Fizjoterapia - Radom

Fizjoterapia - Radom

Fizjoterapia – studia Radom | woj. mazowieckie

Podejście do zdrowia rozwijało się na przestrzeni ubiegłych tysiącleci, ostatecznie przybierając formę najbardziej korzystną dla pacjentów. Promowanie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia zwiększyło świadomość społeczeństwa na temat czyhających nań zagrożeń. Jednak mimo wszystko pewnych schorzeń nie sposób uniknąć – mają charakter wad wrodzonych, powstają na skutek poważnych wypadków lub są następstwem nieuniknionych procesów starzenia organizmu – tak właśnie jest z dolegliwościami w obrębie narządów ruchu.

Praca fizjoterapeuty polega na stosowaniu takich działań, które będą skutkowały polepszeniem jakości życia ludzi cierpiących na dysfunkcje w obrębie narządów ruchu oraz kręgosłupa. Zapotrzebowanie na fachowców w tej dziedzinie nie maleje. Nie brakuje również chętnych do podjęcia Fizjoterapii – kierunku, który można zgłębić między innymi w Radomiu.

 

Czego się nauczysz na studiach

Fizjoterapia posiada bardzo rozległy charakter kształcenia, podobnie jak niemal wszystkie kierunki wchodzące w skład kanonu nauk medycznych. Każdy ze studentów zdobędzie nie tylko wiedzę na temat specyfiki fizjoterapeutycznej, ale również mnóstwo wiedzy ogólnej z pogranicza medycyny, psychologii oraz socjologii. Siatka studiów składa się między innymi z następujących przedmiotów:

  • Kinezyterapia,
  • Kliniczne podstawy fizjoterapii,
  • Fizjoterapia ogólna,
  • Biochemia i biofizyka,
  • Dydaktyka fizjoterapii.

 

Dla kogo te studia

Specyfika wszystkich studiów medycznych jest skonstruowana w taki sposób, aby trafić w gusta ludzi o określonych predyspozycjach osobistych. Jeśli marzysz o podjęciu Fizjoterapii, spróbuj odpowiedzieć sobie na kilka poniższych pytań, co być może ułatwi ci proces decyzyjny.

  • Twoim konikiem od zawsze była biologia i pokrewne nauki przyrodnicze?
  • Jesteś zainteresowany funkcjonowaniem ludzkiego organizmu, a szczególnie kończyn i kręgosłupa?
  • Chciałbyś nieść pomoc ludziom w potrzebnie i nie boisz się ciężkiej pracy?

Twierdząca odpowiedź może być dobrym pretekstem do rozpoczęcia Fizjoterapii na uczelni w Radomiu.

czytaj dalej wszystko o Fizjoterapia - Radom

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W RADOMIU JEST KIERUNEK FIZJOTERAPIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

Jednostka prowadząca

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Fizjoterapia w Radomiu

Każdy z kandydatów na Fizjoterapię powinien zdawać sobie sprawę z tego, że nauka na tym kierunku będzie źródłem satysfkacji oraz niejednokrotnie trudów, związanych z przyswajaniem szerokiego materiału z zakresu nauk medycznych. Z tego względu jeśli marzysz o rozpoczęciu Fizjoterapii w Radomiu, powinieneś postarać się o uzyskanie wysokich wyników z następujących przedmiotów maturalnych, które prawdopodobnie odegrają główną rolę w procesie rekrutacji na opisywany kierunek: matematyka, biologia, fizyka, chemia, język obcy nowożytny.

Jako że szczegółowe procedury rekrutacyjne mogą się zmieniać na przestrzeni czasu, warto, abyś na bieżąco zapoznawał się z ustaleniami rekrutacyjnymi, które znajdziesz na stronie internetowej uczelni.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu Termin rekrutacji I stopnia:
od 15.05.2020
do 30.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 15.05.2020
do 30.08.2020
Termin dodatkowej rekrutacji:
od 17.09.2020
do 27.09.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

KIERUNKI MEDYCZNE W RADOMIU

Jak wyglądają studia na kierunku Fizjoterapia w Radomiu

Znaczną większość kierunków studiów w Radomiu możesz podjąć stacjonarnie lub zaocznie, czyli niestacjonarnie. Fizjoterapia stanowi w tym przypadku wyjątek, ponieważ ośrodek akademicki oferujący jej rozpoczęcie, umożliwia studentom zdobywanie wykształcenia kierunkowego jedynie w trybie stacjonarnym.. Studia stacjonarne są najczęściej wybieraną opcją przez świeżo upieczonych maturzystów ze względu na komfort zdobywanej wiedzy – codzienne wykłady i zajęcia stwarzają doskonałe warunki do przyswojenia treści kierunkowej, a wykładowcy są zawsze do dyspozycji studentów.

