Studia na kierunku kryminologia w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.
Uniwersytet WSB Merito Warszawa - wydziały i kierunki
×
12.01.2024
Kryminologia studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie
Studia na kierunkuKryminologia w Warszawieto studiamagisterskie, których program kształcenia trwa 2 lata (studia II stopnia)i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lubniestacjonarnym(zaocznym).
Studia na kierunku kryminologia w Warszawie
Rok akademicki
2024/2025
Forma studiów
stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów
studia I i II stopnia
Czas trwania
3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku kryminologia możesz podjąć w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Warszawskim (Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW) oraz 6 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Menedżerskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie, Uczelni Łazarskiego w Warszawie, Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie, Collegium Civitas w Warszawie, Wszechnicy Polskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie oraz Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie.
Opis kierunku
Szukasz innowacyjnego kierunku, a Twoje zainteresowania oscylują wokół dziedzin takich jak prawo, socjologia czy psychologia? Wybierz kryminologię w Warszawie. W trakcie kształcenia uczestniczyć będziesz w szeregu zajęć poświęconych między innymi przestępczości terrorystycznej, profilowaniu psychologiczno-kryminalistycznemu czy wiktymologii. Poznasz również różnorodne metody prewencji i zapobiegania przestępczości. Program kształcenia przewiduje realizację takich przedmiotów jak np. strategie zapobiegania przestępczości, bezpieczeństwo i porządek w politykach UE, resocjalizacja w społeczności lokalnej, czynności procesowe i operacyjno-śledcze czy prawo karne i prawo wykroczeń.
Praca po studiach
Kryminologia to studia bogate zarówno w wykłady teoretyczne, jak i ćwiczenia rozwijające kompetencje miękkie, które będą w szczególności przydatne podczas pracy z ofiarami przestępstw. Po zakończeniu kształcenia absolwenci kryminologii znajdą zatrudnienie w instytucjach ściśle związanych z wymiarem sprawiedliwości. Zajmują również stanowiska w jednostkach policji, straży miejskiej, służby więziennej, służbie celno-skarbowej czy służbach specjalnych — ABW i CBA. Ponadto, kryminolodzy pracują w firmach detektywistycznych, prywatnym sektorze ochrony osób i mienia, a także w prokuraturze i sądach.
Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek kryminologia w Warszawie?
Studia na kierunku kryminologia mają formę interdyscyplinarnego kształcenia. W praktyce oznacza to, że kandydaci na studia już podczas rekrutacji mogą zaprezentować rozległą wiedzę z dowolnie wybranych przez siebie przedmiotów.
Może to być zarówno WOS, historia, geografia, czy nawet filozofia. Liczy się przede wszystkim to, by część z wybranych przedmiotów zdawać na poziomie rozszerzonym, ponieważ to zawsze zwiększa twoje szanse na znalezienie się listach osób przyjętych.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Motywacje, które kierują przestępcami, na ogół budzą społeczne emocje. Szukamy odpowiedzi na pytania, co pchnęło kogoś do morderstwa, dlaczego nie udało się zapobiec gwałtom, czemu w na pozór spokojnej rodzinie doszło do przemocy. Te pytania towarzyszą nam za każdym razem, gdy w mediach pojawiają się zatrważające informacje ze świata społecznego. Zwykli ludzie zadają sobie te pytania na fali emocji, kryminolodzy zaś starają się znaleźć wyczerpujące odpowiedzi.
