Wiesz, że wielki rynek, giełda papierów wartościowych, księgi rachunkowe i obliczenia fascynują Cię i pociągają w swoją stronę? Przyjrzyj się studiom na kierunku ekonomia. One wykorzystają Twoje chęci i aspiracje. Zdobędziesz wiedzę o przepływie pieniądza, nauczysz się jak funkcjonują duże firmy, poznasz działania przedsiębiorców od podszewki.
To studia, które najlepiej przygotują Cię do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Ekonomiści są dziś niezwykle potrzebni. Dynamiczny rozwój Polski i Europy, wymiany międzynarodowe stymulują wszystkich do wytężonej pracy, rozwoju technologii i zarabiania, inwestowania i zdobywania zysków. Ekonomiści w tych procesach są szalenie potrzebni - do analizowania ryzyka, badania sytuacji, określania zagrożenia oraz kierunków rozwoju. Aby nie wtopić wszystkich pieniędzy w nierentowny biznes, należy zapytać się dobrego, doświadczonego ekonomisty - czy warto.
Pomyśl o tym, wybierając swój wymarzony kierunek studiów. Podczas studiowania ekonomii przyda Ci się cierpliwość, zamiłowanie do liczb, matematyki i dobre rozeznanie, co się dookoła Ciebie w wielkim świecie dzieje. Śledzenie biznesowych informacji, czytanie prasy, oglądanie wykresów giełdowych - z pewnością studia ekonomiczne pomogą Ci wyrobić te niezwykle potrzebne nawyki zawodowe. Sprawdź, jakie kierunki studiów ekonomicznych w Opolu możesz wybrać.
Współczesne studia z ekonomii charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku ekonomia w Opolu: analiza rynku, ekonomia i gospodarka finansowa, ekonomia i przedsiębiorczość, gospodarka i społeczeństwo, gospodarka miejska i regionalna.
Uczelnie i kierunki ekonomiczne w Opolu
Studia ekonomiczne w Opolu możecie zrealizować na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej, który to współpracuje z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego. Możecie tu odjąć takie kierunki jak:
-
administracja - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
ekonomia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
międzynarodowe stosunki gospodarcze - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
dowiedz się więcej
Na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Opolskiego możecie zrealizować studia język biznesu - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne.
dowiedz się więcej
Na Wydziale Ekonimicznym Uniwersytetu Opolskiego możecie zrealizować studia na kierunku ekonomia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne.
dowiedz się więcej
Rekrutacja na studia ekonomiczne w Opolu
Jeśli chcesz dostać się na studia ekonomiczne w Opolu, musisz przyłożyć się do nauki w liceum i zadbać o swoje wyniki z matury z matematyki, z historii czy z wiedzy o społeczeństwie. Każdy kierunek ma swoje wymagania, więc zanim podejmiecie decyzję, co zdawać na maturze - sprawdźcie wymagania rekrutacyjne. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu zwiększycie swoje szanse na dostanie się na wybrany kierunek studiów.
Praca po studiach ekonomicznych
Co robią ekonomiści po studiach? Przede wszystkim analizują dane, porządkują, przewidują zyski i straty, obliczają i zarządzają procesami. Ekonomiści to także administratywiści, pracujący na wysokich szczeblach w urzędach czy instytucjach państwowych. Część absolwentów studiów ekonomicznych wskakuje na dyrektorskie posady - to dzięki umiejętności logicznego, skutecznego myślenia, a także umiejętnościom analizy ryzyka.
Studia ekonomiczne dają Wam szereg umiejętności komunikacyjnych, a także umiejętności zdobywania niezbędnych informacji. To cenione kompetencje przez przyszłych pracodawców. Wielu ekonomistów zajmuje się badaniami statystycznymi - w tym badaniami marketingowymi, badaniami opinii publicznej i tym podobnym.
Ekonomiści z dyplomem i doświadczeniem to grupa najlepiej zarabiająca. To pracownicy banków, finansiści, księgowi. Dobrze opłacani - jeśli dobrze pracują i są efektywni. Opłaca się więc uczyć, odbywać praktyki i staże, pracować na rzecz zdobywania doświadczenia. Wiedza teoretyczna, jaką zdobędziecie na studiach, nigdy nie przygotuje Was tak dobrze do pracy, jak praca sama w sobie!
Olga Hucko