 

 

Program studiów

 

Rozbudowany charakter kształcenia przeznaczony dla studentów Fizjoterapii może być źródłem zarówno stresu, jak i ogromnej satysfakcji ze zdobywanej wiedzy. Jeśli zdecydujesz się na podjęcie tego kierunku, przygodę z nauką zaczniesz od zrozumienia podstawowych zagadnień medycznych, stanowiących pewnego rodzaju filar pod rozwój bardziej złożonych umiejętności. Poznasz ludzką anatomię i fizjologię, opanujesz techniki udzielania pierwszej pomocy, a także zaczerpniesz nieco wiedzy psychologicznej, której wymaga codzienna praca z ludźmi.

Dalsze etapy kształcenia pozwolą ci zapoznać się z bardziej specjalistyczną tematyką, związaną z Fizjoterapią. Szczególne znaczenie będą miały zajęcia praktyczne, podczas których nauczysz się wykonywania masaży leczniczych i relaksacyjnych, a także poznasz najczęściej stosowane techniki rehabilitacyjne. Pamiętaj, że nauka na Fizjoterapii pozwoli ci na rozwinięcie się w wymarzonej branży kosztem wielu poświęceń i zaangażowania w zgłębianie dość skomplikowanej tematyki kształcenia.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FIZJOTERAPIA RADOM STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku Fizjoterapia w Radomiu

Uczelnie w Radomiu, prezentują regulamin danego kierunku na stronach internetowych poszczególnych uczelni. Uczelnie, które zdecydowały się zaoferować studentom możliwość podjęcia Fizjoterapii, od 2017 roku muszą prowadzić naukę na tym kierunku w ramach studiów jednolitych. W praktyce oznacza to, że jako student przystąpisz do pięcioletniego cyklu kształcenia, zwieńczonego obroną pracy magisterskiej i uzyskaniem niezbędnych zaświadczeń do rozpoczęcia pracy w zawodzie.

Jako że zawód fizjoterapeuty wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, niemożliwe jest uzyskanie wszystkich potrzebnych kompetencji w ciągu zaledwie trzech lat studiów licencjackich. Wybierając Fizjoterapię wybierasz pewność, że zostaniesz uposażony we wszystko, co konieczne do świadczenia profesjonalnych usług kierunkowych.

Czas trwania studiów na kierunku fizjoterapia na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu stac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
5 lat
(magister)
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FIZJOTERAPIA RADOM STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek fizjoterapia na poszczególnych uczelniach

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu Przedmioty:

biologia, chemia, fizyka

Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Orientacyjne limity miejsc na kierunku fizjoterapia na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu stac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
zapytaj uczelnię
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Progi punktowe na kierunek fizjoterapia na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu stac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
zapytaj uczelnię
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
-
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Fizjoterapia w Radomiu

Pomimo tego, że niektóre kierunki studiów w Radomiu niemal każdego roku przyciągają taką liczbę chętnych, która istotnie przewyższa liczbę dostępnych miejsc, to nie wszystkie odłamy edukacji są dla każdego – doskonały przykład stanowi Fizjoterapia. Należy pamiętać, że nauka na studiach medycznych uchodzi za bardzo trudną, ponadto wykonywanie działań rehabilitacyjnych i masaży wymaga pewnej wytrzymałości fizycznej i odporności na pozostawanie w niezmienionej pozycji przez długi czas. Zatem zanim rekrutujesz na Fizjoterapię, upewnij się, że sprostasz wyzwaniom obowiązującym na tym kierunku.

Jeżeli jesteś pewien wyboru, powinieneś już dzisiaj powtórzyć materiał z zakresu przedmiotów przyrodniczych takich jak biologia, chemia oraz fizyka – to właśnie one będą miały decydujący wpływ na wybór najlepszych kandydatów. Możesz również postarać się o wygranie jednej z ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych. Tytuł finalisty lub laureata to nie tylko powód do dumy, ale również możliwość podjęcia dowolnego kierunku studiów.

