Specyfika studiów niestacjonarnych polega na zupełnie odmiennej organizacji kształcenia, niż ta, którą prezentują kierunki w trybie stacjonarnym. Główną motywacją studentów do podjęcia kierunków zaocznych jest chęć wywiązania się ze zobowiązań zawodowych lub innych, pochłaniających znaczne zasoby czasowe od poniedziałku do piątku. Pogodzenie kształcenia i zyskiwania doświadczenia zawodowego jest możliwe, gdyż Kosmetologia odbywa się w weekendy. Zajęcia i wykłady prezentowane są od piątku do niedzieli, w ramach całodziennych zjazdów, których terminarz jest ustalany indywidualnie przez uczelnie i zależy od takich czynników, jak na przykład rozkład świąt i dni ustawowo wolnych w danym miesiącu. Niezależnie od podjętego trybu kształcenia, studenci zyskują kompetencje pozwalające na posługiwanie się mianem specjalisty w swojej dziedzinie.
Mówi się, że nie ma ludzi brzydkich, a są tylko zaniedbani. Trafność tego twierdzenia odzwierciedlają liczne badania psychologiczne, według których osoby schludnie ubrane, dbające o cerę, włosy i całokształt wyglądu zewnętrznego, są odbierane za atrakcyjniejsze, bez względu na posiadaną sylwetkę, czy rysy twarzy. Jako że każdy lubi czuć się dobrze w swoim ciele, a część znajduje potwierdzenie swojej atrakcyjności dopiero w oczach innych, coraz więcej ludzi zaczyna korzystać z usług gabinetów kosmetologicznych.
Dla kogo są studia na kierunku kosmetologia
Kosmetologia nie jest dla każdego. Nauka ta wymaga od przyszłych absolwentów nie tylko zaangażowania w proces dydaktyczny, które staje się możliwe jedynie wtedy, kiedy osoba wykazuje zainteresowanie prezentowanymi treściami, ale również określonych predyspozycji, umożliwiających współpracę z klientami o różnych cechach osobowości i zmagających się z ewentualnymi problemami dermatologicznymi. Ponadto tryb niestacjonarny nakłada na studentów obowiązek uczestniczenia w całodziennych zjazdach, co wymaga ponadprzeciętnej determinacji. Jeżeli jesteś pewien, że posiadasz pożądany zestaw cech, bez wahania aplikuj na Kosmetologii na wybranej uczelni w Warszawie.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku kosmetologia możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku kosmetologia w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów
Program studiów obowiązujący na Kosmetologii jest dość różnorodny i wynika z interdyscyplinarności opisywanego kierunku. Należy on do kanonu nauk medycznych, jednak największą uwagę skupia na przekazaniu konkretnych umiejętności praktycznych, dzięki którym absolwenci będą w stanie w sposób profesjonalny odpowiedzieć na potrzeby każdego klienta, chcącego zadbać o stan swojej cery, włosów, skóry lub zwyczajnie odetchnąć od trudów dnia codziennego poprzez relaksujące zabiegi estetyczne.
Na początkowych etapach kształcenia, studenci Kosmetologii zapoznają się z podstawami teoretycznego zagadnień kierunkowych. Dzięki temu modułowi poznają oni podstawy pierwszej pomocy, ratownictwa medycznego, psychologii oraz dermatologii, będącej dla kosmetologów jedną z najpotrzebniejszych w życiu zawodowym nauk. Warsztatowe zajęcia praktyczne odbywają się zarówno na terenie uczelni z wykorzystaniem obecnych tam rekwizytów i substancji kosmetycznych, a także w miejscach pracy kosmetologów, czyli gabinetach medycyny estetycznej, spa, wellness, czy ośrodkach naukowo-badawczych.
Czego się nauczysz na studiach
Studia medyczne na kierunku Kosmetologia zyskują popularność, ze względu na rozpowszechnienie mody na dbanie o swój wizerunek wśród ludzi, w efekcie czego coraz więcej z nich decyduje się na skorzystanie z profesjonalnych usług, oferowanych przez gabinety kosmetologiczne. Jednak zanim zaistnieje możliwość rozpoczęcia kariery w tym zawodzie, należy zdobyć wszechstronne wykształcenie, gwarantowane dzięki siatce studiów, w skład której wejdą prawdopodobnie:
-
biologia i genetyka,
-
kosmetologia pielęgnacyjna,
-
podstawy prawa z elementami prawa kosmetycznego,
-
farmakologia,
-
chemia kosmetyczna.
Jakie są ceny studiów na kierunku kosmetologia w Warszawie
Podanie ogólnych kosztów studiowania Kosmetologii w Warszawie w trybie niestacjonarnym jest niemożliwe, ponieważ każda z uczelni ustanawia własne prawa, których częścią są czesne. Najczęściej możesz opłacić je w ramach kilku rat semestralnych, rocznych lub jednorazowej wpłaty za cały tok kształcenia. Zazwyczaj im mniej rat, tym mniejsza kwota ogólna, jednak wszystkie czynniki są uzależnione od ustaleń uczelnianych, z którymi możesz zapoznać się za pośrednictwem strony internetowej.
Kosmetologia w Warszawie - ceny:
-
Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie – od 6400 zł
-
Społeczna Akademia Nauk w Warszawie – od 7440 zł
-
Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie – od 5800 zł
-
Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie – od 5400 zł
-
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie – 7200 zł
*Ceny za pierwszy rok studiów niestacjonarnych (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.
Gdzie studiować na kierunku kosmetologia w Warszawie
Gdzie studiować kierunek kosmetologia niestacjonarnie w Warszawie
Limity miejsc
Liczba miejsc, na które mogą aplikować kandydaci na poszczególne kierunki, jest ograniczona. W ramach postępowania kwalifikacyjnego selekcjonowani są kandydaci, którzy zdobyli odpowiednie miejsca w liście rankingowej.
*Uczelnie publiczne, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
Kiedy wyniki rekrutacji
Wyniki rekrutacji opublikowane zostają w wyznaczonym przez daną szkołę wyższą terminie – jest to data indywidualna dla każdej uczelni. Informacje na temat wyników rekrutacyjnych umieszczane są w prywatnych profilach kandydatów w systemie rekrutacyjnym.
*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
czytaj dalej uczelnie w Warszawie
Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne
Dokumenty rekrutacyjne można składać osobiście w siedzibie wybranej szkoły wyższej. Niektóre uczelnie dopuszczają także możliwość przekazania dokumentacji za pośrednictwem upoważnionych przez kandydata osób trzecich. Kandydaci mogą także wysłać dokumenty za pomocą poczty tradycyjnej – preferowana forma doręczenia plików może różnić się w zależności od indywidualnej decyzji szkoły.
Kiedy składamy dokumenty na studia
Termin przeznaczony na etap dostarczania dokumentów rekrutacyjnych do wybranych uczelni może różnić się w zależności od decyzji danej szkoły wyższej – najczęściej dokumenty można składać zaraz po ogłoszeniu wyników rekrutacji. Kandydaci mają na to zaledwie kilka dni, dlatego warto wcześniej przygotować wszystkie dokumenty, niezbędne do dopełnienia formalności związanych z rekrutacją. Spóźnienie lub dostarczenie niekompletnego zestawu może skutkować skreśleniem kandydata z listy osób, które dostały się na studia.
Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia
* Studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)