architektura studia

Studia architektoniczne

Masz wyrobiony gust estetyczny i dobrą wyobraźnię przestrzenną? Chciałbyś mieć wpływ na otaczającą nas przestrzeń? Masz talent plastyczny, ale dobrze radzisz sobie również z naukami ścisłymi? Masz odważne, nieszablonowe pomysły i odwagę, by wprowadzić je w życie? Powinieneś zapoznać się z kierunkami związanymi z architekturą. Może jeden z nich okaże się tym, z którym chciałbyś związać swoją przyszłość. Na początku musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, co chciałbyś projektować.

Na kierunku architektura i urbanistyka poznasz tajniki projektowania budynków –  od domów jednorodzinnych po hale przemysłowe, dowiesz się, jakimi zasadami rządzi się planowanie przestrzeni miejskiej. Podczas rekrutacji na studia pod uwagę brane są wyniki z matury z matematyki i języka obcego. Na kandydatów czeka również sprawdzian uzdolnień plastycznych.

Wybierając architekturę wnętrz, dowiesz się jak projektować wnętrza budynków – mieszkań, obiektów użyteczności publicznej, lokali usługowo-handlowych, poznasz tajniki designu mebli. Dowiesz się, jak tworzyć wnętrza łączące ze sobą praktyczność, estetykę i wygodę. Podczas rekrutacji na te studia pod uwagę brane są wyniki z matury z matematyki i języka obcego. Ale rezultat, jaki osiągniesz z egzaminu dojrzałości, nie jest jedynym kryterium decydującym o przyjęciu na studia. Kandydaci muszą zdać również egzamin z rysunku odręcznego, podczas którego sprawdzone zostaną ich zdolności manualne i plastyczne.

Na studiach architektura krajobrazu poznasz zasady, według których tworzy się ogrody, parki, skwery, rezerwaty przyrody. Kierunek ten łączy wiedzę architektoniczną z zagadnieniami z dziedziny nauk przyrodniczych, takich jak botanika czy ekologia. Dlatego też podczas rekrutacji na tym kierunku pod uwagę brane są wyniki z matury z matematyki, ale także z biologii. Kandydaci również muszą zdać egzamin wstępny z rysunku. Kończąc kierunek architektura krajobrazu pracy możesz szukać w instytucjach zajmujących się ochroną i rewitalizacją środowiska naturalnego.Architektura studiaArchitektura studia - kierunek studiów

Co roku liczba maturzystów chcących podjąć studia architektoniczne kilkukrotnie przewyższa ilość wolnych miejsc na uczelniach. Mimo to kierunek architektura od lat postrzegany jest jako elitarny - na wymarzone studia dostaną się jedynie ci najwszechstronniej uzdolnieni. Aby być dobrym architektem, należy mieć bowiem jednocześnie duszę artysty i umiejętności inżyniera. Jeśli jednak posiadasz wyobraźnię przestrzenną, uzdolnienia plastyczne, wrażliwość na formę, przestrzeń oraz kolor – możesz być spokojny o swoje miejsce na studiach architektonicznych!

Aby zostać studentem architektury, musisz najpierw zdać wstępny egzamin teoretyczno-praktyczny, który zweryfikuje Twoje predyspozycje do wykonywania zawodu architekta. Jeśli przejdziesz go pomyślnie, otworzą się przed Tobą drzwi do zdobycia tytułu inżyniera architekta po pierwszym stopniu, i magistra architekta po drugim stopniu studiów. 

 

Czytaj więcej: Architektura studia - kierunek studiów


Architektura i urbanistyka studiaArchitektura i urbanistyka studia - kierunek studiów

Architektura i urbanistyka to jeden z najbardziej popularnych i wiodących kierunków na uczelniach oferujących te studia. Unikatowe połączenie nauk technicznych z wiedzą ogólną oraz sztuk pięknych co roku przyciąga wielu przyszłych architektów. Teraz to Ty możesz być jednym z nich! Jesteś kreatywny i posiadasz wyobraźnię przestrzenną, a jednocześnie jesteś utalentowany plastycznie? W takim razie studia architektoniczno-urbanistyczne są zdecydowanie dla Ciebie!

Aby zostać studentem tego kierunku będziesz musiał najpierw zdać sprawdzian uzdolnień plastycznych. Jeżeli przejdziesz go pomyślnie, po trzech i pół roku zdobędziesz tytuł inżyniera architekta, a następnie będzie mógł kontynuować swoją edukację na studiach magisterskich. Oprócz talentu plastycznego powinieneś również interesować się sprawami ludzkimi oraz otaczającym Cię światem w sferze przestrzennej.

 

Czytaj więcej: Architektura studia - kierunek studiów


Architektura krajobrazu studiaArchitektura krajobrazu studia - kierunek studiów

Jesteś wrażliwy na piękno krajobrazu i chciałbyś zająć się jego kształtowaniem zawodowo? Te studia Ci to umożliwią! Ogrody, parki krajobrazowe i narodowe czy krajobraz miejski – to Ty możesz stać się ich twórcą! Jeżeli masz zatem zdolności plastyczne, głowę pełną pomysłów i chciałbyś mieć wpływ na otaczające Cię środowisko to jest to kierunek dla Ciebie!

