Studia weterynaryjne Olsztyn

Studia weterynaryjne Olsztyn

Studia weterynaryjne Olsztyn

Największy wybór studiów

weterynaryjnych w Olsztynie

Odkryj kierunki weterynaryjne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

09.01.2024

Studia weterynaryjne Olsztyn 2024 | woj. warmińsko mazurskie

Studia weterynaryjne w Olsztynie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Są to studia realizowane w formie stacjonarnej oraz niestacjonarnej, których program nauczania trwa od 3 lat do 5,5 roku. Studia pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu m.in.: zoopsychologii, fizjologii różnych gatunków zwierząt, anatomii, genetykiAbsolwenci studiów weterynaryjnych odnajdują się w pracy w jednostkach badawczych, inspekcji weterynaryjnej, stacjach hodowli zwierząt, czy jako weterynarz.

Studia weterynaryjne Olsztyn
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia, studia jednolite magisterskie
Czas trwania od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia), 5,5 roku (studia jednolite magisterskie)

Specjalności

Studia weterynaryjne w Olsztynie - kierunki studiów

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Veterinary medicine stacjonarne jednolite
Weterynaria stacjonarne jednolite
Zootechnika stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii stacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Olsztynie są weterynaryjne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

Grupa kierunku na uczelniach

Specjalności / ścieżki kształcenia - kierunki weterynaryjne w Olsztynie

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia weterynaryjne 2024/2025

Aby otrzymać indeks i zostać słuchaczem studiów weterynaryjnych należy przejść proces rekrutacyjny, czyli po prostu konkurs świadectw. Największe szanse na sukces mają ci, którzy pochwalą się bardzo dobrymi wynikami z takich przedmiotów jak: biologia, chemia, fizyka z astronomią, język obcy nowożytny, matematyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

Ile punktów na studia weterynaryjne w Olsztynie

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie na rok 2023/2024 musieli uzyskać conajmniej 216 punktów na weterynarię oraz 48 punktów na zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii, a także zootechnikę.

czytaj dalej progi punktowe na studia

 

Ile osób na miejsce na studia weterynaryjne w Olsztynie

Studia weterynaryjne w Olsztynie należą do jednej z najbardziej popularnych grup kierunków. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2023 roku na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie na weterynarię ubiegało się ponad 6 kandydatów na jedno miejsce. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia weterynaryjne w Olsztynie?

„Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka” – te słowa, wypowiedziane przez francuskiego pisarza Emila Zolę mogłyby służyć jako motto studiów weterynaryjnych. Jeśli kochasz zwierzęta, zależy Ci na nich i chciałbyś posiadać wiedzę i umiejętności, które mogą im pomóc w sytuacjach zagrożenia- wybierz studia weterynaryjne w Olsztynie.

Nauka prowadzona jest tylko na jednej uczelni, Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim i obejmuje różne kierunki studiów, także te o bardziej teoretycznym charakterze. W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu podstawowych nauk biologicznych i medycznych, nauczysz się rozpoznawać, leczyć i zwalczać choroby zwierzęce, oraz wykonywać zabiegi chirurgiczne u poszczególnych gatunków zwierząt. Dowiesz się jakie istnieją metody hodowlane i nauki agrotechniczne oraz w jaki sposób zwierzę może przyczynić się do rozwoju człowieka.

Studia weterynaryjne to studia dla tych, którzy kochają zwierzęta. Wszystkie. A miłość do zwierząt powinna być połączona ze zdolnościami interpersonalnymi, bo zwierzęta nie poproszą o pomoc i nie wytłumaczą jak się czują, a zdenerwowanych właścicieli trzeba niejednokrotnie umiejętnie uspokoić, aby skupić się na ratowaniu zwierzęcia. Jeśli wciąż wahacie się nad wyborem studiów weterynaryjnych, niechaj naprowadzi Was wypowiedź irlandzkiego dramaturga, George’a Bernarda Shaw’a: „Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.” Przekonani? Zatem, sprawdźcie ofertę studiów weterynaryjnych na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim, w Olsztynie.

 

Praca po studiach weterynaryjnych w Olsztynie

Kierunek kariery zawodowej uzależniony jest od kierunku, w którym się kształciliśmy. Podczas studiów zdobyliśmy wiedzę z zakresu hodowli i chowu zwierząt gospodarskich, genetyki, metod hodowlanych, czy żywienia zwierząt, zatem będąc absolwentem Zootechniki możemy znaleźć zatrudnienie w gospodarstwach rolnych, fermach hodowlanych i towarowych, ośrodkach doradztwa rolniczego, przedsiębiorstwach przetwórstwa produktów pochodzenia zwierzęcego, przemyśle paszowym, laboratoriach specjalistycznych, czy też w szkolnictwie, bądź administracji państwowej.

Absolwenci kierunku o nazwie Zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii mogą wykorzystać swoje umiejętności w placówkach i ośrodkach rekreacyjnych, edukacyjnych, wychowawczych, opiekuńczych i terapeutycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ponadto, absolwent może znaleźć zatrudnienie w agroturystyce, działalności szkoleniowej i doradczej w zakresie hodowli, utrzymania, żywienia i szkolenia zwierząt, firmach usługowo- produkcyjnych zajmujących się produkcją oraz dystrybucją karmy i paszy, organizacjach działających w obszarze ochrony zwierząt, związkach hodowców, ogrodach zoologicznych czy też schroniskach.

Po ukończeniu studiów na kierunku Rybactwo można zostać właścicielem gospodarstwa rybackiego, ichtiologiem nadzorującym pracę farm, ośrodków zarybieniowych i wylęgarni, przedstawicielem firm produkujących i sprzedających pasze, przedstawicielem przedsiębiorstwa importującego i eksportującego ryby, specjalistą w zakresie produkcji i obrotu rybami akwaryjnymi, ichtiologiem w parkach narodowych i rezerwatach przyrody, pracownikiem laboratorium i ośrodka doradztwa, czy też inspektorem do spraw gospodarki rybackiej w jednostkach administracji państwowej i samorządowej.

POPULARNE KIERUNKI W OLSZTYNIE POLECANE DLA CIEBIE

komentarze (3)

poloco odpowiedz

Ani zootechnika ani zret nie mają nic wspólnego z wetą, bliżej im do rolnictwa chociaż też nie do końca. Wiem bo niestety wylądowałam na zoo. poziom? więcej wiem z technikum i od taty niż z tej całej zootechniki. Dużo tylko takich zapychaczy i przedmiotów raczej mało w życiu potrzebnych.

Daria odpowiedz pokaż odpowiedzi (1)

Wacham się nad weterynaria a zwierzęta w rekreacji niewiem co wybrać ?

ola W odpowiedzi do: Daria odpowiedz

chcesz mieć pewny zawód to wybierz weterynarię