Studia inżynierskie Kielce

Studia inżynierskie Kielce

Studia inżynierskie Kielce

Największy wybór studiów

inżynierskich w Kielcach

Odkryj kierunki inżynierskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

01.02.2023

Studia inżynierskie Kielce | woj. świętokrzyskie

Studia inżynierskie w Kielcach to studia, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia inżynierskie Kielce
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia inżynierskie i techniczne w Kielcach rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 24 września 2023 r. | terminy rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Jak wyglądają studia inżynierskie w Kielcach

Studia inżynierskie w Kielcach to przestrzeń kształcenia, w której odnaleźć można wiele kierunków. Kierunki te dotyczą między innymi takich zagadnień jak: automatyka i elektrotechnika przemysłowa, elektromobilność, energetyka, mechanika i budowa maszyn, czy inżynieria środków transportu. Oznacza to, że studia oferują pozyskanie wiedzy wszechstronnej, różnorodnej i interdyscyplinarnej oraz, co najistotniejsze, wielu umiejętności praktycznych, na które istnieje duże zapotrzebowanie na rynku.

Najpopularniejsze kierunki inżynierskie w Kielcach: Automatyka i robotyka, Mechanika i budowa maszyn, Elektrotechnika, Inżynieria środowiska.

Współczesne studia inżynierskie charakteryzują się tym, że bardzo często studenci poszczególnych kierunków otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

 

Praca po studiach inżynierskich

Absolwenci studiów inżynierskich pracują między innymi w ośrodkach badawczo- rozwojowych, przemyśle chemicznym, ośrodkach budowy maszyn, przemyśle elektrotechnicznym, przemyśle energetycznym, instytutach naukowo- badawczych, przemyśle metalurgicznym.

 

Zarobki

Średnie zarobki w Kielcach na popularnych stanowiskach inżynierskich wahają się od 4000 zł do 11000 zł brutto (wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od doświadczenia, stażu pracy, miejsca pracy, stanowiska, miejscowości).

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia inżynierskie w Kielcach w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: matematyka, fizyka, język obcy, chemia, informatyka.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od kierunku, uczelni oraz trybu studiów.

 

STUDIA INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE W KIELCACH - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Automatyka i elektrotechnika przemysłowa stacjonarne I stopnia
Automatyka i robotyka stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Data engineering stacjonarne I stopnia
Elektromobilność stacjonarne I stopnia
Elektronika i telekomunikacja stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Elektrotechnika stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Energetyka stacjonarne I stopnia
Inżynieria bezpieczeństwa stacjonarne I stopnia
Inżynieria biomedyczna stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Inżynieria danych stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Inżynieria środków transportu stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Mechanika i budowa maszyn stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Mechatronika stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Wzornictwo przemysłowe stacjonarne I stopnia
Zarządzanie i inżynieria produkcji stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Kielcach są studia inżynierskie

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Świętokrzyska

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Kierunki inżynierskie i techniczne:

DATA ENGINEERING
INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA
INŻYNIERIA DANYCH

Pokaż więcej

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE W KIELCACH

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia inżynierskie w Kielcach

Chcesz zostać prawdziwym inżynierem? Wybierz się na studia inżynierskie do Kielc. Wystarczy, że wybierzesz dla siebie kierunek studiów i sprawdzisz, jakie przedmioty wymagane są w ramach rekrutacji - komisja rekrutacyjna wyłania najlepszych kandydatów na podstawie dokumentów - wyników z matury.

Każdy kierunek wymaga innych umiejętności i innej wiedzy podstawowej, dlatego przed decyzją o zdawaniu na konkretne studia, sprawdź, jakie przedmioty maturalne będą twoją kartą wstępu na studia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia inżynierskie niestacjonarne w Kielcach

Studia inżynierskie to marzenie wielu młodych ludzi, którzy w wyższym wykształceniu upatrują szansy na interesującą pracę i dobre zarobki. Studia inżynierskie od wielu lat zajmują czołowe miejsca w rankingach popularności i między innymi na tej podstawie każdy zainteresowany zdobyciem wykształcenia w Kielcach odnajdzie możliwość pozyskania go w ramach studiów niestacjonarnych.

