Kierunek zarządzanie w Lublinie dostępny jest w dwóch formach, stacjonarnej i niestacjonarnej, czyli zaocznej. Ta druga skierowana jest do studentów, którzy chcą połączyć pracę zawodową ze zdobywaniem przyszłościowego wykształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na taki tryb nauki, to będziesz uczęszczał na wykłady i zajęcia, które będą odbywać się w wybrane piątki, soboty i niedziele.
Dla kogo są studia na kierunku zarządzanie
Kierunek zarządzanie w Lublinie powstał jako odpowiedź na potrzeby dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Współcześnie, w dobie rozwoju gospodarczego, powstawania nowych przedsiębiorstw i coraz częstszego podejmowania współpracy na arenie międzynarodowej, wprost proporcjonalnie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów posiadających wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania różnorodnymi aspektami funkcjonowania firm i instytucji gospodarczych.
Studia zarządzanie i marketing w Lublinie będą idealnym wyborem dla osób o szerokich zainteresowaniach z obszaru nauk społecznych, ścisłych czy ekonomicznych. Dodatkowym atutem będą rozwinięte zdolności komunikacyjne i interpersonalne, które są wysoko cenione w zawodzie menedżera. Jeżeli powyższy opis do ciebie pasuje, to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten kierunek.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku zarządzanie możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku zarządzanie w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.
Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów i przedmioty
Kierunki studiów w Lublinie wyróżniają się ciekawym i interdyscyplinarnym programem nauczania, którego treści współgrają z aktualnymi potrzebami rynku pracy. Podobnie jest z kierunkiem zarządzania. Studenci, którzy zdecydują się aplikować na studia zarządzanie i marketing będą mieli okazję ugruntować i wzbogacić swoją wiedzę z zakresu nauk ścisłych, ekonomicznych czy społecznych.
W programie studiów na kierunku zarządzanie znajdziesz takie przedmioty jak np.:
-
zarządzanie projektami
-
matematyka
-
podstawy psychologii
-
zarządzanie produkcją i usługami
-
system podatkowy w Polsce
-
podstawy prawa
Jako student będziesz uczęszczał także na warsztaty, w trakcie których nauczysz się prowadzić badania marketingowe oraz stosować technologie informatyczne, które wpłyną na efektywność i jakość twojej pracy. Oprócz zajęć z bloku podstawowego, w ofercie kształcenia przewidziano także moduły specjalizacyjne. Studenci będą mogli wybierać pomiędzy: zarządzaniem firmą, zarządzaniem kapitałem ludzkim, wyceną nieruchomości, zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz zarządzaniem w biznesie. Dokładną i aktualną listę specjalizacji znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.
Jako że specjaliści z obszaru zarządzania są doceniani także na międzynarodowym rynku pracy, to w programie nauczania przewidziano także lektorat z wybranego języka obcego. Uzyskane, w czasie studiów umiejętności i wiedzę, wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.
Jakie są ceny studiów na kierunku zarządzanie w Lublinie
Studenci, którzy zdecydują się na realizacje studiów w trybie niestacjonarnym, muszą pamiętać o konieczności uiszczenia czesnego, będącego zapłatą za możliwość pobierania nauki. Jego wysokość jest indywidualnie ustalana przez władze konkretnych uczelni i może się zmieniać w zależności od różnych czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Dlatego też istotne jest, abyś przed przystąpienie do procesu rekrutacji dokładnie zapoznał się z obowiązującym regulaminem opłat oraz aktualną ofertą. Uczelnie w Lublinie często wychodzą naprzeciw swoim studentom, oferując im wiele udogodnień, takich jak: płatności ratalne, promocje i rożnego rodzaju zniżki, o może nawet w znaczny sposób wpłynąć na wysokość czesnego.
Zarządzanie w Lublinie - ceny:
-
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie: od 4900 zł
-
Lubelska Akademia WSEI: od 3800 zł
*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.
Gdzie studiować na kierunku zarządzanie w Lublinie
Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie (niestacjonarne) w Lublinie
Limity miejsc
Uczelnie w Lublinie ustają limity miejsc na poszczególne kierunki, w tym na zarządzanie w trybie niestacjonarnym.
Jak dostać się na zarządzanie w Lublinie? O przyjęciu na studia w trybie niestacjonarnym decyduje kolejność zgłoszeń, a w przypadku przekroczenia ilości kandydatów w stosunku do liczby miejsc, obowiązuje konkurs świadectw – pod uwagę brana jest liczba uzyskanych punktów przez kandydata w czasie egzaminu maturalnego.
Przedmioty, jakie brane są pod uwagę w czasie rekrutacji na zarządzanie w trybie niestacjonarnym w Lublinie, to: filozofia, geografia, historia, informatyka, język obcy, język polski, matematyka oraz wiedza o społeczeństwie.
Limity miejsc na kierunku zarządzanie w Lublinie:
-
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie: 35
*Uczelnie publiczne, studia niestacjonarne II stopnia (rekrutacja 2024/2025)
Kiedy wyniki rekrutacji
Po aplikowaniu na zarządzanie w trybie niestacjonarnym w Lublinie, kandydaci oczekują na wyniki rekrutacji około kilku tygodni. Jak wygląda sam proces rekrutacji i kiedy można spodziewać się wyników?
Po zarejestrowaniu się w systemie IRK uczelni na zarządzanie w trybie niestacjonarnym, kandydaci muszą czekać około kilku tygodni na ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych – warto mieć na uwadze, że każda z uczelni może ustalić inny termin.
Gdzie można znaleźć informację o dostaniu się na zarządzanie w Lublinie? Kandydaci na zarządzanie w Lublinie informację o wynikach będą mogli znaleźć w swoim indywidualnym profilu w systemie IRK.
Jakie dodatkowe informacje można znaleźć w systemie IRK? Przyszli studenci znajdą tam informację o zakwalifikowaniu bądź niezakwalifikowaniu na wybrany kierunek studiów, zajętym miejscu, liczbie zdobytych punktów, a także jakie dokumenty dostarczyć do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.
Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Lublinie:
-
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie: 19 września 2024
*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne II stopnia (rekrutacja 2024/2025)
Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia
Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne
Kandydaci, którzy zakwalifikowali się na zarządzanie w trybie niestacjonarnym w Lublinie będą musieli złożyć komplet dokumentów w określonym terminie do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.
Dokumenty należy dostarczyć osobiście do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Co w przypadku, kiedy kandydat nie będzie miał możliwości dostarczenia dokumentów. Istnieje wtedy opcja wysłania ich pocztą tradycyjną. W takim przypadku pod uwagę brana data nadania listu.
Kandydaci na zarządzanie w Lublinie muszą mieć na uwadze, aby zestaw dokumentów był kompletny i dostarczony w terminie bowiem niedopilnowanie terminu może wiązać się z wykreśleniem z listy.
Kiedy składamy dokumenty na studia
Kandydaci na zarządzanie w trybie niestacjonarnym w Lublinie po otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu się na dany kierunek mają zwykle około kilku dni na dostarczenie kompletu dokumentów razem ze zdjęciem. Każda z uczelni ustala indywidualne terminy dostarczenia dokumentów.
Przyszli studenci zarządzanie muszą dopilnować tego, aby dostarczyć komplet we właściwej formie bowiem brak któregoś z dokumentów może być równoznaczny nawet z wykreśleniem z listy osób zakwalifikowanych.
Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Lublinie:
-
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie: 23-24 września 2024
*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.
Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia