Nowoczesny kierunek bioinformatyka łączy wiedzę z tak ważnej dziedziny nauki, którą jest biologia, oraz z najbardziej rozwijającej się współcześnie informatyki. Techniki programowania i wiedza z genetyki to idealny przepis na biznes i doskonale prosperującą karierę zawodową. Od kandydatów kierunek wymaga jednak zaangażowania i zainteresowania naukami ścisłymi.
Kierunki informatyczne i inżynierskie są jednymi z najbardziej opłacalnych w XXI wieku. Połączenie nauk medycznych i informatycznych to wynik bycia na czasie i dążenia do wprowadzenia nowych technologii do takich dziedzin jak biologia, zootechnika, rolnictwo. Studia we Wrocławiu na kierunku bioinformatyka wymagają analitycznego logicznego myślenia, które nie stroni od abstrakcji. Wybierz kierunek przyszłości i studiuj we Wrocławiu!
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku bioinformatyka możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku bioinformatyka we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie lub licencjackie, które trwają od 3 do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.
Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
2. Program studiów i przedmioty
Niepowtarzalny i bardzo nowoczesny kierunek bioinformatyka we Wrocławiu cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kandydatów na studia. Wykaz uczelni we Wrocławiu, które mają go w swojej ofercie, znajdziesz poniżej. Wrocławskie uczelnie dobierają najlepszych specjalistów, którzy doskonale odnajdują się w dydaktyce i służą swoją wiedzą i umiejętnościami młodszym pokoleniom.
Siatka zajęć skonstruowana jest na bazie nauk ścisłych. Studenci mogą uczęszczać na takie przedmioty jak na przykład:
-
biologia komórki
-
programy komputerowe
-
podstawy statystyki
-
embriologia
-
metody biotechnologiczne w hodowli ptaków
-
kształtowanie środowiska przyrodniczego
-
wprowadzenie do bioinformatyki
Program kształcenia przewiduje nauczanie informatyczne i z zakresu nauk biologicznych. Zajęcia prowadzone są w formie ćwiczeń laboratoryjnych i terenowych, wykładów bądź seminariów.