Studia biologiczne i przyrodnicze Katowice

Studia biologiczne i przyrodnicze Katowice

Studia biologiczne i przyrodnicze Katowice

Największy wybór studiów

biologicznych w Katowicach

Odkryj kierunki biologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

09.09.2024

Studia biologiczne i przyrodnicze Katowice 2024 | woj. śląskie

Studia biologiczne i przyrodnicze w Katowicach i woj. śląskim możesz podjąć w 3 uczelniach publicznych: Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, Politechnice Śląskiej w Gliwicach, Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Są to studia realizowane w formie stacjonarnej, których program nauczania trwa od 3 do 5 lat. 

Studia biologiczne i przyrodnicze Katowice
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia biologiczne i przyrodnicze w Katowicach w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, fizyka, chemia, matematyka, geografia.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od kierunku, uczelni oraz trybu studiów.

 

Studia biologiczne i przyrodnicze w Katowicach i woj. śląskim - kierunki studiów

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Administrowanie środowiskiem stacjonarne II stopnia
Aktywność fizyczna i żywienie w zdrowiu publicznym stacjonarne I stopnia
Aquamatyka - interdyscyplinarne gospodarowanie środowiskami wodnymi stacjonarne I stopnia, II stopnia
Biofizyka stacjonarne I stopnia, II stopnia
Biologia stacjonarne I stopnia, II stopnia
Biotechnologia stacjonarne I stopnia, II stopnia
Biotechnology stacjonarne II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim są biologiczne i przyrodnicze

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Śląska

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach

Kierunki biologiczne i przyrodnicze:

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA I ŻYWIENIE W ZDROWIU PUBLICZNYM

Grupa kierunku na uczelniach

Specjalności / ścieżki kształcenia - kierunki biologiczne i przyrodnicze w Katowicach i woj. śląskim

SORTOWANIE:

Studia biologiczne i przyrodnicze w Katowicach i woj. śląskim - podyplomowe

Grupa kierunków podyplomowych na uczelniach

Rekrutacja i wymagania na studia biologiczne i przyrodnicze 2024/2025

Aby dostać się na studia biologiczne i przyrodnicze w Katowicach czy Gliwicach musicie porządnie przygotować się do egzaminów maturalnych, w ramach rekrutacji organizowany jest tu znany Wam za pewne konkurs świadectw. Komisja kwalifikacyjna ma za zadanie wyłonić na podstawie złożonych świadectw maturalnych, kandydatów z najlepszymi wynikami maturalnymi z takich przedmiotów jak biologia, chemia, fizyka i matematyka (oczywiście w zależności od kierunku studiów, dane przedmioty są punktowane), nie musicie zdawać wszystkich przedmiotów na maturze.

Przed podjęciem decyzji o wyborze przedmiotów maturalnych sprawdźcie w wytycznych danego kierunku, jakie przedmioty są najcenniejsze w walce o przyjęcie na studia biologiczne i przyrodnicze na Śląsku.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

Ile punktów na studia biologiczne i przyrodnicze w Katowicach i woj. śląskim

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach na rok 2023/2024 musieli uzyskać conajmniej 157 punktów na aktywność fizyczną i żywienie w zdrowiu publicznym.

czytaj dalej progi punktowe na studia

 

Ile osób na miejsce na studia biologiczne i przyrodnicze w Katowicach i woj. śląskim

Studia biologiczne i przyrodnicze w Katowicach i woj. śląskim należą do jednej z najbardziej popularnych grup kierunków. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2024 roku na Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach na aktywność fizyczną i żywienie w zdrowiu publicznym ubiegał się ponad 1 kandydat na jedno miejsce.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia biologiczne i przyrodnicze w Katowicach i woj. śląskim?

Marzycie o zostaniu biologiem, bądź biotechnologiem? Zdrowie naszego środowiska nie jest Wam obojętne? Chcecie dołożyć swoją cegiełkę do zdroworozsądkowego rozwoju nowych technologii w biologii i w przyrodzie? Powinniście więc wybrać się na studia biologiczne i przyrodnicze do Katowic czy Gliwic.

Politechnika Śląska, podobnie jak Uniwersytet Śląski stawiają na rozwój nowych technologii i użyteczne, praktyczne kształcenie przyszłych naukowców, specjalistów, techników, którzy przyczynią się dzięki swojej wiedzy i umiejętności do zrównoważonego rozwoju świata. To dlatego studia biologiczne i przyrodnicze w Katowicach są tak skonstruowane, by kształcić przede wszystkim praktyków, a nie teoretyków. Choć po ukończeniu tutejszych uczelni, ścieżka kariery naukowej, czy dydaktycznej, będzie dla Was, oczywiście, otwarta.

Katowickie uczelnie współpracują z licznymi przedsiębiorstwami, mającymi zapewnić studentom możliwość praktycznego sprawdzenia się w zawodzie biotechnologa czy inżyniera biomedycznego. Uczelnie uczestniczą w międzynarodowych projektach, ukierunkowanych na rozwój współpracy z najważniejszymi ośrodkami badawczymi.

Tylko dzięki wymianie doświadczeń i wspólnemu działaniu możemy realnie zatroszczyć się o środowisko i rozwój naszej planety. Dlatego tak dużo energii współcześnie uczelnie wyższe poświęcają na budowanie dobrych relacji z zagranicznymi placówkami naukowymi i budują mosty dla wymian studenckich. 

Studia biologiczne i przyrodnicze w Katowicach i Gliwicach z pewnością pomogą Wam w rozwoju Waszej obranej drogi zawodowej, dostarczą Wam niezbędnej wiedzy, dadzą możliwość zdobycia umiejętności do wykorzystania w pracy zawodowej. Jeśli więc czujecie, że nauki biologiczne czy przyrodnicze to Wasz konik, to nie wahajcie się, składajcie papiery na studia kierunkowe. Sprawdźcie, jakie kierunki macie do wyboru na tutejszych uczelniach.

 

Studia biologiczne i przyrodnicze w Katowicach i woj. śląskim możemy podzielić na:

 

1. Poziom studiów:

  • Studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Forma:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Jeżeli twoja przygoda z kształceniem na kierunkach biologicznych i przyrodniczych w Katowicach i woj. śląskim ma się dopiero rozpocząć, to najprawdopodobniej wkrótce staniesz przed wyborem studiów pierwszego stopnia. Tamtejsze kierunki biologiczne mogą trwać trzy lata i oferować uzyskanie tytułu licencjata lub wyróżniać się trzyipółletnim czasem trwania, który zostanie zwieńczony uzyskaniem przez absolwentów tytułu inżyniera.

Absolwenci mogą pomyśleć o kontynuowaniu kształcenia na studiach magisterskich drugiego stopnia. Posiadający tytuł licencjata będą uczyć się dwa lata, natomiast inżynierowie półtora roku. Doskonałą możliwość na swego rodzaju przebranżowienie stanowią kierunki podyplomowe, adresowane do absolwentów zarówno studiów pierwszego jak i drugiego stopnia.

Od lat największy odsetek osób decyduje się na kształcenie w trybie stacjonarnym, co pozwala im na systematyczne i regularne zdobywanie kompetencji podczas zajęć i wykładów odbywających się przez pięć dni roboczych każdego tygodnia. Osoby, które z jakichś powodów wolałyby uczyć się zwykle w weekendy co kilka tygodni decydują się na studia niestacjonarne.

czytaj dalej studia w Katowicach i woj. śląskim

Czy studia biologiczne i przyrodnicze w Katowicach są trudne?

