Filologia angielska studia II stopnia - Lublin

Filologia angielska studia II stopnia - Lublin

Filologia angielska studia II stopnia - Lublin

Studia II stopnia w Lublinie

filologia angielska

Odkryj filologię angielską w Lublinie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Filologia angielska studia II stopnia Lublin 2021 | woj. lubelskie

Studia na kierunku Filologia angielska w Lublinie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Filologia angielska studia II stopnia - Lublin

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie jest kierunek filologia angielska

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Jednostka prowadząca

Filologia angielska stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku filologia angielska

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek filologia angielska

Warunkiem koniecznym do rozpoczęcia kształcenia na studiach drugiego stopnia jest posiadanie kwalifikacji i dyplomu potwierdzających ukończenie pierwszego stopnia edukacji.

Jeżeli zatem jesteś licencjonowanym filologiem, a uzyskana na dyplomie ocena jest zadowalająca, możesz pomyśleć o zgłoszeniu swojej kandydatury na drugi stopień tego rozwijającego kierunku.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia angielska w Lublinie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia angielska w Lublinie

Studia II stopnia

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA?

 

Powiedzieć, że filologia angielska jest kierunkiem ponadczasowym, to nie powiedzieć zupełnie nic. Podczas gdy łacina została niemal całkowicie zdominowana przez język angielski, coraz więcej pracodawców wymaga od swoich pracowników przynajmniej podstawowej umiejętności władania tym uniwersalnym językiem – w końcu nawiązywanie kontaktów z międzynarodowymi kontrahentami leży w interesie wielu firm. Studia filologiczne drugiego stopnia zostały stworzone w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie osób posiadających już wykształcenie w tym obszarze, a które jednocześnie chciałyby dążyć do znacznego poszerzenia swoich kompetencji. Jak się zapewne domyślasz, filologia angielska drugiego stopnia nie jest dla każdego. Jakie predyspozycje wyróżniają idealnych kandydatów na te studia?

Przede wszystkim zainteresowanie ciągłym doskonaleniem wymowy, pisowni i gramatyki angielskiej, chęć wzbogacenia kompetencji interpersonalnych, czy wyspecjalizowanie się w jednej z wielu pragmatycznych obszarów, które są oferowane przez poszczególne uczelnie w Lublinie w ramach konkretnej specjalności na studiach. Zatem jeżeli masz pewność, że studia drugiego stopnia na kierunku filologia angielska w Lublinie sprosta twoim oczekiwaniom, nie wahaj się dłużej i zgłoś swoją kandydaturę!

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku filologia angielska możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku filologia angielska w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Tak klasyczne i można rzec ponadczasowe kierunki studiów w Lublinie jak na przykład filologia angielska, skupiają swoją uwagę nie tylko na zaprezentowaniu studentom wiedzy teoretycznej z zakresu fonetyki, fonologii, gramatyki, czy niespotykanego, specjalistycznego słownictwa, ale również uposażają w pragmatyczną wiedzę, odnoszącą się do angielskiej kultury i literatury państw anglojęzycznych. Siatka studiów drugiego stopnia na kierunku filologia angielska składa się między innymi z następujących przedmiotów:

 • emisja głosu
 • prawdo oświatowe
 • tłumaczenia pisemne i konsekutywne
 • elementy socjolingwistyki i pragmatyki
 • komunikacja międzykulturowa
 • historia i literatura krajów anglojęzycznych

i wiele, wiele innych.

Ile trwają studia II stopnia na kierunku filologia angielska w Lublinie?

Studia na kierunku Filologia angielska w Lublinie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia w Lublinie na kierunku filologia angielska drugiego stopnia, mają charakter studiów magisterskich. Czas potrzeby na ukończenie kształcenia, pod warunkiem terminowego uporania się ze wszystkimi zaliczeniami, będzie wynosił dwa lata. Podczas czterech semestrów wypełnionych przedmiotami kierunkowymi przyszli absolwenci zyskają szanę na znaczne wzbogacenie swoich kompetencji.

Gdzie studiować na kierunku filologia angielska (studia II stopnia) w Lublinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek filologia angielska (studia II stopnia) w Lublinie

 • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA?

Kształtowanie zawodowej przyszłości po ukończeniu filologii angielskiej drugiego stopnia w Lublinie rozpoczniesz tak naprawdę w momencie wyboru jednej z kilku specjalności, które ukierunkują twój rozwój na wybrany obszar. Absolwenci filologii angielskiej znajdują zatrudnienie w:

 • szkołach
 • przedszkolach
 • ośrodkach akademickich
 • świetlicach środowiskowych
 • szkołach językowych
 • biurach tłumaczeniowych
 • wybranych jednostkach administracyjnych

 

Stanowiska copywriterów, tłumaczy przysięgłych, nauczycieli i wykładowców akademickich, tłumaczy przysięgłych to tylko niektóre z propozycji czekających na absolwentów drugiego stopnia kształcenia na kierunku filologia angielska.

Kierunki filologiczne w Lublinie

Rozwiń

Komentarze (0)