Studia na kierunku kryminologia mają charakter interdyscyplinarny, ponieważ łączą w sobie zarówno elementy prawa, jak i psychologii oraz socjologii. Kryminolog zajmuje się bowiem przede wszystkim psychiką mordercy oraz jego motywacjami. To fascynujący profil kształcenia, nie będzie on jednak odpowiedni dla każdego absolwenta szkoły średniej. Jeśli nie straszna jest ci praca pod presją, nie boisz się opanowywania skomplikowanych zagadnień prawniczych, a do tego w kręgu twoich zainteresowań znajduje się psychologia, to studia kryminologiczne czekają właśnie na ciebie.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku kryminologia możemy podzielić na:
1. Typ:
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
studia stacjonarne
studia niestacjonarne
Studia na kierunku kryminologia w Warszawie realizowane są w ramach drugiego stopnia. Drugi stopień to studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
2. Program studiów i przedmioty
Studia na kierunku kryminologia wymagają bardzo dobrego przygotowania teoretycznego. Nad twoim wykształceniem czuwać muszą wyłącznie najlepsi specjaliści, dzięki którym będziesz mieć pewność, że twoja wiedza i umiejętności są na najwyższym poziomie. Dlatego też studia w Warszawie na tym kierunku rozpoczniesz na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Możesz mieć pewność, że o twoje wykształcenie zadba najlepsza kadra dydaktyczna.
Kierunki studiów takie jak kryminologia muszą uwzględniać w swoim programie dydaktycznym wiele interdyscyplinarnych aspektów, które dadzą ci rozległą wiedzę z dziedzin prawniczych, psychologicznych i socjologicznych. Wśród wykładów i ćwiczeń praktycznych znajdą się między innymi:
psychologia emocji i motywacji
podstawy medycyny sądowej
prawo penitencjarne
podstawy procesów karnych
Lata kształcenia obfitować będą także w przedmioty, podczas których będziesz poznawać i analizować różnego rodzaju patologie społeczne oraz możliwości resocjalizacji.
Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności
Ile trwają studia na kierunku kryminologia w Warszawie?
Studia na kierunku Kryminologia w Warszawie trwają 2 lata (studia II stopnia).
Kryminologia w Warszawie - czas trwania
Poziom studiów
czas trwania
otrzymywany tytuł
studia I stopnia
3 lata
licencjat
studia II stopnia
2 lata
magister
JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU KRYMINOLOGIA?
Studia w Warszawie na kierunku kryminologia dadzą ci szansę różnorodnych możliwości zawodowego rozwoju. Wszystko zależeć będzie od twoich indywidualnych zainteresowań. Na kryminologów czekają instytucje takie jak:
Policja
ABW
Straż Graniczna
Urząd Celny
Urząd Kontroli Skarbowej
Zatrudnienie znajdziesz również w sądach i prokuraturach, możesz tam występować w roli analityków i doradców.
Studia kryminologiczne przygotują cię także do pracy w zakładach karnych i placówkach resocjalizacyjnych. Możesz zajmować się także szkoleniami służb, podczas których zwiększać będziesz świadomość na temat zapobiegania przestępczości i jej przeciwdziałaniu. Kryminologowie zajmują także bardzo często stanowiska eksperckie w mediach. Kształcenie na tym kierunku pozwoli ci także na rozwój swoich fascynacji na studiach trzeciego stopnia.
Gdzie studiować na kierunku kryminologia w Warszawie?
Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Warszawskim oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie, jako specjalność na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, jako specjalność na Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie, jako specjalność w Collegium Civitas w Warszawie, jako specjalność w Wszechnicy Polskiej Szkole Wyższej w Warszawie oraz jako specjalność w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie.
Uczelnie na których można studiować kierunek kryminologia w Warszawie
Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat
rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni
klikając powyższy link "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec
zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie
prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października.
Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.
Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek.
Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.
Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.
Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.
Warto do tematu studiów podejść z głową. Mój znajomy robi kryminologię online na WSKZ i jednocześnie pracuje, więc uczy się, a jednocześnie zdobywa już pierwsze doświadczenia zawodowe.
40-659 Katowice,
Budynki A i B - ul. Harcerzy Września 1939 3https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJT0khD9RMEUcRvVnU_vVFhY8https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/117b5-gwsh-katowice.jpgAkademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
ul. Różana 17A,
61-577 Poznańhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCfrvDjdbBEcRrivuGR14ZRghttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/927e4-wsjo-studia-poznan.jpgWyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu