Biologia obejmuje swoim zainteresowaniem nie tylko samego człowieka, ale i świat zwierząt i ogólnie pojętą naturę. Pasjonaci nauk biologicznych i przyrodniczych mogą zgłębiać to, co interesuje ich najbardziej: anatomię i fizjologię człowieka, roślin i zwierząt, zoologię bezkręgowców i kręgowców, a także botanikę, mikrobiologię czy geologię i morfologię roślin.
Kierunek biologia we Wrocławiu ma szerokie zastosowanie w świecie nauki, dlatego kształcenie w tym zakresie jest niezwykle ważne i użyteczne. Kandydaci powinni wykazywać zainteresowanie biochemią i biofizyką. Jeśli masz analityczny umysł, odznaczasz się logicznym, a zarazem abstrakcyjnym myśleniem, studia we Wrocławiu są właśnie dla Ciebie. Wybierz biologię i kreuj świat farmacji, technologii i edukacji.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku biologia możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku biologia we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie lub licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.
Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.
2. Program studiów i przedmioty
Studia biologiczne i przyrodnicze są bardzo popularne wśród miłośników nauk ścisłych. Kierunek biologia we Wrocławiu możesz realizować na bardzo wielu uczelniach, których wykaz znajdziesz poniżej. Uczelnie we Wrocławiu zapewniają opiekę najlepszej kadry akademickiej, która skupia się na kształceniu młodych naukowców, nauczycieli i ekspertów w zakresie biologii i pokrewnych nauk ścisłych.
Siatka zajęć wypełniona jest takimi przedmiotami jak na przykład:
-
fizyka z elementami biofizyki
-
systematyka i ekologia ogólna kręgowców
-
anatomia człowieka
-
genetyka populacji
-
immunologia
-
podstawy ekonomii
-
chemia organiczna z elementami chemii nieorganicznej
-
podstawy bioinformatyki
Program kształcenia przewiduje pulę przedmiotów obowiązkowych, ale także przedmioty dodatkowe, które pozwolą dookreślać wiedzę w zakresie najbardziej interesującym dla studenta.