Architektura krajobrazu - Warszawa

Architektura krajobrazu - Warszawa

Architektura krajobrazu - Warszawa

Studia w Warszawie

architektura krajobrazu

Odkryj kierunek architektura krajobrazu w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Architektura krajobrazu studia Warszawa 2021| woj. mazowieckie

Studia na kierunku Architektura krajobrazu w Warszawie to studia inżnierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Architektura krajobrazu to kierunek dla osób, których zainteresowania oscylują wokół projektowania, sztuk plastycznych i dziedzin technicznych. Jeśli masz tak zróżnicowane pasje, a do tego zwracasz uwagę na otaczającą cię przestrzeń, to studia w Warszawie powinny spełnić Twoje oczekiwania. Jeśli wybierzesz architekturę krajobrazu, poznasz między innymi nowoczesne metody wspomagające projektowanie.

Dowiesz się także, jak budować i pielęgnować obiekty architektury krajobrazu. Nie obce będą Ci również techniki zarządzania jednostkami zajmującymi się projektowaniem różnorodnych terenów zielonych. Nauczysz się efektywnej współpracy z architektami i inżynierami, a po zakończeniu studiów z powodzeniem rozwiniesz swoją karierę między innymi w biurach projektowych.

czytaj dalej wszystko o Architektura krajobrazu - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek architektura krajobrazu

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Jednostka prowadząca

Architektura krajobrazu stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: niestacjonarne
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Jednostka prowadząca

Architektura krajobrazu stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na studia na kierunek architektura krajobrazu w Warszawie?

Studia na kierunku architektura krajobrazu mają przede wszystkim profil ścisły. Przedmiotem, który na pewno ułatwi ci znalezienie się na listach osób przyjętych, będzie bez wątpienia matematyka. Oprócz niej warto, abyś zadbał o przygotowanie z przedmiotów takich jak geografia, czy nawet język obcy nowożytni.

Pamiętaj, że część z wybranych przez siebie przedmiotów powinieneś zdawać na poziomie rozszerzonym, wtedy twoje szanse znacznie wzrosną.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura krajobrazu w Warszawie - zasady rekrutacji

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU WARSZAWA STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU WARSZAWA STUDIA NIESTACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku architektura krajobrazu w Warszawie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU?

Dziś towarzyszy nam nieustanny rozwój otaczającej przestrzeni. Miasta wzbogacają się o nowe kompleksy architektoniczne, wsie przechodzą ciągłe modernizacje. Większość z tych zmian zostaje wprowadzona ze względu na poprawianie komfortu naszego życia. Chcemy mieszkać, uczyć się i pracować w miejscach, które są przyjazne i dostosowane do naszych potrzeb. Zwracamy uwagę nie tylko na kompleksy budowli, lecz także na ogólne ukształtowanie krajobrazu. Spacerujemy po parkach, zachwycamy się zielonymi klombami na skwerach ulic, możemy uprawiać jogging między alejami skrytymi między drzewami. To wszystko ma miejsce, dzięki architektom krajobrazu, którzy czuwają nad zagospodarowaniem przestrzeni zielonych.

Studia na kierunku architektura krajobrazu są idealną propozycją dla osób, które nie są obojętne na piękno otaczającej nas natury. Jako absolwent tego kierunku dbać będziesz o jej wyglądać, wprowadzać będziesz jej nowe elementy do przestrzeni miejskich. Pamiętaj jedynie, że nie wystarczy być wyłącznie miłośnikiem natury, by odnaleźć się na tego typu studiach. Oczywiście rozbudowane poczucie estetyki i wrażliwość na piękno są cechami istotnymi. Jeśli wybierzesz jednak studia architektoniczne, musisz mieć świadomość, że opierają one swoje założenia na naukach matematycznych. Powinieneś mieć je zatem w pełni opanowane. Bardzo ważne w przypadku wyboru studiów architektonicznych jest także posiadanie uzdolnień plastycznych.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku architektura krajobrazu możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku architektura krajobrazu w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające półtora roku.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Studia w Warszawie na kierunku architektura krajobrazu będziesz mógł rozpocząć na dwóch uczelniach, które cieszą się długą tradycją akademicką. Pierwsza z nich to Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, a druga to Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania. Każdy z tych ośrodków akademickich dąży do tego, by wykształcić jak najlepszych specjalistów. Przeanalizuj te oferty dokładnie, by mieć pewność, że spełniają one w pełni twoje wymagania. Programy dydaktyczne mogą się bowiem nieznacznie od siebie różnić.

Przedmioty, które znajdą się w siatce kształcenia na kierunku architektura krajobrazu, muszą mieć bardzo przemyślany charakter. Na studentów czeka wiele wykładów, największe znaczenie mają jednak ćwiczenia praktyczne i projekty, to one bowiem wyposażają w unikatowe kompetencje architektoniczne. Gdy będziesz przeglądać programy kształcenia uczelni w Warszawie, na pewno na trafisz na takie propozycje zajęć jak:

 • teoria kształtowania przestrzeni
 • projektowanie krajobrazu miasta
 • inżynieria krajobrazu

Ile trwają studia na kierunku architektura krajobrazu w Warszawie?

Studia na kierunku Architektura krajobrazu w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU?

Studia architektoniczne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród ambitnych absolwentów szkół średnich właśnie ze względu na perspektywy zatrudnienia w przyszłości. Intensywny czas nauki popłaca, ponieważ uczelnie w Warszawie zapewniają swoim studentom najwyższej jakości wykształcenie. Kierunki studiów takie jak architektura krajobrazu mają dodatkową zaletę, ponieważ wyraźnie profilują nasze umiejętności. Dzięki nim jesteśmy specjalistami w bardzo wąskiej dziedzinie projektowania.

Praca na abiturientów architektury krajobrazu czeka w różnego rodzaju:

 • biurach projektowych
 • agencjach architektonicznych

 

W swojej pracy będziesz zajmować się przede wszystkim pielęgnacją istniejących terenów zielonych, ich ochroną oraz rewitalizacją. Czas twojej kariery zawodowej wiązać się także będzie z wykonywaniem nowych projektów, dzięki którym tereny zielone wzbogacane będą o nowe elementy. Studia architektoniczne przygotują cię także do założenia własnego biura projektowego.

Gdzie studiować na kierunku architektura krajobrazu w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura krajobrazu w Warszawie

 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Architektura krajobrazu w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU - ważne informacje

architektura krajobrazu studia

studia architektura i budownictwo w Warszawie

studia architektura i budownictwo w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki architektura i budownictwo w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)