Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Nie jest tajemnicą, że kontekst wielu badań z zakresu psychologii obejmuje szerokie uwarunkowania biologiczne. Oznacza to, że przyczyną występowania różnych dolegliwości natury emocjonalnej, behawioralnej oraz psychologicznej mogą być dysfunkcje w obszarze działania układu nerwowego, czy hormonalnego. Psychologia kliniczna jest propozycją kształcenia, która skupia się na wyposażeniu przyszłych abiturientów w szeroką wiedzę i umiejętności praktyczne.
Zanim staniesz się ekspertem w swojej dziedzinie, poznasz genetyczne uwarunkowania chorób psychicznych, zyskasz wiedzę na temat wpływu dolegliwości somatycznych na dobrostan psychologiczny, a ponadto nauczysz się stosowania metod diagnostycznych, stworzonych do badania mózgu.
Abiturienci psychologii klinicznej bez trudu podejmują pracę w prywatnych i publicznych zakładach opieki zdrowotnej, decydują się na założenie własnego gabinetu, wiążą przyszłość z jednostkami naukowo-badawczymi lub zatrudniają się w poradniach zdrowia psychicznego. Jak sam widzisz, możliwości jest wiele.
Specjalności na kierunku psychologia
Specjalności na kierunku psychologia