Czy wiesz, że współcześni naukowcy na chwilę obecną zbadali jedynie niewielką część mórz i oceanów, znajdujących się na powierzchni naszej planety? Prawdopodobną przyczyną takiego stanu rzeczy jest niebezpieczeństwo, wynikające ze schodzenia na znaczne głębokości oraz niewystarczający sprzęt dla nurków. Oceanotechnika jest dziedziną, która zajmuje się badaniem, planowaniem i opracowywaniem sposobów na eksplorację mórz i oceanów. Interdyscyplinarność to niewątpliwa zaleta, jaką wyróżniają się studia w Szczecinie na kierunku oceanotechnika. Wszechstronność kształcenia pozwoli na zdobycie niezbędnych kompetencji do rozpoczęcia stabilnej i opłacalnej pracy zawodowej zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.
Uczelnie w Szczecinie starają się zapewnić studentom szeroki wachlarz wyboru w kwestii przyszłego kształcenia, dlatego w miarę możliwości sukcesywnie poszerzają swoją ofertę edukacyjną. Każdy kierunek jest adresowany do grona świeżo upieczonych absolwentów szkół średnich o konkretnych predyspozycjach i zainteresowaniach. Zatem dla kogo są studia na kierunku oceanotechnika w Szczecinie? Przede wszystkim do osób żywo zainteresowanych naukami inżynierskimi i przyrodniczymi, dla których głębia oceaniczna stanowi przedmiot ogromnego zaciekawienia. Przyszli kandydaci powinni posiadać umiejętności matematyczne i fizyczne, niezbędne do specjalistycznego kształcenia bardziej złożonych kompetencji związanych z charakterem kierunku. Jeśli w podanym opisie odnajdujesz siebie, to studia na kierunku oceanotechnika w Szczecinie są właśnie dla ciebie!
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku oceanotechnika możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
Studia na kierunku oceanotechnika w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 1,5 roku.
Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów i przedmioty
Inżynierskie, interdyscyplinarne kierunki studiów w Szczecinie posiadają złożoną siatkę kształcenia, dzięki której każdy przyszły absolwent będzie miał szansę na pragmatyczne zatrudnienie zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Przedmiotami, które z dużym prawdopodobieństwem spotkasz podczas edukacji na oceanotechnice, będą:
-
mechanika
-
termodynamika
-
podstawy konstrukcji maszyn
-
eksploracja morskich zasobów naturalnych
-
systemy napędowe
-
materiałoznawstwo