Dla kogo są studia na kierunku logistyka
Hilmar J. Vollmuth stwierdził: „Założeniem logistyki są optymalne przepływy towarów i informacji w obrębie przedsiębiorstwa i poza nim”. Logistyka zapewnia odpowiednie materiały, w odpowiedniej jakości i w odpowiednim czasie. Specjaliści w tym zakresie zajmują się planowaniem, realizacją i kontrolą dostaw produktów zaspokajających oczekiwania konsumentów. Wszelkie niedobory stanowią zaś logistyczne niedopatrzenie i wprowadzają niepotrzebne zamieszanie w gospodarce.
Idealni kandydaci na studia logistyczne nie mogą mieć problemów z nauką przedmiotów ścisłych. Kandydaci powinni odznaczać się predyspozycjami kierowniczymi, a także komunikatywnością, która ułatwi pracę w grupie. Jeśli jesteś osobą zorganizowaną i masz predyspozycje językowe, kierunek logistyka we Wrocławiu jest właśnie dla Ciebie.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku logistyka możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku informatyka we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie lub licencjackie, które trwają od 3 lat do 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.
Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów i przedmioty
W zależności od wybranej uczelni kierunek logistyka we Wrocławiu możesz realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na studiowanie w trybie dziennym, warto wybrać studia zaoczne, które realizowane są w trakcie zajęć od piątku do niedzieli w zależności od programu studiów wybranej uczelni we Wrocławiu. Zajęcia w trybie dziennym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Program kształcenia opiera się na naukach ścisłych, zwłaszcza matematyce i informatyce. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład:
-
projektowanie procesów logistycznych,
-
infrastruktura logistyczna,
-
koszty procesów logistycznych,
-
normalizacja i zarządzanie jakością,
-
podstawy finansów,
-
interpretacja danych statystycznych,
-
logistyka zaopatrzenia,
-
logistyka dystrybucji,
-
logistyka produkcji,
-
zarządzanie łańcuchem dostaw,
-
prawo w logistyce
-
i wiele innych.
W zależności od wybranej uczelni studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania w trakcie wybranych specjalizacji, takich jak na przykład: logistyka w przedsiębiorstwie produkcyjnym, logistyka w handlu i usługach, logistyka handlu i dystrybucji, logistyka systemu obronnego, systemy transportowe w logistyce. Oferty specjalizacyjne warto śledzić na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu, ponieważ są one zmienne i zależą od zainteresowań studentów.
Studenci zdobywają interdyscyplinarne wykształcenie, które obejmuje zarządzanie współczesnymi organizacjami gospodarczymi, zasady działalności logistycznej podmiotów gospodarczych, systemowe i procesowe podejście w logistyce, zasady sterowania przepływami rzeczowymi, informacjami i finansami. Zdobyte umiejętności pozwalają organizować i realizować operacyjnie działalności logistyczne w podmiotach gospodarczych, formułować i uzasadniać poglądy związane z dążeniem do poprawy operacyjnego zarządzania logistycznego. Studenci rozwijają także predyspozycje językowe i kierownicze.
Jakie są ceny studiów na kierunku logistyka we Wrocławiu
Kierunki studiów we Wrocławiu są studiami płatnymi. Ceny semestralne i roczne są zróżnicowane w zależności od realizowanego kierunku studiów i indywidualnie ustalane przez uczelnie we Wrocławiu. Czesne za rok studiów z zakresu logistyki możesz opłacić jednorazowo, realizować w ratach miesięcznych lub w wysokości dwóch rat semestralnych.
Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości czesnego, opłat ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu.
Logistyka we Wrocławiu - ceny:
-
Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu – od 6000 zł
-
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu – 6800 zł
-
Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu – od 6516 zł
-
Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych – od 5950 zł
*Ceny za pierwszy rok studiów niestacjonarnych (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.
Gdzie studiować na kierunku logistyka we Wrocławiu
Uczelnie na których można studiować kierunek logistyka (zaocznie) we Wrocławiu:
czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu
Limity miejsc
Na poszczególnych kierunkach studiów obowiązuje limit miejsc – na studia dostaje się ograniczona liczba kandydatów. O tym, czy uczelnia pozytywnie rozpatrzy aplikację danego kandydata, decydują wyniki postępowania kwalifikacyjnego, w ramach którego tworzona jest lista rankingowa.
*Uczelnie publiczne, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
Kiedy wyniki rekrutacji
Uczelnie samodzielnie decydują o tym, w jakim terminie opublikują one wyniki postępowania kwalifikacyjnego. Kandydaci otrzymują najważniejsze informacje dotyczące rekrutacji w systemach rekrutacyjnych. Dzięki temu mogą oni nie tylko poznać decyzję wybranej szkoły, ale również dowiedzieć się, co należy zrobić w kolejnych etapach rekrutacji.
Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:
-
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu – 30 września 2024
*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia
Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne
Osoby, które dostały się na wybrane kierunki studiów, mogą składać dokumenty rekrutacyjne zgodnie z przyjętą przez uczelnię formą. Najczęściej można tego dokonywać osobiście, doręczając kompletną dokumentację w siedzibie uczelni. Czasem jednak niektóre szkoły wyższe dopuszczają możliwość tego, by kandydaci dostarczyli pliki za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub upoważnionej do tego przez kandydata osoby trzeciej. Niektóre uczelnie cały proces rekrutacji przeprowadzają w formie elektronicznej. Przed dopełnieniem formalności należy zapoznać się z zasadami rekrutacji, które obowiązują w wybranej szkole.
Kiedy składamy dokumenty na studia
Termin przeznaczony na składanie dokumentów rekrutacyjnych różni się w poszczególnych szkołach wyższych – jest on indywidualnie ustalany przez uczelnie. Etap ten zazwyczaj rozpoczyna się zaraz po ogłoszeniu wyników rekrutacji. Niespełnienie któregokolwiek z wymogów wynikających z zasad rekrutacji może skutkować skreśleniem z listy osób, które dostały się na studia.
Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia
Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:
-
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu – od 1 lipca 2024 do 30 września 2024
* Studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.