Studia biologiczne i przyrodnicze w Katowicach to zestaw interesujących kierunków, w którym odnaleźć można nie tylko Biologię czy Biotechnologię, ale także inne propozycje, rzadko występujące w ofertach pozostałych ośrodków. Przykładem takiej propozycji jest Aquamatyka, której program poświęcony jest zasadom racjonalnego gospodarowania zasobami wód oraz ochronie siedlisk wodnych. Studia biologiczne i przyrodnicze w Katowicach są trudne i bez mocnych podstaw z zakresu nauk biologicznych niełatwo przez nie przejść. Wystarczy spojrzeć na realizowane programy kształcenia, aby zdać sobie sprawę z tego, iż studia te należą do wymagających. Z jakimi zagadnieniami spotykają się studenci? To między innymi: analiza genetyczna, biochemia strukturalna, organizmy modelowane czy inżynieria genetyczna. Do tego należy doliczyć jeszcze zestaw prowadzonych specjalności oraz szeroki wachlarz rozwijanych umiejętności i kompetencji.

 

Kierunki studiów biologicznych i przyrodniczych w Katowicach i woj. śląskim

Zdecydowałeś, że chcesz rozpocząć kształcenie na kierunkach biologicznych i przyrodniczych w Katowicach i woj. śląskim? W takim razie czeka cię szeroki wybór bardzo interesujących kierunków, wśród których znajdziesz zarówno te cieszące się największą popularnością, jak i bardziej unikalne, interdyscyplinarne propozycje – w końcu zastosowanie biologii w wielu pokrewnych dziedzinach nauki, jak chociażby medycynie czy farmaceutyce jest nieocenione, a zapotrzebowanie na specjalistów swobodnie poruszających się wśród zagadnień z tego obszaru nie maleje.

Najbardziej tradycyjnymi kierunkami, które możesz realizować na Śląsku, będą na przykład biologia, biotechnologia oraz jej anglojęzyczny odpowiednik, dzięki któremu poszerzysz kompetencje językowe. Obecnie coraz większą uwagę zwraca się na interdyscyplinarność kształcenia, dlatego kierunki te mogą cię zainteresować.

Studenci administrowania środowiskiem oraz aquamantyki zyskają szansę na pogłębienie wszechstronnych, interdyscyplinarnych kompetencji, które zostaną docenione w wielu obszarach zawodowych na arenie międzynarodowej.

 

Kierunki biologiczne i przyrodnicze w Katowicach i woj. śląskim - rekrutacja 2024/2025

  • Administrowanie środowiskiem
  • Biofizyka
  • Biotechnologia
  • Biotechnology
  • Biologia
  • Aquamatyka - interdyscyplinarne gospodarowanie środowiskami wodnymi

czytaj dalej kierunki studiów w Katowicach i woj. śląskim

 

Gdzie studiować kierunki biologiczne i przyrodnicze w Katowicach i woj. śląskim

Studia pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu m.in.: botaniki, różnorodności biologicznej, biotechnologii i ochrony środowiskaAbsolwenci studiów biologicznych i przyrodniczych odnajdują się w pracy w laboratoriach biotechnologicznych, placówkach edukacyjnych, administracji państwowej, firmach kosmetycznych, ogrodach zoologicznych.

Biologiczne i przyrodnicze kierunki w Katowicach i woj. śląskim możesz realizować na trzech uczelniach wyższych, a każda z nich zapewni ci wysoką jakość kształcenia oraz umożliwi wzięcie udziału w atrakcyjnych zajęciach pozauczelnianych, stażach i praktykach zawodowych. Śląskie uczelnie wyższe różnią się między sobą profilem kształcenia, jego efektami oraz przedmiotami wchodzącymi w skład siatki programowej.

Uniwersytet Śląski w Katowicach to jedna z najpopularniejszych tamtejszych uczelni wyższych. Jest to placówka publiczna, zatem jeśli ją wybierzesz, unikniesz obowiązku wnoszenia opłat za czesne, o ile zdecydujesz się na kształcenie dzienne. Równie dużym prestiżem cieszy się gliwicka Politechnika Śląska.

Techniczny profil kształcenia odpowie na potrzeby intelektualne osób zainteresowanych naukami ścisłymi oraz technicznym aspektem dziedzin biologicznych. Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach pozwoli ci rozwijać kompetencje w obszarach związanych ze zdrowym stylem życia.

 

Gdzie studiować kierunki biologiczne i przyrodnicze w Katowicach i woj. śląskim:

  • Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach
  • Politechnika Śląska w Gliwicach
  • Uniwersytet Śląski w Katowicach
czytaj dalej uczelnie w Katowicach i woj. śląskim


Kierunki biologiczne i przyrodnicze - uczelnie publiczne (państwowe) w Katowicach i woj. śląskim

  • Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach
  • Politechnika Śląska w Gliwicach
  • Uniwersytet Śląski w Katowicach

czytaj dalej uczelnie publiczne w Katowicach i woj. śląskim

 

 

Jakie studia biologiczne i przyrodnicze w Katowicach i woj. śląskim wybrać, aby mieć dobrą pracę

Nim rozpoczniesz rozważania na temat tego, które kierunki biologiczne i przyrodnicze warto wybrać, powinieneś odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie – czego oczekujesz od swojej zawodowej przyszłości i jakie kryteria spełnia dla ciebie dobra praca? Podczas gdy jedni dążą do zdobywania kompetencji, dzięki którym będą mogli znaleźć wysoko opłacalne zatrudnienie, innym zależy przede wszystkim na rozwijaniu zainteresowań i wrodzonych predyspozycji.

Niezależnie od tego, do której grupy się zaliczasz, zdecydowanie powinieneś dobrze przemyśleć wybór przyszłej ścieżki kształcenia wyższego. Dziś coraz bardziej doceniamy interdyscyplinarność nauk biologicznych oraz ich zastosowanie w innych, pokrewnych dziedzinach, jak na przykład medycynie czy farmaceutyce.

Osoby swobodnie poruszające się wśród przedmiotów takich jak biologia, chemia i fizyka, potrafiące w sposób praktyczny wykorzystywać wyniesioną ze studiów wiedze przyrodniczą, stają się cennymi pracownikami dla wielu współczesnych pracodawców, działających na arenie międzynarodowej. Posiadanie wykształcenia wyższego niewątpliwie otwiera wiele dróg rozwoju, jednak poza dyplomem świadczącym o ukończeniu danego kierunku, warto postarać się o sukcesywny rozwój unikalnych kompetencji.

Jeżeli należysz do grona osób ambitnych, którym zależy na stuprocentowym wykorzystaniu czasu akademickiego, zapoznaj się z ofertą stażową śląskich uczelni, przeanalizuj możliwości w zakresie odbycia rozwijających praktyk zawodowych oraz nie rezygnuj z samodzielnego przyswajania dodatkowych informacji poprzez uczestniczenie w pozauczelnianych kursach lub zgłębianiu literatury i innych dostępnych źródeł naukowych.

 

Możliwe ścieżki twojej przyszłej kariery zawodowej to między innymi:

  • Biolog
  • Biotechnolog
  • Nauczyciel biologii
  • Biofizyk
  • Specjalista ds. administrowania środowiskiem
  • Inżynier biomedyczny
  • Naukowiec
  • Laborant
  • Wykładowca akademicki

 

Na absolwentów kierunków biologicznych i przyrodniczych w Katowicach i woj. śląskim czeka wiele atrakcyjnych możliwości zawodowych. Mogą oni pracować w laboratoriach naukowych, ośrodkach badawczo-rozwojowych, placówkach oświatowych i uczelniach wyższych w roli nauczycieli oraz wykładowców akademickich oraz wielu innych obszarach, w których kompetencje wyniesione ze studiów okażą się nieocenione. Jak sam widzisz, perspektywy są atrakcyjne. Tylko od ciebie zależy, w jaki sposób wykorzystasz swoją szansę.

