Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna jednolite studia magisterskie - Łódź

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna jednolite studia magisterskie - Łódź

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna jednolite studia magisterskie - Łódź

Studia jednolite w Łodzi

pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

Odkryj pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną w Łodzi i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna jednolite studia magisterskie Łódź - 2021 | woj. łódzkie

Studia na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Łodzi to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Łódzkim w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna jednolite studia magisterskie - Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Jednostka prowadząca

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Jednostka prowadząca

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Łodzi ?

Aby zostać studentem kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna będziesz musiał zdać egzamin maturalny z języka polskiego, języka obcego, matematyki oraz z geografii, historii, WOS-u lub biologii.

Ponadto, wszyscy kandydaci muszą pamiętać o terminowym dostarczeniu wymaganych dokumentów, których aktualna lista znajduje się na oficjalnej stronie internetowej wybranej uczelni wyższej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Łodzi - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA?

 

Dzieciństwo stanowi jeden z ważniejszych okresów w życiu człowieka. To właśnie wtedy kształtują się umiejętności, uczucia i postawy, które towarzyszą nam przez całe dorosłe życie. Dlatego też, niezwykle ważne jest aby dzieci miały zapewnione odpowiednie warunki, potrzebne do zrównoważonego rozwoju psychofizycznego. Istotną rolę w procesie wychowawczym pełnią profesjonalni pedagodzy o wszechstronnej wiedzy i kompleksowym przygotowaniu zawodowym. Ich kształceniem zajmuje się kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Łodzi.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia pedagogiczne w Łodzi powinny spełnić kilka istotnych warunków. Jedną z ważniejszych kwestii jest zainteresowanie kwestiami związanymi z naukami psychologicznymi, społecznymi i humanistycznymi. Kandydaci na pedagogów powinni być odpowiedzialni, empatyczni oraz posiadać umiejętność pracy z dziećmi. Jeżeli powyższy opis idealnie do ciebie pasuje, to koniecznie weź udział w rekrutacji na kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Łodzi coraz częściej decydują się na włączenie do swoich ofert kształcenia studiów pedagogicznych, które nadal cieszą się dużym zainteresowaniem studentów. W dziale poniżej zamieszczono aktualną listę łódzkich uczelni, na których zrealizujesz kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.

Tematyka zajęć na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oscyluje głównie wokół nauk:

 • humanistycznych
 • psychologicznych
 • społecznych
 • pedagogicznych

 

Wszyscy studenci będą mieli okazję rozwinąć wiedzę z obszaru współczesnych koncepcji pedagogicznych i poznać ich założenia. Oprócz specjalistycznej wiedzy teoretycznej rozwiniesz także cenne umiejętności praktyczne. Jako student nauczysz się nowoczesnych kreatywnych technik nauczania i wykształcisz zdolność prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uzyskaną wiedzę i kompetencje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk zawodowych, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje, a także poznasz specyfikę branży edukacyjnej.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Łodzi trwają 5 lat (studia jednolite magisterskie).

Jednolite studia magisterskie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna trwają pięć lat, czyli dziesięć semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł magistra, dzięki któremu zyskasz szanse na ciekawą i perspektywiczną prace.

Gdzie studiować na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Łodzi?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Łodzi

 • Uniwersytet Łódzki
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

Co warto sprawdzić, idąc na studia jednolite na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna?

Kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Łodzi jest popularny wśród osób, które zawodowo chcą spełniać się w roli pedagogów, a ich aspiracją jest zajmowanie się edukacją ludzi od ich najmłodszych lat życia.

 

Jakie przedmioty są brane pod uwagę?

Kandydatów na studia jest bardzo wielu, natomiast liczba miejsc jest ograniczona. Właśnie dlatego musisz zadbać o najwyższe wyniki z egzaminów maturalnych. Prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów powinieneś/powinnaś zdawać przedmioty dodatkowe najlepiej na poziomie rozszerzonym.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Wysoką pozycję na listach zakwalifikowanych możesz zapewnić sobie także poprzez udział w olimpiadach i konkursach. Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu niezbędnych dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.