Niestacjonarne studia inżynierskie w Kielcach to szereg dyscyplin, jakimi można się zająć; od Budownictwa, przez Mechanikę i budowę maszyn, po Odnawialne źródła energii. Podczas przeglądania ofert dydaktycznych kandydaci muszą pamiętać o zwróceniu uwagi na jeden istotny aspekt powiązany z trybem nauki.

Studia niestacjonarne obejmują zarówno studia wieczorowe, jak i studia zaoczne. Niestety, tych pierwszych jest znacznie mniej i bardzo często pod określeniem studiów niestacjonarnych uczelnie rozumieją studia zaoczne. Studia zaoczne, czyli inaczej mówiąc weekendowe, odbywają się w soboty i niedziele, a czasem także w piątki.

Prowadzone w uczelniach publicznych oznaczają naukę płatną, dlatego też z tego względu znaczna rzesza studentów podejmuje się jakiejś pracy w okresie od poniedziałku do piątku, kiedy nie uczestniczą w zajęciach. Studia inżynierskie niestacjonarne w Kielcach dostarczają nie tylko specjalistycznej wiedzy, lecz również, na fundamencie częstotliwości przeprowadzanych zajęć, przydatnych umiejętności, na czele z zarządzaniem czasem i organizacją pracy własnej.

czytaj dalej studia inżynierskie niestacjonarne (zaoczne) w Kielcach

KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE W KIELCACH

Rozwiń

STUDIA INŻYNIERSKIE W KIELCACH - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia inżynierskie w Kielcach?

Chcesz mieć po studiach konkretny zawód i umiejętności, na bazie których oprzesz całą swoją karierę zawodową? Myślisz, że to niemożliwe? Nieprawda! Wybierz studia inżynierskie. Twoja przyszłość zależeć będzie od kierunku, jaki obierzesz w ramach nauki.

Inżynierowie kształcą się na pierwszym stopniu podczas studiów 3,5 - letnich, a nie 3 letnich, jak w ramach studiów licencjackich. Studiowanie kierunków inżynierskich to zawsze dobre rozwiązanie. Technologie są wszędzie, konstruktorzy potrzebni są na każdym kroku, bez nich, trudno jest w ogóle funkcjonować. 

Technologia jest w telewizji, w kuchni, we wszystkich sprzętach RTV, AGD, jak i w samochodach. Każde urządzenie jest dziełem inżynierów - ich prace stale rozwijamy i udoskonalamy. To dlatego dobrze jest ukończyć studia inżynierskie. W Kielcach oferta tego rodzaju nauki jest dość bogata, możecie wybrać studia z zakresu nauk fizycznych, rolniczych, architektonicznych, jak i związanych z ochroną środowiska.

To szansa dla przyszłych budowniczych, inżynierów danych, logistyków i osób zajmujących się automatyką i robotyką. Sprawdźcie, jak się klaruje sytuacja na wybranych uczelniach - gdzie możecie studiować swoje upatrzone kierunki inżynierskie!

 

Praca po studiach inżynierskich

Studia inżynierskie dadzą Wam przede wszystkim fach w ręku. To droga do ścisłej specjalizacji, a osoby wyspecjalizowane zarabiają wystarczająco dużo, by dobrze żyć. Inżynierowie to projektanci budynków użyteczności publicznej, jak i domów prywatnych, odpowiedzialni konstruktorzy, budowniczy, managerowie projektów technicznych.

Inżynierowie znajdują zatrudnienie w firmach budowlanych, biurach architektonicznych, ale również w ramach administracji samorządowej i państwowej, jako urbaniści i projektanci przestrzeni miejskich, dróg, czy miejsc publicznych.

