Archeologia - Warszawa

Archeologia - Warszawa

Archeologia - Warszawa

Studia w Warszawie na kierunku

archeologia

Odkryj kierunek archeologia w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Archeologia studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Archeologia w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Uwielbiasz historię, ale sama nauka teorii to dla Ciebie zbyt mało? Wybierz studia w Warszawie na kierunku archeologia! W programie kształcenia znajdziesz zajęcia poświęcone historii, kulturze czy sztuce starożytnej. Otrzymasz również pogłębioną wiedzę o innych epokach historycznych. Podczas ćwiczeń i zajęć terenowych dowiesz się, jak zabezpieczać materiał badawczy oraz jak korzystać z nowoczesnych narzędzi niezbędnych w pracy archeologa.

Po zakończeniu nauki jako absolwent możesz znaleźć zatrudnienie między innymi w ośrodkach badawczo-rozwojowych, muzeach czy galeriach sztuki. Ciekawą ścieżką zawodowego rozwoju może być również praca w sektorze turystycznym.

 

czytaj dalej wszystko o Archeologia - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek archeologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Archeologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Jednostka prowadząca

Archeologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek archeologia w Warszawie?

Pamiętaj, że przekroczenie progu wymarzonej uczelni to dopiero zwieńczenie starań. Jako maturzysta powinieneś jak najlepiej przygotować się do procedury rekrutacyjnej.

Jeśli w kręgu twoich zainteresowań znajdują się studia w Warszawie na kierunku archeologia, to już dziś powinieneś zacząć wzmożoną naukę przedmiotów takich jak: historia, czy nawet historia sztuki, WOS lub filozofia. W procesie rekrutacji również wysoko punktowany jest wynik z języka polskiego oraz dowolnie wybranego języka obcego nowożytnego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Archeologia w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ARCHEOLOGIA WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

ARCHEOLOGIA WARSZAWA STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ARCHEOLOGIA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

ARCHEOLOGIA WARSZAWA STUDIA NIESTACJONARNE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHEOLOGIA?

Od zawsze fascynuje Cię historia? Uwielbiasz przechadzać się po muzeach w poszukiwaniu śladów ludzkiego istnienia w przeszłości? Może sam chciałbyś je odkrywać? Jeśli pojawiają się u ciebie tego typu myśli, to archeologia może być tą dziedziną wiedzy, która pozwoli ci na twórczą realizację twoich pasji. To nauka, która – w najogólniejszym rozumieniu – zajmuje się odtwarzaniem kulturowego dorobku człowieka z przeszłości. Archeolodzy odkrywają to, co skrywają zasoby ziemi i starają się dotrzeć do tego, jak mogła wyglądać rzeczywistość naszych przodków.

Nie da się ukryć, że to dzięki zdobyczom archeologicznym dziś tyle wiemy o starożytnych cywilizacjach. Potrafimy odtworzyć biżuterię, naczynia codziennego użytku, militaria. Praca archeologów ma ogromne znaczenie, dzięki niej historia przestaje mieć charakter teoretyczny, lecz może czerpać także z praktycznych podwalin. Studia archeologiczne powinny być wybierane przez osoby, które czują w sobie naturę odkrywców i pasjonatów historii. Jeśli do nauki na tym kierunku podejdziesz z zaangażowaniem, to możesz mieć pewność, że czeka cię wiele fascynujących chwil.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku archeologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku archeologia w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Studia archeologiczne rozpoczniesz w niemal każdym większym mieście akademickim. Ta bogata propozycja kształcenia świadczy o ich niemałej popularności. Jeśli interesuje cię przede wszystkim nauka wyższa w stolicy, to również dostaniesz taką możliwość. Studia w Warszawie na kierunku archeologia rozpoczniesz na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Możesz mieć pewność, że nad twoim wykształceniem czuwać będzie najlepsza kadra akademicka.

Studia archeologiczne w Warszawie mają bardzo przemyślany charakter, dzięki czemu możesz mieć pewność, że twoja wiedza i umiejętności będą na najwyższym poziomie. Czekają na ciebie wykłady teoretyczne, podczas których poznawać będziesz przykładowo:

 • wprowadzenie do archeologii
 • teorie i metody badań archeologicznych

 

Te zagadnienia stanowić będą dla ciebie podstawę wykorzystywaną w trakcie konserwatoriów i ćwiczeń terenowych. Zapoznasz się między innymi z funkcjonowaniem człowieka w pradziejach, czy laboratorium i opisem zabytków. Studia archeologiczne zapewnią swoim pasjonatom wiele fascynujących chwil!

Ile trwają studia na kierunku archeologia w Warszawie?

Studia na kierunku Archeologia w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ARCHEOLOGIA?

Każdy, kto kończy studia, chciałby mieć pewność, że czeka go rozwój zawodowy zgodny z profilem wykształcenia. Poczucie, że studia mogą przynosić satysfakcję także po zakończeniu nauki, jest niezwykle ważne. Pamiętaj o tym, że szansę na znalezienia najbardziej atrakcyjnego zatrudnienia mają te osoby, które do studiowania podchodzą z największym zapałem, uczestniczą w różnego rodzaju praktykach i stażach.

Ścieżka zawodowego rozwoju archeologów może być niezwykle ciekawa. Rozwijać się będzie przede wszystkim podczas prac i badań archeologicznych. Absolwenci tego kierunku pracować będą na stanowiskach:

 • techników
 • laborantów

 

którzy zajmują się badaniem i opisywaniem poszczególnych wykopalisk. Jako archeolog możesz poświęcić się także pracy naukowej, dzięki której prowadzone badania ujrzą światło dzienne – zarówno w periodykach badawczych, jak i prasie popularnonaukowej.

Gdzie studiować na kierunku archeologia w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek archeologia w Warszawie

 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Warszawski

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Archeologia w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

ARCHEOLOGIA - ważne informacje

archeologia studia

studia historyczne w Warszawie

studia historyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki historyczne w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia humanistyczne wybrać

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)