Biogospodarka - Rzeszów

Biogospodarka - Rzeszów

Biogospodarka - Rzeszów

Studia w Rzeszowie

biogospodarka

Odkryj kierunek biogospodarka w Rzeszowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Biogospodarka studia Rzeszów | woj. podkarpackie

Różnorodność tematyki kształcenia, jaką prezentują studia w Rzeszowie, pozwalają kandydatom o różnych zainteresowaniach, talentach, predyspozycjach i aspiracjach na wybranie najodpowiedniejszego kierunku studiów. Biogospodarka jest nauką interdyscyplinarną, która znajduje wspólny mianownik dla takich dziedzin, jak między innymi biologia, fizyka, ekonomia, chemia oraz matematyka. Kierunek ten jest wybierany głównie przez tych, którzy chcieliby rozpocząć karierę naukową lub badawczą.

Biologiczne kierunki studiów w Rzeszowie stanowią niezwykle ciekawą alternatywę dla tych, którzy są ciekawi otaczającego świata, chcieliby w sposób szczegółowy zgłębić fizjologię, anatomię i środowiska życia różnych gatunków organizmów żywych, a także dowiedzieć się więcej na temat kształtowania gospodarki przez biologię. Jeżeli widzisz w tym opisie siebie, zdecydowanie powinieneś rozważyć rozpoczęcie kształcenia na kierunku biogospodarka w Rzeszowie. W ten sposób zapewnisz sobie takie wykształcenie, które pasuje do twojej osobowości, dzięki czemu unikniesz przyszłego wypalenia zawodowego, a zamiast tego ukształtujesz swoją karierę w najbardziej dogodny sposób.

czytaj dalej wszystko o Biogospodarka - Rzeszów

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek biogospodarka w Rzeszowie?

Biogospodarka to atrakcyjna i aktualna w perspektywie ekologicznego rozwoju dzisiejszej gospodarki, dziedzina edukacji. Nikogo nie dziwi więc, że kandydatów na studia biologiczne nie brakuje.

Żeby zwiększyć swoje szansę na pokonanie konkurencji oraz pozytywnego przejścia przez proces rekrutacyjny, postaraj się o uzyskanie wysokich wyników maturalnych z matematyki, biologii, chemii, geografii oraz języka angielskiego.

Właśnie te przedmioty są brane pod uwagę w większości przypadków, jednak regulamin kształcenia może się zmieniać. Sprawdź bieżące postanowienia, zaglądając na stronę internetową interesującej cię uczelni.

Biogospodarka w Rzeszowie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOGOSPODARKA?

 

Program studiów i przedmioty

Biogospodarkę możesz studiować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Program kształcenia został zaprojektowany w taki sposób, aby sprostać wymaganiom współczesnego, międzynarodowego rynku pracy. Przedmioty, na jakie z dużym prawdopodobieństwem natkniesz się podczas edukacji, to między innymi:

 • mechanika płynów
 • metrologia i systemy pomiarowe
 • podstawy termodynamiki
 • chemia bioorganiczna
 • matematyka
 • zarządzanie produkcją
 • mikrobiologia

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIOGOSPODARKA?

Wszystkie uczelnie w Rzeszowie starają się w jak najdokładniejszy sposób odpowiedzieć potrzebom generowanym przez współczesny rynek pracy, dlatego oferują studentom możliwość podjęcia kierunków, które zagwarantują im szereg pragmatycznych kompetencji zawodowych. Bardzo poważnie myślisz o podjęciu biogospodarki w Rzeszowie, ale nie wiesz dokładnie, gdzie będziesz mógł pracować jako absolwent? Przede wszystkim w placówkach analitycznych, naukowych i badawczych, co z pewnością zadowoli wszystkich aspirujących naukowców.

Ponadto będziesz mógł zatrudnić się w:

 • instytucjach administracji publicznej
 • zakładach bioenergetycznych
 • międzynarodowych korporacjach korzystających z odnawialnych źródeł energii
 • przedsiębiorstwach, które specjalizują się w stosowaniu zasobów naturalnych w sposób ekologiczny

 

Chcąc otworzyć własną działalność, będziesz mógł z powodzeniem pomyśleć o założeniu firmy, jeśli tylko posiadasz pomysł na jej rozwój oraz wyróżniasz się przedsiębiorczością. Jak sam widzisz, wachlarz możliwości zawodowych powinien wpasować się w zainteresowania każdego z abiturientów biogospodarki.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Biogospodarka w Rzeszowie?

 

STUDIA W RZESZOWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Rzeszowie

studia w Rzeszowie

 

BIOGOSPODARKA - ważne informacje

biogospodarka studia

studia biologiczne i przyrodnicze w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki inżynierskie i techniczne w Rzeszowie

Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Rzeszowie

5 uczelni w Rzeszowie

Według danych statystyczny co piąty mieszkaniec Rzeszowa jest studentem! To znaczy, że uczelnie w Rzeszowie wybiera wielu młodych ludzi — to zdecydowanie świadczy o ich poziomie. W mieście funkcjonuje 5 szkół wyższych, w tym 2. publiczne: Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska. 
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują rzeszowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Rzeszowie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia biologiczne i przyrodnicze wybrać

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)