Psychologia społeczna - Warszawa

Psychologia społeczna - Warszawa

Psychologia społeczna - Warszawa

Studia w Warszawie

psychologia społeczna

Odkryj psychologię społeczną w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Psychologia społeczna studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Psychologia społeczna w Warszawie to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 5 lat (jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Psychologia społeczna to jeden z tych kierunków, który zajmuje się badaniem roli psychiki człowieka w odniesieniu do relacji międzyludzkich. To interdyscyplinarne studia w Warszawie pozwalające na zdobycie wiedzy z pogranicza nauk psychologicznych i społecznych. Jego studenci otrzymują również szansę rozwijania kompetencji miękkich związanych z komunikacją czy prowadzeniem udanych negocjacji.

Rozwiązywanie konfliktów, kształtowanie relacji czy sztuka konstruktywnego porozumiewania się nie będzie obca absolwentom psychologii społecznej. Nauczą się oni również projektowania badań jakościowych czy też tworzenia programów przeciwdziałających dyskryminacji. Będzie na nich czekać praca w centrach badań społecznych, agencjach marketingowych czy różnorodnych organizacjach pozarządowych.

 

czytaj dalej wszystko o Psychologia społeczna - Warszawa

Uczelnie, gdzie psychologia społeczna jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Jednostka prowadząca

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku psychologia

Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie

Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie

Jednostka prowadząca

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku psychologia

Collegium Civitas w Warszawie

Collegium Civitas w Warszawie

Jednostka prowadząca

Socjologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku socjologia

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek psychologia społeczna w Warszawie?

Przedmioty, dzięki którym znajdziesz się na listach osób przyjętych, to przykładowo: biologia, WOS, historia.

Studia psychologiczne w rekrutacji kładą również duży nacisk na przedmioty z puli obligatoryjnej (język polski, matematyka, język obcy nowożytni). Pamiętaj, by część z wybranych przez siebie przedmiotów zdawać na poziomie rozszerzonym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Psychologia społeczna w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA SPOŁECZNA?

Nikt z nas nie chce być samotny. Zbilansowane interakcje społeczne są ważną podstawą dla naszej równowagi psychicznej. Staramy się utrzymywać serdeczne stosunki rodzinne, łączymy się w pary, otaczamy się gronem życzliwych przyjaciół, a w pracy dbamy o dobrą atmosferę. Jeżeli na trafiamy na problemy w relacjach z innymi ludźmi, to w nas także może to wywoływać nieświadome frustracje. Obserwowaniem tych relacji zajmuje się psychologia społeczna. To jedna ze specjanlości na kierunku psychologia, a jej celem jest badanie interakcji, które zachodzą w różnych grupach społecznych.

Wybór tej dyscypliny na studia wyższe powinien być naturalny dla osób, które pasjonują się tajnikami ludzkiej psychiki. Jeśli kształcenie wyższe wybierzesz ze względu na zainteresowania, to możesz mieć pewność, że dadzą ci one wiele satysfakcji. Studia na kierunku psychologia społeczna powinieneś mieć na uwadze jeśli jesteś osobą wrażliwą, empatyczną i cechuje cię refleksyjne podejście do rzeczywistości i otaczającego cię świata.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku psychologia społeczna w Warszawie możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia jednolite (jednolite magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku psychologia społeczna w Warszawie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich, których program kształcenia trwa 5 lat (10 semestrów).

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Kierunki studiów takie jak psychologia wzbudzają coraz większą ciekawość wśród absolwentów szkół średnich. Ośrodki akademickie dostrzegają te tendencje i przygotowują takie propozycje dydaktyczne, które stanowić będą odpowiedź na rosnące zainteresowanie. Uczelnie w Warszawie również dają swoim studentom możliwość wyboru idealnych studiów psychologicznych. Studia w Warszawie na kierunku psychologia społeczna będziesz mógł rozpocząć zatem na Collegium Humanum – Szkole Głównej Menedżerskiej.

W przypadku studiów psychologicznych bardzo duże znaczenie odgrywa ukonkretnienie wiedzy, dzięki któremu perspektywy zawodowego rozwoju mogą być bardziej wszechstronne. Dlatego jeśli wybierzesz ten kierunek studiów, będziesz rozwijać wiedzę zarówno z psychologii ogólnej, jak i społecznej. Ważne jest połączenie tych dwóch aspektów, ponieważ to dodatnio wpłynie na twoje kompetencje. Podczas przeglądania programu kształcenia natkniesz się zatem na przedmioty takie jak:

 • komunikację interpersonalną
 • podstawy negocjacji i mediacji
 • socjologię dewiacji

Ile trwają studia na kierunku psychologia społeczna w Warszawie?

Studia na kierunku Psychologia społeczna w Warszawie trwają 5 lat (studia jednolite magiterskie).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA SPOŁECZNA?

Studia psychologiczne gwarantują ci wykształcenie, dzięki któremu roztaczać się będą przed tobą perspektywy zbilansowanego rozwoju zawodowego. Możesz mieć pewność, że twoje kompetencje – jako psychologa społecznego – zostaną docenione przez pracodawców. Taki profil pozwoli ci na pracę w różnego rodzaju korporacjach i działach HR, ponieważ doskonale będziesz wiedział, jak zarządzać pracownikami, wpływać na ich relacje i motywować do jeszcze bardziej efektywnej pracy.

Jako absolwent psychologii społecznej będziesz mógł rozpocząć pracę także w:

 • centrach badań społecznych i marketingowych
 • organizacjach pozarządowych
 • agencjach reklamowych i PR

 

Będziesz mógł także zajmować się organizowaniem warsztatów, gdzie występować będziesz w roli mentora i coacha. Czekać będzie także na ciebie naturalna ścieżka zawodowego rozwoju i przykładowo praca w ośrodkach terapeutycznych i poradniach psychologicznych.

Gdzie studiować na kierunku psychologia społeczna w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek psychologia społeczna w Warszawie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Psychologia społeczna w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

PSYCHOLOGIA SPOŁECZNA - ważne informacje

psychologia społeczna studia

studia psychologiczne i społeczne w Warszawie

studia psychologiczne i społeczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki psychologiczne i społeczne w Warszawie

slawistyka
Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)