Inżynieria transportu lądowego to popularna propozycja kształcenia, która znajduje swoich zwolenników przede wszystkim wśród osób zainteresowanych dziedzinami logistycznymi, organizatorskimi, zarządczymi oraz szeroko rozumianym transportem lądowym. Rozbudowany charakter kształcenia pozwala nabyć pragmatyczną wiedzę i umiejętności.
Przyszli absolwenci poznają zasady organizacji funkcjonowania przedsiębiorstw transportowych i spedycyjnych, uczą się praktycznego stosowania metod i technik organizacji transportu, począwszy od planowania, na kontroli procesu skończywszy. Dowiadują się o planowaniu szlaków handlowych, a co więcej, pogłębiają kompetencje interpersonalne, aby zarządzać zespołami ludzkimi w sposób efektywny.
Absolwenci inżynierii transportu lądowego poszukają zatrudnienia w firmach logistycznych, zajmujących się obsługą przewozu towarów na arenie międzynarodowej, pomyślą o podjęciu pracy w centrach dystrybucyjnych i logistycznych, firmach doradczych, które zajmują się transportem, logistyką oraz spedycją. Jak sam widzisz, wachlarz perspektyw zawodowych jest szeroki.