Aby zostać studentem architektury krajobrazu musisz najpierw zdać egzamin z rysunku odręcznego. Jeżeli przejdziesz go pomyślnie po trzech i pół roku otrzymasz tytuł architekta, a następnie będziesz mógł kontynuować edukację w ramach studiów magisterskich. Ponadto powinieneś cechować się kreatywnością oraz zainteresowaniem w dziedzinie nauk budowlanych. Te umiejętności będziesz mógł następnie rozwijać podczas Twoich studiów.

 


Czytaj więcej: Architektura krajobrazu studia - kierunek studiów


 

Architektura wnętrz studiaArchitektura wnętrz studia - kierunek studiów

Patrzysz z podziwem na designerskie meble w witrynie sklepowej i masz mnóstwo pomysłów na wystrój pomieszczeń, w których się znajdujesz? To oznaka, że prawdopodobnie będziesz w przyszłości świetnym architektem wnętrz! Studia na tym kierunku będą w takim razie znakomitym wzbogaceniem i rozwinięciem Twoich zainteresowań.

Aby zostać studentem architektury wnętrz musisz najpierw zdać egzamin z rysunku odręcznego. Jeżeli przejdziesz go pomyślnie po trzech i pół roku otrzymasz tytuł architekta, a następnie będziesz mógł kontynuować edukację w ramach studiów magisterskich. Niezwykle ważna będzie też kreatywność i umiejętność pracy w grupie.

 


Czytaj więcej: Architektura wnętrz studia - kierunek studiów


 

Budownictwo studia

Budownictwo studia - kierunek studiów

Zastanawiałeś się jak zbudowane są otaczające Cię budynki? Jaki są ich konstrukcje oraz z jakich materiałów zostały zbudowane? Myślałeś o kierowaniu budową lub firmą budowlaną? Twoją mocną stroną są nauki ścisłe i marzy Ci się tytuł inżyniera? Jeśli tak to jest to kierunek dla Ciebie!

Kierunek budownictwo to obecnie jeden z najbardziej popularnych kierunków politechnicznych, wybieranych przez maturzystów. Nie bez powodu! Według statystyk absolwenci tego kierunku nie mają problemów ze znalezieniem pracy w zawodzie. Co więcej, oferowane jest wiele praktyk, które pozwalają na zdobycie doświadczenia zawodowego i zapewnienia dobrego startu na rynku pracy.

 

Czytaj więcej: budownictwo studia - kierunek studiów


projektowanie mebli studia architekturaProjektowanie mebli studia - kierunek studiów

Rynek meblowy w Polsce jedna z lepiej rozwijających się branż w gospodarce, dlatego też rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie projektowania mebli, którzy posiadają odpowiednie umiejętności, ale także są osobami kreatywnymi, będącymi w stanie przełożyć swoje pomysły na projekty mebli. Jeżeli zatem projektowanie oraz design to Twoje główne zainteresowania to Projektowanie mebli może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Projektowanie mebli? Studia kształcą w zakresie wiedzy oraz umiejętności dotyczących każdego etapu produkcji mebli począwszy od makietowania poprzez techniki wizualizacji, technologię wytwarzania przy użyciu systemów informatycznych zarządzania aż po realizację mebla w skali. Będziesz także znać najnowsze trendy w zakresie meblarstwa oraz sztuki. Co więcej, będziesz w stanie dobrać optymalne rozwiązania konstrukcyjne korzystając z najnowszych zastosowań technologicznych. Oprócz tego nacisk będzie kładziony na umiejętności miękkie z zakresu kreatywności oraz organizacji.

Czytaj więcej: Projektowanie mebli studia - kierunek studiów


Projektowanie w krajobrazie kulturowym studia architekturaProjektowanie w krajobrazie kulturowym studia - kierunek studiów

Dobra oraz dziedzictwa kulturowego potrzebują zaprojektowanej architektonicznie przestrzeni do czego konieczna jest wiedza z zakresu architektury, urbanistyki, architektury krajobrazu czy projektowania mebli. Dlatego też rośnie zapotrzebowanie na specjalistów, którzy będą w stanie w sposób profesjonalny oraz kreatywny zaprojektować przestrzeń kulturowych. Jeżeli zatem masz zdolności plastyczne oraz głowę pełną pomysłów to projektowanie w krajobrazie kulturowym może być kierunkiem, który warto wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej kariery zawodowej! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku projektowanie w krajobrazie kulturowym? Studia kształcą w zakresie struktur architektoniczno-urbanistycznych miasta oraz zabytkowych wnętrz miejskich, a także przestrzeni przyrodniczej czy projektowania zgodnego z ochroną kultury. Obce nie będą Ci takie umiejętności jak: projektwanie trójwymiarowe, wizualizacja cyfrowa, makietowanie czy modele przestrzenne. 
 

Czytaj więcej: Projektowanie w krajobrazie kulturowym studia - kierunek studiów

Komentarze (0)


KARIERA


KIERUNKI STUDIÓW


STUDIA

studia biologicznestudia biologiczne

UCZELNIE