiu można podzielić na takie, które cechują się dwustopniowym przebiegiem oraz jednoetapowe jednolite magisterskie. Kosmetologia należy do pierwszej, bardziej licznej grupy kierunków. Co to oznacza w praktyce? Rozpoczynając pierwszy stopień studiów, możesz nastawić się na zdobycie podstawowej, kompleksowej wiedzy i umiejętności, które pozwolą ci na rozpoczęcie pracy w zawodzie. Studia licencjackie po trzech latach zostaną podsumowane egzaminem i obroną pracy.

Studia magisterskie drugiego stopnia zawierają rozszerzony cykl kształcenia, po przyswojeniu którego każdy absolwent będzie mógł pochwalić się jeszcze lepszymi perspektywami zawodowymi.

Czas trwania studiów na kierunku kosmetologia na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu stac. I stopnia:
3 lata
(licencjat)
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

KOSMETOLOGIA RADOM STUDIA I STOPNIA

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek kosmetologia na poszczególnych uczelniach

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu Przedmioty:

chemia, fizyka, język obcy, matematyka

Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Kosmetologia w Radomiu

Czasami zdarzają się sytuacje, w których podejmujemy nieprzemyślane decyzje, a ich skutków żałujemy przez bardzo długi czas. Aby uniknąć ewentualnych rozczarowań związanych z wyborem przyszłego kierunku kształcenia, spróbuj odpowiedzieć sobie na poniższe pytania:

 • Czy interesujesz się kosmetykami i preparatami do pielęgnacji ciała?
 • Masz wysoko rozwinięte poczucie estetyki?
 • Lubisz kontakt z człowiekiem, a znajomi często proszą cię o porady w sprawie wyglądu?
 • Jeśli „tak” to reakcja na każde z nich, możesz śmiało rozważać podjęcie Kosmetologii w Radomiu.

Zanim przygotujesz się do procesu rekrutacyjnego, rozpocznij przygotowania do matury z biologii, chemii, fizyki oraz języka angielskiego – najczęściej właśnie te przedmioty mają wpływ na ostateczny werdykt w sprawie wyboru najlepszych kandydatów na Kosmetologię.

 

Proces rekrutacji

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia wybranych studiów jest stworzenie swojego profilu kandydata na stronie internetowej wybranej uprzednio uczelni. Oprócz danych osobistych i kontaktowych, w trakcie elektronicznej rejestracji kandydatów, zostaniesz poproszony o uzupełnienie tabeli wynikami procentowymi z egzaminu maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia.

Wielu świeżo upieczonych maturzystów nie ma pojęcia, że istnieje alternatywna droga wprost do rozpoczęcia Kosmetologii. Mianowicie wzięcie udziału w jednej z ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych i zdobycie zaszczytnego miejsca na podium. Tytuł finalisty lub laureata będzie przepustką do dowolnie wybranego kierunku, oferowanego przez uczelnie w całej Polsce.

 

Dokumenty

Kiedy po ogłoszeniu nazwisk osób, które zostały przyjęte na Kosmetologię w Radomiu, odnajdziesz na liście swoje dane, staniesz przed zadaniem sfinalizowania wcześniejszych procedur. Dla potwierdzenia prawdziwości podanych podczas rejestracji danych, będziesz musiał skompletować plik potrzebnych dokumentów. Wśród nich znajdziesz: fotografię do legitymacji, kserokopię matury lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia oraz formularz ze strony internetowej uczelni. Dopiero wówczas rozpoczniesz wymarzony kierunek studiów.

Jaka praca po studiach na kierunku Kosmetologia w Radomiu

Siatka przedmiotów, prezentowana przez studia w Radomiu na kierunku Kosmetologia, została skomponowana w taki sposób, aby studenci mieli możliwość zgłębienia kompleksowych zagadnień, które przybliżą ich do osiągnięcia perfekcji w danej dziedzinie. Dzięki kilku specjalnościom, jakie oferują studia kosmetologiczne, jako przyszły student będziesz miał ogromny wpływ na kształtowanie swojej zawodowej przyszłości.

Jako że studenci Kosmetologii od podszewki muszą znać skomplikowane zagadnienia dermatologiczne, abiturienci tego kierunku staną się prawymi rękami lekarzy specjalistów od wszelkich dolegliwości skórnych. Zatem praca w gabinetach lekarskich, przychodniach i recepcjach gabinetów dermatologicznych otworzy się przed tobą otworem, jeśli tylko ukończysz opisywany kierunek studiów.

Najbardziej przedsiębiorcy i dążący do niezależności na każdej płaszczyźnie życia będą mieli okazję założyć własną działalność gospodarczą, której specyfika zostanie oparta o treści wykładane na studiach. Absolwenci mogą pomyśleć o stworzeniu gabinetu kosmetologicznego, spa, a nawet własnej sauny, czy solarium – wszystko zależy od pomysłu i oryginalności przyszłego przedsiębiorcy.

Ponadprzeciętna orientacja w dostępnych na rynku produktach kosmetycznych i pielęgnacyjnych pozwoli absolwentom Kosmetologii znaleźć zatrudnienie w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym, a dla ceniących sobie kontakt z drugim człowiekiem zaistnieje możliwość zajęcia się handlem i dystrybucją wszelkiej maści preparatów.

Każdy, kto ukończy Kosmetologię w Radomiu będzie mógł liczyć na stabilne i dobrze płatne zatrudnienie, które ponadto dopasuje do własnych oczekiwań, zainteresowań oraz planów na przyszłość. Zapotrzebowanie na praktyków tej dziedziny wciąż rośnie, dlatego warto rozpocząć kształcenie i spełnić wszystkie swoje marzenia.

Jakie opinie mają studia na kierunku Kosmetologia w Radomiu

Studiowanie w Radomiu wiąże się w dużą odpowiedzialnością, do podjęcia której warto się dobrze przygotować. Niekiedy niezdecydowanie w kwestii wyboru przyszłego kierunku jest przyczyną złych decyzji. Opinie absolwentów danej dziedziny nauki z pewnością okaże się pomocne.

Katarzyna, absolwentka studiów na kierunku Kosmetologia w Radomiu, mówi:

„Odkąd pamiętam interesowałam się kosmetologią, chociaż jeszcze wtedy nie wiedziałam nic o tej dziedzinie. Spełniłam swoje marzenie i ukończyłam ten wymagający kierunek. Dzisiaj pracuję w zawodzie i nie wyobrażam sobie innego życia.”

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)