Filologia angielska studia I stopnia Szczecin

Filologia angielska studia I stopnia Szczecin

Filologia angielska studia I stopnia Szczecin

Studia I stopnia w Szczecinie

filologia angielska

Odkryj filologię angielską w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Filologia angielska studia I stopnia (licencjackie) Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku Filologia angielska w Szczecinie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Filologia angielska studia I stopnia Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek filologia angielska

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Szczeciński

Jednostka prowadząca

Filologia angielska stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek filologia angielska w Szczecinie?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku filologia angielska najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • geografia
 • historia
 • język obcy
 • język polski
 • matematyka
 • wiedza o społeczeństwie

 

Aby zostać studentem kierunku filologia angielska w Szczecinie będziesz musiał zaliczyć egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowo z geografii, historii lub WOS-u.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia angielska w Szczecinie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia angielska w Szczecinie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Jak wyglądają studia na kierunku filologia angielska w Szczecinie?

Studia filologiczne już od wielu lat zajmują jedne z czołowych miejsc w rankingach najpopularniejszych kierunków. Tego typu tendencja jest bezpośrednio związana z globalizacją i otwieraniem się na rynki międzynarodowe, przez co znajomość minimum jednego języka obcego stała się niemal koniecznością oraz dużym atutem na rynku pracy.

Uniwersalnym kodem komunikacyjnym jest obecnie język angielski, dlatego też jeżeli chciałbyś rozwinąć swoje zdolności z tego obszaru oraz dowiedzieć się więcej na temat kultury i obyczajów krajów anglojęzycznych, to kierunek filologia angielska w Szczecinie będzie dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku filologia angielska możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku filologia angielska w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek filologia angielska w Szczecinie będą mieli okazję rozwinąć swoją wiedzę z zakresu nauk humanistycznych, kulturoznawczych i językoznawczych. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów właśnie z tych obszarów tematycznych, między innymi:

 • teoria przekładu
 • dydaktyka nauczania
 • sztuka prezentacji
 • współczesne trendy w językoznawstwie

Jako student zdobędziesz także specjalistyczną wiedzę na temat gramatyki i kultury języka angielskiego. Ponadto, będziesz miał szansę obcować z najwybitniejszymi działami literatury angielskiej i amerykańskiej. Jednak zdecydowanie najwięcej czasu poświecisz doskonaleniu swoich zdolności językowych. Program nauczania zakłada realizacje zajęć z praktycznej nauki języka angielskiego, na których dowiesz się jak używać języka w mowie i piśmie.

Co więcej, wszyscy studenci będą zobowiązani do wybrania jednej z dostępnych specjalizacji, która będzie dopasowana do ich zainteresowań naukowych i planów zawodowych. W ofercie zajdzie się między innymi specjalizacja nauczycielska czy translatorska. Aby zapoznać się z aktualną listą modułów specjalizacyjnych powinieneś odwiedzić oficjalna stronę internetową wybranej uczelni wyższej.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Filologia angielska w Szczecinie, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek filologia angielska w Szczecinie można realizować zarówno na pierwszym, jak i na drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na pierwszą opcją, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów i otrzymasz tytuł licencjata.

Gdzie studiować na kierunku filologia angielska (studia I stopnia) w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek filologia angielska (studia I stopnia) w Szczecinie

 • Uniwersytet Szczeciński

 

Jaka praca po studiach?

Studia w Szczecinie, dzięki ciekawym i dopasowanym do realiów współczesnego świata programom nauczania, kształcą doskonałych specjalistów, którzy bez problemu odnajdują się na obecnym rynku pracy. Dlatego też, po ukończeniu kierunku filologia angielska będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Przede wszystkim, idealnie sprawdzisz się jako pracownik firm i instytucji, w których wymagana jest biegła znajomość języka angielskiego. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z biurami tłumaczeniowymi lub wydawnictwami i redakcjami czasopism. Po ukończeniu odpowiedniej specjalizacji będziesz kompleksowo przygotowany do objęcia zawodu nauczyciela języka angielskiego. Absolwenci często decydują się na pracę w branży turystycznej, szczególnie na stanowisku kierownika biura podróży czy pilota wycieczek.

Dodatkowo, zaawansowana znajomość języka angielskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Dobrym pomysłem będzie także kontynuowanie nauki na studiach magisterskich lub założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do twojego wykształcenia.

Kierunki filologiczne w Szczecinie

Rozwiń

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

Komentarze (0)