czytaj dalej jakie studia wybrać
 

Jak wybrać uczelnię wyższą w Katowicach i woj. śląskim

Postanowiłeś wybrać jeden z kierunków biologicznych i przyrodniczych w Katowicach i województwie śląskim? Jeśli tak, to wkrótce czeka cię wybór jednej z tamtejszych uczelni wyższych, a ten może okazać się niełatwy. W związku z tym, że nie istnieje jedna uniwersalna i dopasowana do każdego decyzja, powinieneś dokładnie przeanalizować ofertę programową każdej z uczelni wyższych, a następnie zastanowić się nad posiadanymi mocnymi stronami, które mógłbyś dzięki niej rozwijać.

Odwiedź znane ci serwisy internetowe oraz spróbuj zasięgnąć opinii od aktualnych i byłych studentów najbardziej interesujących cię uczelni w województwie śląskim, aby zyskać cenną wiedzę o poziomie kształcenia oraz możliwych jego efektach. Jeżeli znajdziesz trochę wolnego czasu, nie rezygnuj z możliwości wzięcia udziału w dniach otwartych śląskich uczelni. To jeden z najlepszych sposobów na poznanie placówki od wewnątrz.

czytaj dalej jak wybrać uczelnię

Czy studia biologiczne i przyrodnicze w Katowicach to studia z przyszłością?

Studia biologiczne i przyrodnicze w Katowicach to studia z przyszłością, ponieważ mają bardzo wiele do zaoferowania i pozwalają pozyskać wysokiej jakości, praktyczne wykształcenie. Absolwenci tych studiów przygotowani są do realizowania rozmaitych działań, w tym między innymi posługiwania się specjalistyczną aparaturą, kształtowania procesów biotechnologicznych w różnych środowiskach, prowadzenia badań i eksperymentów, analizowania zjawisk zachodzących w organizmach zwierząt i człowieka, wizualizacji danych geograficznych. Na podstawie licznych umiejętności absolwenci studiów biologicznych i przyrodniczych w Katowicach mogą dość swobodnie poruszać się po rynku zatrudnienia. Zdobyte wykształcenie mogą wykorzystać w jednostkach naukowo- badawczych, laboratoriach kontrolno- pomiarowych, organach kontrolnych ochrony środowiska, sektorze gospodarki leśnej i rolnej, stacjach hodowli roślin, instytucjach opieki zdrowotnej, instytucjach zarządzających wodami i kontrolujących gospodarkę wodną.

 

Czy warto iść na studia biologiczne i przyrodnicze w Katowicach i woj. śląskim

Czy opłaca się rozpocząć lub kontynuować kształcenie na kierunkach biologicznych i przyrodniczych w Katowicach i województwie śląskim? To pytanie niewątpliwie zadaje sobie każdego roku wielu świeżo upieczonych absolwentów szkół średnich. Sytuacji nie ułatwia fakt, że tak naprawdę nie ma na nie jednej odpowiedzi, która sprawdzi się w każdym przypadku. Dlaczego? Ponieważ ilu ludzi, tyle predyspozycji, zainteresowań, aspiracji i oczekiwań co do przebiegu studiów wyższych.

Pogłębianie swojej wiedzy na temat organizmów żywych, ich fizjologii, anatomii, cyklu życiowego oraz środowisk bytowania niewątpliwie może okazać się ciekawe i rozwijające – w końcu biologia nas otacza. Warto jednak pamiętać, że największe szanse na zostanie specjalistą w tej interesującej dziedzinie będą osoby posiadające naturalną zdolność do nauki chemii, biologii oraz matematyki.

