Grafika studia I stopnia - Wrocław

Grafika studia I stopnia - Wrocław

Grafika studia I stopnia - Wrocław

Studia I stopnia we Wrocławiu

grafika

Odkryj grafikę we Wrocławiu i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Grafika studia I stopnia Wrocław | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku grafika we Wrocławiu to studia licencjackie lub magisterskie lub jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Grafika studia I stopnia - Wrocław

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek grafika

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Jednostka prowadząca

Grafika stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne

Uczelnie, gdzie grafika jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu

Jednostka prowadząca

Informatyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej

Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej

Jednostka prowadząca

Informatyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku lub 4 lata • 3 lub 3,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Jednostka prowadząca

Informatyka stopień: (I), czas trwania: 3 lub 3,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Pokaż więcej

Politechnika Wrocławska

Jednostka prowadząca

Informatyka techniczna stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka techniczna

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek grafika we Wrocławiu?

W przypadku grafiki we Wrocławiu najważniejszy jest egzamin wstępny. Do egzaminu dopuszczeni zostają wybrani kandydaci, którzy wcześniej muszą przedstawić swoje portfolio prac dotychczasowych dokonań plastycznych (minimalnie dziesięć prac, maksymalnie dwadzieścia); obowiązkowo muszą dołączyć rysunkowe prace, które przedstawią studium postaci. Wymagany jest także opis prac.

Kolejnym etapem jest egzamin ogólnoplastyczny z rysunku studyjnego i egzamin specjalistyczny, a następnie uczestnicy egzaminu podchodzą do rozmowy kwalifikacyjnej, podczas której omawiane są prace egzaminacyjne oraz te zawarte w portfolio. Szczegółowe informacje rekrutacyjne znajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Grafika w mieście Wrocławiu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GRAFIKA?

Ralph Waldo Emerson stwierdził: „Każdy artysta zaczynał kiedyś jako amator”. Grafika wymaga pracy nad warsztatem, zwłaszcza że jest to kierunek wielowymiarowy i wiąże się przede wszystkim z pomysłowością. W tym świecie trzeba być oryginalnym, nawet jeśli daną wizję interpretuje się nie pierwszy raz. Kierunek skupia się na projektowaniu graficznym i grafice artystycznej, a studenci zdobywają potrzebny warsztat rysunkowy, fotograficzny, malarski, ale także komputerowy.

Warto interesować się nie tylko tradycyjnymi, ale i nowoczesnymi środkami przekazu graficznego. Studenci powinni wykazywać się kreatywnością i komunikatywnością, a także bronić własnej wizji świata. Grafika służy nie tylko sztuce, ale i oświacie, nie jest jedynie ideą, może być wykorzystywana w sposób praktyczny. To droga nie tylko dla twórczych, ale i odważnych osób.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku grafika możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia jednolite magisterskie
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku grafika we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Grafika to idealna propozycja dla artystycznych dusz, które szukają dla siebie praktycznego zawodu jednocześnie. Wizualizacja świata sprawia, że pracy dla grafików różnorodnie wyspecjalizowanych jest coraz więcej. Sprawdź, na jakiej uczelni we Wrocławiu możesz kształcić się w zakresie grafiki. Potrzebne informacje znajdziesz w dziale poniżej.

Zajęcia prowadzone są przez wybitnych projektantów i graficznych specjalistów. Interdyscyplinarnie konstruowany program kształcenia przewiduje takie przedmioty jak na przykład:

 • historia i teoria projektowania
 • narzędziowe programy graficzne
 • grafika warsztatowa
 • rysunek kreatywny
 • druk cyfrowy
 • projektowanie znaku
 • publikacja elektroniczna

 

Studenci uczęszczają także na zajęcia z malarstwa i fotografii, a wszystkie zajęcia realizowane są w jak najbardziej kreatywny sposób. Grafikę można realizować również w języku angielskim.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku grafika we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (jednolite magisterskie).

Studia artystyczne we Wrocławiu takie jak grafika możesz realizować zarówno na pierwszym i drugim stopniu, jak i w ramach jednolitych studiów magisterskich. Wszystko zależy od trybu studiowania (stacjonarny/niestacjonarny). Studia licencjackie trwają trzy lata i kończą się tytułem licencjata. Ich uzupełnienie stanowią studia magisterskie. Jednolity typ studiów to studia pięcioletnie, które kończą się tytułem magistra.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU GRAFIKA?

Kierunki studiów we Wrocławiu takie jak grafika stawiają na rozwój artystyczny, ale także technologiczny w zakresie różnego rodzaju oprogramowań informatycznych i urządzeń, które w znaczący sposób wpłynął na powstawanie graficznych projektów. Absolwenci chętnie zatrudniani są w;

 • agencjach reklamowych
 • studiach projektowych
 • działach planowania strategicznego i działach kreacji
 • pracowniach projektowych i typograficznych
 • firmach poligraficznych i wydawniczych

 

Rynek pracy poszukuje najlepszych w swojej branży specjalistów. Absolwenci zajmują się organizacją i optymalizacją projektowania graficznego i projektowania komunikacji. Znajdują pracę w drukarniach, agencjach graficznych, w firmach sektora IT, w klasycznych i nowych mediach, w instytucjach kulturalno-artystycznych, takich jak galerie i teatry.

Gdzie studiować na kierunku grafika (I stopnia) we Wrocławiu?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek grafika (I stopnia) we Wrocławiu:

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

Kierunki artystyczne w mieście Wrocławiu

Rozwiń

Komentarze (0)