Psychologia studia jednolite magisterskie - Kraków

Psychologia studia jednolite magisterskie - Kraków

Psychologia studia jednolite magisterskie - Kraków

Studia jednolite w Krakowie

psychologia

Odkryj psychologię w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Psychologia studia jednolite magisterskie Kraków 2021 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Psychologia w Warszawie to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnymSpecyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Psychologia studia jednolite magisterskie - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek psychologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Jednostka prowadząca

Psychologia +

Wydział Filozoficzny UJ stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat,
tryb: stacjonarne

Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat,
tryb: stacjonarne

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Jednostka prowadząca

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Akademia Ignatianum w Krakowie

Akademia Ignatianum w Krakowie

Jednostka prowadząca

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku psychologia

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Jednostka prowadząca

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku psychologia

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Jednostka prowadząca

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek psychologia w Krakowie?

Język angielski, biologia, historia, matematyka, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia muzyki, język polski, informatyki, język łaciński, wiedza o społeczeństwo, język łaciński i kultura antyczna– to właśnie dzięki tym przedmiotom możesz znaleźć się na listach osób przyjętych na kierunku psychologia.

Pamiętaj, że konkurencja w przypadku tego kierunku jest bardzo dużo, a szansę na rozpoczęcie nauki mają wyłącznie najlepsi. Dlatego też część z wybranych przez siebie przedmiotów zdawaj na poziomie rozszerzonym – to znacznie uatrakcyjni twoją kandydaturę.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Psychologia w Krakowie - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA?

 

Psychologia – co właściwie oznacza ten termin? Pochodzi on od dwóch starogreckich słów: duszy oraz rozumowania. Czy o współczesnej psychologii możemy zatem mówić, że jest to nauka o duszy? Czy może bardziej ta dyscyplina naukowa pozwala nam przyglądać się i analizować stan naszego umysłu. To dzięki najnowszym zdobyczom psychologicznym możemy dziś dogłębniej zrozumieć emocje, które towarzyszą nam każdego dnia. Współcześnie także dostrzegamy, jak ważna jest harmonia psychiczna, dzięki której możemy lepiej radzić sobie z przeszkodami i czerpać z życia to, co najlepsze.

Nawet jeśli fascynują cię tajniki ludzkiej psychiki, zastanów się, czy na pewno odnajdziesz się na studiach psychologicznych. To bez wątpienia interesująca dziedzina kształcenia. Nie przyniesie ona jednak satysfakcji każdemu absolwentowi szkoły średniej. Posiadasz naturę refleksyjną? Jesteś otwarty, wrażliwy, empatyczny? Uwielbiasz pomagać innym ludziom i wsłuchiwać się w ich problemy? Jeśli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to studia na kierunku psychologia czekają właśnie na ciebie.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku psychologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku psychologia w Krakowie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Krakowie nieustannie dostosowują swoje programy dydaktyczne do najnowszych wymogów. Psychologia jako nauka na przestrzeni lat zmieniła się nie do poznania, studenci muszą więc poznać jej historyczne modele, jak i co najważniejsze – najnowsze możliwości jej praktycznego wykorzystania. Osoby, które fascynują się właśnie tą dziedziną naukową, uczęszczać będą zatem na szereg wykładów i ćwiczeń praktycznych. W siatce dydaktycznej będzie można odnaleźć interdyscyplinarne przedmioty takie jak:

 • statystyka z metodologią
 • czy psychopatologia
 • psychologia społeczna 
 • różnice indywidualne

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz

Studia na kierunku psychologia w Krakowie trwają 5 lat (studia jednolite).

Osoby, u których psychologia znajduje się w kręgu zainteresowań dydaktycznych, muszą liczyć się z tym, że kształcić się będą na studiach jednolitych magisterskich. W praktyce oznacza to, że czas ich trwania obejmuje pięć lat nieprzerwanej nauki. Dopiero po tym czasie absolwenci uzyskają niezbędne uprawnienia, które umożliwią pracę zawodową. Przed tym konieczne będzie także napisanie oraz obrona pracy dyplomowej. Jeśli wszystko powiedzie się pomyślnie, otrzymają tytuł magistra psychologii.

Gdzie studiować na kierunku psychologia (jednolite) w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek psychologia (jednolite) w Krakowie

 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Europejska w Krakowie
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie
 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Akademia Ignatianum w Krakowie
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

 

Co warto sprawdzić idąc na studia jednolite na kierunku psychologia

Przedmioty rekrutacyjne

Ze względu na duże zainteresowanie psychologią, jakie można zaobserwować wśród świeżo upieczonych maturzystów, warto dobrze przygotować się do zdawania egzaminu maturalnego. Ma to szczególne znaczenie podczas aplikacji na uczelnie publiczne – na drodze konkursu świadectw zostają wyłonieni najlepsi.