Śląsk jest dużym ośrodkiem akademickim, dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że znalezienie atrakcyjnej propozycji kształcenia właśnie tam zwykle nie przysparza większych trudności. Bogata oferta różnorodnych kierunków to nie jedyny atut wyróżniający śląskie placówki edukacyjne. Na najzdolniejszych studentów będą czekać wysokie programy stypendialne, pozwalające na intelektualny rozwój w wybranych obszarach.

Na uwagę zasługują również liczne oferty stażowe oraz zajęcia pozauczelniane, będące doskonałym sposobem na rozwijanie unikalnych umiejętności, nieocenionych na dzisiejszym rynku pracy. Wybierając kształcenie w Katowicach i województwie śląskim, wybierasz wysoką jakość kształcenia i możliwość rozwijania zainteresowań pod okiem wykwalifikowanych wykładowców.

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

Praca po studiach biologicznych i przyrodniczych

Czym zajmują się biolodzy i przyrodnicy po studiach? Przede wszystkim badaniami laboratoryjnymi stanu zdrowia organizmów ludzkich, zwierzęcych, jak i przyrody. To wykształceni analitycy laboratoryjni, jak i terenowi. Zbierają materiał badawczy i poddają jego wyniki analizom, które pozwalają odpowiedzieć na najtrudniejsze pytania. Inżynierowie biologii medycznej opracowują przełomowe lekarstwa, szczepionki, zwalczają wirusy, bakterie i grzyby - znajdują zatrudnienie w przemyśle farmakologicznym, jak i żywieniowym czy chemicznym.

Na absolwentów studiów biologicznych czeka praca w laboratoriach, instytutach badawczych, ośrodkach innowacji technologicznej, jak i praca w fabrykach - przy opracowywaniu nowych technologii wytwarzania danych produktów. Absolwenci tego rodzaju studiów czuwają nad bezpieczeństwem zdrowotnym ludzi i zwierząt.

Część osób, które ukończyły studia biologiczne, znajduje zatrudnienie w laboratoriach kryminalistycznych, w policji, czy w wojsku, a i w instytutach sanitarno-epidemiologicznych - mając możliwość angażowania się w duże śledztwa kryminalistyczne. Studia przyrodnicze to najlepszy start do rozpoczęcia pracy w organizacjach pozarządowych, fundacjach proekologicznych, związanych ze środowiskiem naturalnym, jak i ze zwierzętami.

Studia biologiczne i przyrodnicze to bardzo konkretna ścieżka zawodowa, umożliwiająca znalezienie odpowiedniej pracy - o ile studenci wiedzą, co lubią robić i czego chcą. Obranie odpowiedniego kierunku rozwoju jeszcze podczas studiów pozwala na zdobycie satysfakcjonującej pozycji zawodowej w życiu.

19 Uczelni w Katowicach i okolicach

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach

 


WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ŚLĄSKI STUDIA BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE

Studia biologiczne i przyrodnicze realizować możecie na Uniwersytecie Śląskim na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska

  • biologia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • biologia żywności i żywienia - studia II stopnia stacjonarne
  • biotechnologia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • biotechnology - studia II stopnia, w języku angielskim, stacjonarne
  • ochrona środowiska - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • Biology - Advanced Methods in Biotechnology and Biodiversity - studia doktoranckie
  • inżynieria zagrożeń środowiskowych - studia I stopnia, stacjonarne - na Wydziale Nauk o Ziemi
  • Inżynieria biomedyczna - studia I i II stopnia, inżynierskie, magisterskie, na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach

dowiedz się więcej>

 


POLITECHNIKA ŚLĄSKA STUDIA BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE

Studia biologiczne i przyrodnicze prowadzi również Politechnika Śląska w Gliwicach.

Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki

  • biotechnologia, studia inżynierskie i magisterskie

dowiedz się więcej>

 

 

Wydział Chemiczny

  • biotechnologia, studia inżynierskie i magisterskie

dowiedz się więcej>

 

 

Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki

  • biotechnologia, studia inżynierskie i magisterskie

dowiedz się więcej>

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

komentarze (0)