Projekty społeczne to coraz częstszy sposób na kształtowanie postaw obywatelskich i obywatelskiej kreatywności. Studia we Wrocławiu w zakresie zarządzania projektami społecznymi pozwalają zrealizować interdyscyplinarnie opracowany program kształcenia i zdobyć potrzebne umiejętności do realizowania badań socjologicznych i prowadzenia różnego rodzaju projektów w otoczeniu bezpośrednim, a także w skali lokalnej i krajowej.
Przyszli absolwenci będą planować i opracowywać projekty społeczne, które służą głównie do rozwiązywania społecznych problemów. Ponieważ będą zajmować się kształtowaniem dobrych relacji międzyludzkich, a także motywowaniem ludzi, muszą wykazywać zdolności komunikatywne i perswazyjne, a przede wszystkim predyspozycje kierownicze.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku zarządzani projektami społecznymi możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku zarządzanie projektami społecznymi we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.
Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.
2. Program studiów i przedmioty
Zarządzanie projektami społecznymi to stosunkowo nowy kierunek studiów, który umożliwia zapoznanie się ze sposobami diagnozowania problemów społecznych, a także daje kwalifikacje do profesjonalnego kształtowania postaw obywatelskich. Uczelnie we Wrocławiu, które pozwolą Ci realizować tego typu studia psychologiczne i społeczne, znajdziesz w dziale poniżej.
Studenci uczęszczają na takie przedmioty jak na przykład:
-
międzynarodowa współpraca w ochronie środowiska
-
praktyka funkcjonowania organizacji pozarządowych
-
mniejszości społeczne w społeczeństwie polskim
-
diagnostyka społeczna
-
konsulting społeczny
-
przedsiębiorczość
-
animacja aktywności społecznej
Studenci często pracują w zespołach, a w ramach zajęć wykonują projekty grupowe lub społeczne.