Kandydaci na uczelnie niepubliczne powinni zadbać o możliwie wczesne zgłoszenie swojej aplikacji, bowiem prawdopodobnie zostaną zakwalifikowani zgodnie z zasadą kto pierwszy, ten lepszy.

Na stronie internetowej wybranej uczelni wyższej odnajdziesz niezbędne informacje na temat przedmiotów branych pod uwagę w procesie rekrutacji.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Osoby, które chcą realizować studia psychologiczne, najczęściej rozpoczynają swoje przygotowania od stworzenia profilu kandydata na odpowiedniej stronie internetowej. Następnie dokonują opłaty rekrutacyjnej, uzupełniają stosowne informacje, a kiedy zyskają pewność, że w najbliższym czasie staną się studentami psychologii, donoszą dokumenty do siedziby uczelni. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj na stronę interesującej cię uczelni.

 

Czy te studia są dla ciebie?

Niewątpliwie psychologia jest kierunkiem niezwykle interesującym i rozwijającym. Jednak czy są to studia skrojone na twoją miarę? Tak, jeżeli jesteś empatyczny, wyróżniasz się analitycznością podczas rozmyślania o przyczynach ludzkich zachowań, a znajomi powtarzają ci, że jesteś świetnym słuchaczem.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA?

Przyszli psychologowie przez cały czas trwania studiów uczą się, jak przeprowadzać dokładny wywiad, pracować z osobami o różnych typach zaburzeń i jak dobrze wdrażać elementy terapeutyczne. Zawód psychologa jest niewątpliwie bardzo trudny, przez co realizowanie z sukcesami własnej kariery zawodowej wymaga przede wszystkim pasji i zaangażowania. Dziś zwiększa się nasza świadomość odnośnie do zdrowia psychicznego, dlatego też psychologowie będą mieli sporo szans, by rozpocząć pracę, która przyniesie im dużo satysfakcji.

Miejsca pracy, w których odnajdzie się każdy absolwent psychologii, to przykładowo:

 • placówki ochrony zdrowia psychicznego 
 • ośrodki opiekuńczo-wychowawcze
 • więzienia 
 • zakłady poprawcze

 

To, gdzie przebiegać będzie twoja zawodowa kariera, zależeć będzie w dużej mierze od tego, jaką specjalizację podczas studiów wybierzesz. Uczelnie w Krakowie dbają o to, by była ona jak najbardziej różnorodna.

Czy warto iść na studia jednolite na kierunku psychologia

Chęć poznania złożoności ludzkiego umysłu towarzyszy nam od zarania dziejów. Wczesne zapiski filozoficzne świadczą o podjęciu licznych prób wyjaśniania przez największych myślicieli emocji, uczuć oraz zachowań człowieka. Dziś zainteresowanie psychologią jako kierunkiem kształcenia jest ogromne – liczba chętnych na wielu uczelniach nawet dziesięciokrotnie przekracza liczbę dostępnych miejsc!

Psychologia jest dziedziną interdyscyplinarną, bowiem w siatce programowej znajdziesz podstawy filozofii, statystyki, logiki matematycznej, pedagogiki, socjologii oraz wielu dziedzin pokrewnych. Specjalności możliwe do podjęcia w trakcie studiów umożliwiają na wybranie konkretnej ścieżki swojego intelektualnego rozwoju.

Przyszłość zawodowa psychologów może być niezwykle interesująca. Bez trudu podejmują oni pracę na oddziałach szpitali psychiatrycznych, łączą zawodową przyszłość z klinikami i prywatnymi gabinetami, zatrudniają się w placówkach doradczych i świadczą usługi coachingowe.

Studia jednolite niestacjonarne na kierunku psychologia

Psychologia w trybie niestacjonarnym ma charakter weekendowych zjazdów, które odbywają się najczęściej co kilka tygodni, zgodnie z harmonogramem ustalonym przez daną uczelnię. Taka specyfika organizacji czasu kształcenia pozwala studentom na poczucie pewnej elastyczności.

Wiele osób wykorzystuje wolny czas w tygodniu na zdobywanie doświadczenia zawodowego podczas pełnoetatowej pracy. Inni realizują równolegle inne kierunku studiów, a jeszcze inni dbają o rozwój intelektualny na wybranych płaszczyznach.

Nim aplikujesz na psychologię niestacjonarną powinieneś zdawać sobie sprawę z obowiązku wnoszenia regularnych opłat na czesne. Informacje o wysokości czesnego, liczbie korzystnych rat oraz aktualnych promocjach znajdziesz na stronie internetowej wybranej krakowskiej uczelni.

Kierunki psychologiczne i społeczne w Krakowie

Rozwiń

Popularne kierunki psychologiczne i społeczne niestacjonarne w Krakowie

POZOSTAŁE UCZELNIE W KRAKOWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK PSYCHOLOGIA

Komentarze (0)