 

Czy te studia są dla Ciebie?

Studia pedagogiczne w tym zakresie są idealne dla osób, które mają dobry kontakt z dziećmi, a zawodowo chcą zajmować się ich edukacją.

Studenci zapoznają się ze współczesnymi koncepcjami pedagogicznymi, które wspomogą wychowanie przedszkolne najmłodszych podopiecznych. Kandydaci na tego typu kierunek powinni wykazywać zainteresowanie naukami z zakresu psychologii, socjologii i pedagogiki.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA?

Absolwenci studiów pedagogicznych, dzięki wszechstronnemu wykształceniu i przygotowaniu zawodowemu, mogą liczyć na wiele interesujących ofert pracy. Po ukończeniu kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna będziesz miał dużo możliwości rozwoju zawodowego.

Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w charakterze wychowawcy w:

 • żłobkach
 • przedszkolach
 • szkołach podstawowych

 

Równie ciekawą opcją może być wykonywanie zawodu animatora czasu wolnego oraz opiekuna wycieczek szkolnych. Ponadto, możesz związać swoją przyszłość ze świetlicami szkolnymi lub środowiskowymi, czy ośrodkami wychowawczymi. Abiturienci często decydują się na objęcie stanowiska pedagoga szkolnego. Co więcej, uzyskaną wiedzę wykorzystasz w pracy naukowej, zarówno w specjalistycznych wydawnictwach, redakcjach czasopism czy w roli wykładowcy na uczelniach wyższych. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia zasadne będzie kontynuowanie nauki na studiach magisterskich lub podyplomowych, dzięki którym zyskasz nowe perspektywy zawodowe.

Czy warto iść na studia jednolite na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna?

Studia pedagogiczne realizowane są w różnych wariantach – zarówno w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia, jak i w formie jednolitych studiów magisterskich. Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna to propozycja pięcioletniego kształcenia ciągłego, które skupia w sobie nauki społeczne i humanistyczne.

Studenci zapoznają się z pracą w instytucjach wczesnej edukacji oraz sposobami wspierania rozwoju dziecka w instytucjach wczesnej edukacji.

Uczelnie w Łodzi dają absolwentom solidne podstawy do tego, aby świadomie i rzetelnie prowadzić proces dydaktyczno-wychowawczy i opiekuńczy na podstawie podstawy programowej oraz najnowszych tendencji w organizacji pracy z dzieckiem/uczniem na poziomie wczesnej edukacji.

Studenci zajmują się także diagnozą i organizacją pracy korekcyjno-kompensacyjnej na terenie żłobka, przedszkola i w szkole w klasach I-III.

Interdyscyplinarne kształcenie weryfikowane jest w trakcie praktyk zawodowych, które pozwalają zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe. Z pewnością odnajdziesz się w pracy w szkołach i przedszkolach, ale także w placówkach socjalizacyjnych, edukacyjno-terapeutycznych, adopcyjnych.

Studia jednolite niestacjonarne na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

Studia w Łodzi na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna realizowane są zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Studia zaoczne odbywają się w trybie weekendowym, co oznacza, że zajęcia prowadzone są od piątku do niedzieli w zależności od programu studiów wybranej uczelni w Łodzi. Studia dzienne odbywają się w trakcie zajęć od poniedziałku do piątku.

Pamiętaj, że niestacjonarna forma kształcenia podlega opłacie, a ceny semestralne, roczne czy te obejmujące cały zakres kształcenia są zróżnicowane i indywidualnie ustalane przez łódzkie placówki akademickie.

Kandydatów na jedno miejsce jest wielu, dlatego nawet na studiach niestacjonarnych liczba miejsc jest ograniczona. W przypadku studiów zaocznych najbardziej znaczące jest złożenie wymaganych dokumentów we wskazanym terminie. Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, obowiązują zasady kwalifikacji jak na studia stacjonarne lub decyduje kolejność zgłoszeń. 

Kierunki pedagogiczne w Łodzi

Popularne kierunki pedagogiczne niestacjonarne w Łodzi

POZOSTAŁE UCZELNIE W ŁODZI NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA

Komentarze (0)