Kierunki studiów w Lublinie można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Podobnie jest z architekturą. Ta druga opcja skierowana jest do studentów, którzy chcą połączyć inne aktywności ze zdobywaniem przyszłościowego wykształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na taki tryb nauki, to będziesz uczęszczał na wykłady i zajęcia, które będą odbywać się w wybrane piątki, soboty i niedziele.
Dla kogo są studia na kierunku architektura
Architektura jest jedną z najstarszych istniejących sztuk. Jej historia sięga aż czasów prehistorycznych, kiedy to powstała jedna z najpopularniejszych budowli wszech czasów, Stonehenge. Choć w dyscyplinie tej przez lata zaszło wiele zmian, to jej idea pozostaje wciąż taka sama, a jest nią organizacja i kształtowanie przestrzeni w celu zaspokojenia materialnych i duchowych potrzeb człowieka. Architektura jest niezwykle interdyscyplinarną dziedziną, dlatego też specjaliści z tego obszaru muszą posiadać wszechstronne wykształcenie i umiejętności, które umożliwią im rzetelne wykonywanie pracy zawodowej. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek architektura w Lublinie.
Idealnymi kandydatami na studia architektoniczne będą osoby o szerokich zainteresowaniach artystycznych, znające historię sztuki i architektury. Dodatkowym atutem będą zdolności plastyczne i manualne oraz duże poczucie estetyki. Jeżeli posiadasz te cechy to studia na kierunku architektura będą dla Ciebie odpowiednim wyborem.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku architektura możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku architektura w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień natomiast to studia magisterskie, które trwają 1,5 roku.
Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów i przedmioty
Studia architektoniczne w Lublinie wyróżniają się ciekawym i dopasowanym do realiów obecnego rynku pracy, programem nauczania, dzięki czemu studenci zostają kompleksowo przygotowani do zawodu architekta. Tematyka zajęć, wykładów i warsztatów praktycznych będzie skupiona wokół nauk artystycznych, urbanistycznych, architektonicznych, ale także prawniczych czy społecznych.
W programie studiów na kierunku architektura znajdziesz takie przedmioty jak np.:
-
matematyka
-
historia architektury
-
prawo budowlane
-
podstawy projektowania
-
planowanie przestrzenne
oraz wiele innych. Oprócz wiedzy teoretycznej, studenci będą mieli okazję rozwinąć swoje umiejętności praktyczne związane z wykonywaniem rysunku technicznego, projektowaniem czy wykorzystaniem technologii komputerowych. Ponadto, na lektoracie z wybranego przez siebie języka obcego będziesz mógł poznać specjalistyczną terminologię stosowaną w branży architektoniczne i budowlanej na całym świecie, dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na karierę międzynarodową. W ofercie kształcenia przewidziano także organizacje ciekawych kół naukowych, wymian zagranicznych czy konferencji naukowych. Uzyskaną w czasie studiów wiedzę i umiejętności wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz doświadczenie i cenne kwalifikacje zawodowe. Dokładne informacje i aktualności związane z programem nauczania i praktykami, znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni.
Jakie są ceny studiów na kierunku architektura w Lublinie
Jeżeli zdecydujesz się na wybór studiów niestacjonarnych, musisz pamiętać o konieczności poniesienia odpowiednich opłat. Wysokość czesnego jest indywidualnie ustalana przez władze konkretnej uczelni i może się zmieniać w zależności od różnorodnych czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Uczelnie często decydują się na wprowadzenie do swojej oferty ciekawych zniżek i promocji, które nawet w znacznym stopniu mogą wpłynąć na ostateczną wysokość opłat. Dokładne informacje znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni.
Gdzie studiować na kierunku architektura w Lublinie
Uczelnie na których można studiować kierunek architektura (niestacjonarne) w Lublinie