Grafika studia II stopnia - Warszawa

Grafika studia II stopnia - Warszawa

Grafika studia II stopnia - Warszawa

Studia II stopnia w Warszawie

grafika

Odkryj grafika w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Grafika studia II stopnia (magisterskie) Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Grafika w Warszawie to studia licencjackie, magisterskie lub jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) od 2 lat do 2,5 roku (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Grafika studia II stopnia - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek grafika

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Jednostka prowadząca

Grafika stopień: (II), czas trwania: 2,5 roku • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku grafika

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Jednostka prowadząca

Grafika stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku grafika

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Jednostka prowadząca

Grafika stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne

Uczelnie, gdzie grafika jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie

Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie

Jednostka prowadząca

Pedagogika stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku pedagogika

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Jednostka prowadząca

Papiernictwo i poligrafia stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku papiernictwo i poligrafia

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek grafika w Warszawie?

Studia II stopnia na kierunku grafika zaadresowane są do osób, które posiadają już tytuł zawodowy licencjata. Ważne jest, by ukończony przez ciebie kierunek studiów miał charakter humanistyczny lub ogólnoplastyczny.

Podczas rekrutacji czeka cię również rozmowa kwalifikacyjna – będziesz musiał zaprezentować swój dotychczasowy dorobek artystyczny. O swoje prace zadbaj zatem na każdym etapie nauki!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Grafika w Warszawie - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku grafika w Warszawie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GRAFIKA?

Współcześnie możemy obserwować fascynujące zjawisko – sztuka na każdym kroku wymaga się artystycznemu porządkowi i zbliża się do tego, co użytkowe. Podobnie dzieje się z grafiką, która obok malarstwa i rzeźby, stanowi najpotężniejszy odłam dyscyplin artystycznych. Z jej wytworami spotykamy się niemal na każdym kroku. Plakaty, ulotki, etykiety produktów – każdy z tych elementów musiał wyjść spod rąk profesjonalnych grafików. A statystyki pokazują, że dziś skłonni jesteśmy wybierać produkty nie tylko funkcjonalne, lecz także te, które po prostu cieszą nasze oczy.

Studia artystyczne są bez wątpienia atrakcyjną propozycją kształcenia, nie może pozwolić sobie na nie jednak każdy absolwent szkoły średniej. Ci, którzy decydują się na wzięcie udziału w rekrutacji, muszą dysponować ponadprzeciętnym talentem oraz wysoko rozwiniętą estetyczną wrażliwością. Jeżeli spełniasz więc te kryteria i chciałbyś mieć wpływ na to, jak wygląda estetyczna strona otaczającej nas rzeczywistości, to studia na kierunku grafika będą ciebie stworzone. Przeanalizuj jednak najpierw swoje szanse, by w przyszłości uniknąć rozczarowań rekrutacyjnych.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku grafika możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia i jednolite (licencjackie, jednolite magisterskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku grafika w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata lub dwa i pół roku. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Zastanów się, który z trybów kształcenia przyniesie ci więcej satysfakcji, ponieważ studia II stopnia w Warszawie na kierunku grafika możesz rozpocząć albo w trybie stacjonarnym albo niestcjaonarnym. Każdy z nich ma swoich zwolenników, więc który z nich wybrać? Studia stacjonarne, czyli dzienne pozwolą ci na regularne rozwijanie umiejętności. Dodatkowo jeśli wybierzesz uczelnię państwową, unikniesz opłat za czesne. Studia stacjonarne z kolei mają formę weekendowych zjazdów naukowych. To doskonała propozycja dla osób, które chciałby zatem równolegle zadbać chociażby o rozwój kariery naukowej.

Pamiętaj, że studia II stopnia mają charakter uzupełniający. Będą one rozwijać dalej zarówno twoje umiejętności ogólnoplastyczne, jaki i te ściśle związane z projektowaniem. Pamiętaj, że studia graficzne mają jeden nadrzędny cel – wykształcenie specjalistów, którzy posiadać będą doskonały warsztat rzemieślniczy. W siatce programowej studenci odnajdą przykładowo:

 • projektowanie grafiki wielkoformatowej
 • pracownia systemów informacji wizualnej
 • animacja i interakcja

 

Studenci grafiki wzbogacać będą swoje umiejętności związane z projektowaniem. Muszą oni jednak bazować na tych kompetencjach, które zostały przez nich wyniesione z wcześniejszego etapu kształcenia. Wśród przedmiotów znajdą się także wykłady, dzięki którym wiedza przyszłych grafików będzie wyjątkowo rozległa. W rozwijaniu własnych umiejętności powinno odbywać się w oparciu o stabilne podstawy teoretyczne. Przedmioty, z jakimi zmierzą się zatem studenci podczas kształcenia magisterskiego to chociażby:

 • nowe nurty w sztuce
 • historia projektowania graficznego
 • historia sztuki

Ile trwają studia II stopnia na kierunku grafika w Warszawie?

Studia na kierunku Grafika w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia), 2 lat do 2,5 roku (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite).

Jeśli ukończysz studia II stopnia na kierunku grafika, to uzyskasz prestiżowy tytuł magistra, dzięki któremu będziesz mógł w pełni zadbać o swoją karierę naukową. Nim jednak do tego dojdzie, to kształcić się będziesz przez dwa lata, czyli cztery semestry. Podczas trwania nauki rozwijać będziesz umiejętności, które posiadłeś podczas studiów I stopnia oraz poznasz takie techniki projektowania graficznego, które do tej pory jeszcze nie były ci znane.

 

Gdzie studiować na kierunku grafika (studia II stopnia) w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek grafika (studia II stopnia) w Warszawie

 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU GRAFIKA?

Kierunki studiów takie jak grafika powinny wybierać przede wszystkim te osoby, które lubią dynamiczne środowisko pracy i nie lubią zawodowej nudy. Uczestniczyć będziesz bowiem w wielu projektach, które wymagać będą od ciebie nieustannej kreatywności. Grafika obecnie funkcjonuje w niemal każdym sektorze gospodarczym, więc to, gdzie znajdziesz zatrudnienie, zależeć będzie wyłącznie od ciebie i twoich indywidualnych ambicji.

Uczelnie w Warszawie pozwolą ci na rozwój tych umiejętności, dzięki którym będziesz mógł w przyszłości zajmować się projektowaniem. Możesz współpracować także ze wszelkimi:

 • ośrodkami kultury
 • galeriami

 

Pomyśl także o założeniu własnej działalności gospodarczej, dzięki której będziesz mógł się realizować w dowolnie wybranej dyscyplinie projektowania.

Kierunki artystyczne w Warszawie

rzeźba
Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK GRAFIKA

Komentarze (0)