 

Proces rekrutacji

Dzięki rozwojowi technologii informacyjnej, zgłoszenie swojej kandydatury na studia w Radomiu jest niezwykle proste i szybkie. Wchodząc na stronę internetową wybranej uczelni wyższej, z pewnością zauważysz rubrykę zatytułowaną „elektroniczna rejestracja kandydatów” lub w podobny sposób. Po wejściu w odnośnik, otrzymasz jasne instrukcje dotyczące zarejestrowania profilu kandydata. Postaraj się być uważny podczas wypełniania formularzy – podanie błędnych informacji może skutkować z wykluczeniem twojego zgłoszenia.

 

Dokumenty

Cały proces rekrutacyjny kończy się w momencie dostarczenia przez osoby, których nazwiska widnieją na listach przyjętych na Fizjoterapię, kilku dokumentów potwierdzających autentyczność podanych podczas rejestracji danych. Fotografia do legitymacji, ksero świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia pierwszego stopnia studiów oraz wydrukowany formularz to dokumenty, których będziesz potrzebował.

Jaka praca po studiach na kierunku Fizjoterapia w Radomiu

Studia medyczne na kierunku Fizjoterapia to doskonały wybór, jeżeli zależy ci na zdobyciu wykształcenia, które pozwoli zdobyć dobrze płatne zatrudnienie. Jako abiturient tego kierunku znajdziesz pracę w publicznych i prywatnych gabinetach lekarskich jako prawa ręka lekarzy specjalistów, a także w ośrodkach rehabilitacyjnych, w których będziesz miał szansę na doskonalenie zdobytych w trakcie studiów umiejętności.

Hospicja, domy opieki i domy pomocy społecznej to kolejne możliwości generowane przez szeroką wiedzę zdobytą na Fizjoterapii w Radomiu. Specyfika pracy w wymienionych placówkach może okazać się nieco przytłaczająca psychicznie, dlatego jeżeli się na nią zdecydujesz, upewnij się, że jesteś wystarczająco odporny.

Fizjoterapeuci mogą zadbać o swoją przyszłość zawodową poprzez otworzenie własnego gabinetu rehabilitacyjnego. Działalność gospodarcza na tej płaszczyźnie z pewnością odniesie sukces, jeżeli zostanie odpowiednio poprowadzona – w końcu ludzi potrzebujących rehabilitacji nie brakuje.

Ukończenie Fizjoterapii nie musi się ściśle wiązać z wykonywaniem czynności zmierzających do poprawy stanu narządów ruchu pacjentów. W trakcie studiów nauczysz się wykonywania masaży relaksacyjnych, a tę umiejętność z powodzeniem wykorzystasz w gabinetach spa, ośrodkach dla sportowców, jak siłownie i ośrodki rekreacyjno-sportowe, a nawet gabinetach odnowy biologicznej.

Możliwości zawodowe, generowane przez tytuł absolwenta Fizjoterapii, są niezwykle szerokie, dzięki czemu każdy zainteresowany opisywaną nauką z pewnością znajdzie coś dla siebie. Jeżeli marzysz o dynamicznej pracy polegającej na niesieniu pomocy ludziom, a ciągły samorozwój to coś, czego oczekujesz od życia, praca w zawodzie fizjoterapeuty powinna ci się spodobać.

Jakie opinie mają studia na kierunku Fizjoterapia w Radomiu

Fizjoterapia nie bez powodu należy do grona najchętniej wybieranych kierunków studiów. Stabilność zatrudnienia oraz dobra renoma opisywanego kierunku to fakty, które zostają potwierdzone przez opinie absolwentów Fizjoterapii.

Magdalena, absolwentka Fizjoterapii w Radomiu, mówi:

„Przygodę z Fizjoterapią rozpoczęłam tak naprawdę jeszcze zanim poszłam na studia. Spędzałam długie godziny na czytaniu medycznych artykułów oraz książek. Kiedy moje marzenie się spełniło, byłam szczęśliwa. Aktualnie pracuję w zawodzie i nie mogę narzekać na złe zarobki.”

 

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)