Prawo i finanse - Warszawa

Prawo i finanse - Warszawa

Prawo i finanse - Warszawa

Studia w Warszawie

prawo i finanse

Odkryj kierunek prawo i finanse w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Prawo i finanse studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Prawo i finanse w Warszawie to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 5 lat (jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Prawo i finanse to dwie różne dyscypliny, które wbrew pozorom mają ze sobą sporo wspólnego! Pokazują to studia w Warszawie łączące ze sobą te dwie dziedziny. W ich programie kształcenia znalazły się przedmioty pozwalające zdobyć wszechstronne wykształcenie z zakresu prawa, finansów czy rachunkowości. Studenci rozwiną także dodatkowe kompetencje związane z zarządzaniem. Przyjrzą się tajnikom ekonomii oraz nauczą się rozumienia zachodzących przemian gospodarczych.

A jakie perspektywy zatrudnienia po prawie i finansach czekają na absolwentów? Rozwiną się oni zawodowo we wszelkich instytucjach, które zajmują się obsługą rynku finansowego. Czeka na ich także praca w sektorze związanym z prawem czy jednostkach administracji publicznej.

 

czytaj dalej wszystko o Prawo i finanse - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek prawo i finanse

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Jednostka prowadząca

Prawo i finanse stopień: (I)  (Jednolite), czas trwania: • 5 lat
tryb: stacjonarne

Uczelnie, gdzie prawo i finanse jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

Jednostka prowadząca

Prawo w biznesie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku prawo w biznesie

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek prawo i finanse w Warszawie?

Jeżeli wybierasz się na studia w Warszawie na kierunku prawo i finanse, to musisz odpowiednio wcześnie zadbać o swoje doskonałe przygotowanie do egzaminów maturalnych.

Wśród przedmiotów, które zdawać będziesz na maturze powinny się znaleźć przede wszystkim WOS i historia, ponieważ to one stanowią najbardziej typowe punkty w procedurze rekrutacyjnej. Zadbaj także o jak najlepsze wyniki z języka polskiego oraz języka obcego nowożytnego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Prawo i finanse w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

PRAWO I FINANSE WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

PRAWO I FINANSE WARSZAWA STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

PRAWO I FINANSE WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO I FINANSE?

Każdy, kto porusza się w świecie finansów, chce mieć pewność, że jego wszystkie działania są zgodne z prawem. Nie trzeba być maklerem giełdowym, by mieć tego typu rozterki. Zależy nam na tym, by mieć pewność, że chociażby nasze zakupy internetowe, czy wszelkie podpisywane umowy bankowe są zgodne z prawem. Dlatego też w świecie, który toczy się wokół pieniądza, nieustannie potrzebni są specjaliści, czuwający nad jego bezpiecznym przepływem.

Studia na kierunku prawo i finanse łączą te dwie pozornie różne dyscypliny w jedną. Tam, gdzie pojawia się pieniądz, powinny również pojawiać się dyrektywy związane z jego wykorzystaniem. Transakcje muszą być legalne, a umowy bankowe – bezpieczne. Jeśli jesteś osobą, która zamiłowanie do nauk prawniczych chciałaby połączyć z kompetencjami z zakresu zarządzania finansami, to studia na tym kierunku czekają właśnie na ciebie. Pamiętaj, że w kręgu twoich zainteresowań powinny znajdować się aktualne zagadnienia gospodarcze – to one sprawią, że nauka przyniesie ci dużo satysfakcji.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku prawo i finanse w Warszawie możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia jednolite (jednolite magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku prawo i finanse w Warszawie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich, których program kształcenia trwa 5 lat (10 semestrów).

Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Kierunki studiów takie jak prawo i finanse nie znajdują się w ofercie każdego ośrodka akademickiego. To propozycja kształcenia tych ośrodków akademickich, które specjalizują się w tych zagadnieniach. Jeżeli zależy ci na rozpoczęciu swojego kształcenia wyższego stolicy, to studia w Warszawie na kierunku prawo i finanse czekają na ciebie na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Możesz mieć pewność, że nad twoim rozwojem intelektualnym czuwać będzie kadra wykładowców-praktyków, którzy prawem i finansami zajmują się na co dzień.

Zapewne zastanawiasz się, co znajduje się w programie kształcenia na kierunku takim jak prawo i finanse. Prześledź go odpowiednio wcześnie, by w przyszłości uniknąć rozczarowań. Jako przyszły prawnik specjalizujący się w prawie finansowym, będziesz musiał zgłębić wiele treści teoretycznych odnoszących się zarówno do podstaw prawa, jak i zagadnień wykorzystania prawa w kwestiach finansowych. Wśród przedmiotów odnajdziesz przykładowo:

 • prawo finansów Unii Europejskiej
 • finanse i rachunkowość przedsiębiorstw 
 • prawo podatkowe

 

Czekają na ciebie także zagadnienia wykraczające poza dyrektywy prawne – będziesz się między innymi uczyć o tym, jak zarządzać finansami.

Ile trwają studia na kierunku prawo i finanse w Warszawie?

Studia na kierunku Prawo i finanse w Warszawie trwają 5 lat (studia jednolite magiterskie).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PRAWO I FINANSE?

Studia prawnicze wybierane są przez młodych ludzi na ogół ze względu na perspektywy zatrudnienia w przyszłości. Prawnicy tworzą jedną z tych grup zawodowych, która ma najsilniejszą pozycję na aktualnym rynku zatrudnienia. W praktyce oznacza to, że studia na kierunku prawo i finanse w Warszawie mogą przynieść Ci bardzo dużo korzyści. Będziesz przygotowany przede wszystkim do rozpoczęcia kariery prawnika, który świadczyć będzie porady związane z finansami. Zatrudnienie znajdziesz zatem w:

 • biurach podatkowych
 • kancelariach prawniczych

 

Pracę zgodną z profilem twojego wykształcenia może ci zaoferować także szeroko rozumiany sektor bankowy. Poza tym znajdziesz także pracę w sektorze prywatnym, czekają na ciebie bowiem przedsiębiorstwa o różnym profilu, które chętnie korzystają z usług prawników w kwestiach związanych z finansami. To ty będziesz czuwać, czy wszystkie ruchy finansowe dokonywane przez firmy i instytucje są zgodne z prawem i przynoszą pożądany efekt rozwoju.

Gdzie studiować na kierunku prawo i finanse w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek prawo i finanse w Warszawie

 • Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Prawo i finanse w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

PRAWO I FINANSE - ważne informacje

prawo i finanse studia

studia prawnicze w Warszawie

studia prawnicze w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki ekonomiczne w Warszawie

Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia prawnicze wybrać

Studia na kierunku prawo - wszystko co musisz wiedzieć

Studia prawnicze w Warszawie

Jakie są kierunki prawnicze w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)