Inżynierowie to komputerowcy - informatycy, programiści, twórcy nowych aplikacji, technologii, które ciężko jest nawet śledzić - tak szybko się rozwijają. Absolwenci studiów tego typu zajmują się bezpieczeństwem, jak i mechaniką i maszynami - tworzą, konstruują nasze pojazdy, pracując w największych fabrykach na całym świecie.

W każdej fabryce, w każdej dziedzinie przemysłu potrzebny jest inżynier - technolog, który czuwa nad poprawnością produkcji, naprawia maszyny, usprawnia proces wytwarzania dóbr. Inżynierowie to również specjaliści z dziedziny rolnictwa i nowoczesnej produkcji żywności!

To, gdzie dokładnie będziecie mogli starać się o pracę, zależy od kierunku jaki wybierzecie na studiach. Wybierzcie to, co Was najbardziej interesuje, a nie to, na czym można najwięcej zarobić. Jeśli praca nie będzie Wam sprawiać przyjemności, to żadne pieniądze Wam tego nie wynagrodzą.

POZOSTAŁE UCZELNIE W KIELCACH NA KTÓRYCH SĄ STUDIA INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE

WARTO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET JANA KOCHANOWSKIEGO STUDIA INŻYNIERSKIE

W ramach Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach możecie zrealizować studia inżynierskie na kierunkach Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego:

 • Fizyka techniczna - studia inżynierskie, stacjonarne, specjalności:
  • elektroradiologia
  • fizyka medyczna
  • nanotechnologie
 • Informatyka - studia inżynierskie, stacjonarne, specjalności:
  • technologie informatyczne
  • teleinformatyka
 • Ochrona Środowiska - studia inżynierskie, stacjonarne, specjalności:
  • kształtowanie środowiska
  • ochrona atmosfery
 • Rolnictwo ekologiczne - studia inżynierskie, stacjonarne, specjalności:
  • podstawy biologii i agrotechniki roślin
  • zielarstwo

dowiedz się więcej

 


POLITECHNIKA ŚWIĘTOKRZYSKA STUDIA INŻYNIERSKIE

Studia inżynierskie prowadzi również Politechnika Świętokrzyska, która zaprasza adeptów inżynierii na kierunki studiów:

 • architektura - studia inżynierskie, stacjonarne i niestacjonarne
 • budownictwo - studia inżynierskie, stacjonarne i niestacjonarne
 • geologia inżynierska - studia inżynierskie, stacjonarne i niestacjonarne
 • elektronika i telekomunikacja - studia inżynierskie, stacjonarne i niestacjonarne
 • energetyka - studia inżynierskie, stacjonarne i niestacjonarne
 • elektrotechnika - studia inżynierskie, stacjonarne i niestacjonarne
 • informatyka - studia inżynierskie, stacjonarne i niestacjonarne
 • geodezja i kartografia - studia inżynierskie, stacjonarne i niestacjonarne
 • inżynieria środowiska - studia inżynierskie, stacjonarne i niestacjonarne
 • odnawialne źródła energii - studia inżynierskie, stacjonarne i niestacjonarne
 • automatyka i robotyka - studia inżynierskie, stacjonarne i niestacjonarne
 • inżynieria bezpieczeństwa - studia inżynierskie, stacjonarne i niestacjonarne
 • mechanika i budowa maszyn - studia inżynierskie, stacjonarne i niestacjonarne
 • transport - studia inżynierskie, stacjonarne i niestacjonarne
 • wzornictwo przemysłowe - studia inżynierskie, stacjonarne i niestacjonarne
 • inżynieria danych - studia inżynierskie, stacjonarne i niestacjonarne
 • logistyka - studia inżynierskie, stacjonarne i niestacjonarne
 • zarządzanie i inżynieria produkcji - studia inżynierskie, stacjonarne i niestacjonarne

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować