Filologia angielska studia I stopnia - Bydgoszcz

Filologia angielska studia I stopnia - Bydgoszcz

Filologia angielska studia I stopnia - Bydgoszcz

Studia I stopnia w Bydgoszczy

filologia angielska

Odkryj filologię angielską w Bydgoszczy i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Filologia angielska studia I stopnia Bydgoszcz 2021 | woj. kujawsko-pomorskie

Studia na kierunku filologia angielska w Bydgoszczy to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Filologia angielska studia I stopnia - Bydgoszcz

Zobacz, na jakich uczelniach w Bydgoszczy jest kierunek filologia angielska

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Jednostka prowadząca

Filologia angielska stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Uczelnie, gdzie filologia angielska jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy

Jednostka prowadząca

Filologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku filologia

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek filologia angielska w Bydgoszczy?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku filologia angielska najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • język angielski

 

Jeśli myślisz o kształceniu na kierunku filologia angielska w Bydgoszczy, musisz najpierw spełnić określone wymagania kwalifikacyjne. Prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów (język polski, język obcy nowożytny, matematyka), musisz zdawać język angielski najlepiej na poziomie rozszerzonym. Szczegółowe informacje odnoszące się do postępowania rekrutacyjnego znajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia angielska w Bydgoszczy - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA?

Filologia angielska to idealna propozycja kształcenia dla osób, które mają predyspozycje językowe, szybko przyswajają nowe słownictwo, szczycą się dobrą pamięcią i słuchem fonetycznym. Istotne okaże się także zainteresowanie krajami anglojęzycznymi, zwłaszcza ich kulturą, literaturą, ale i sytuacją polityczno-społeczną.

Studia filologiczne nie tracą na swojej wartości. Poligloci są poszukiwani na rynku pracy, zwłaszcza że współczesny świat nastawiony jest na działanie na arenie międzynarodowej. Kierunek jest niezwykle rozwojowy, a przecież, jak wiemy, naukę języków obcych postrzega się jako poszerzanie horyzontów myślowych. Jeśli chcesz zgłębiać kulturę innych państw, jesteś komunikatywny/a i otwarty/a na ludzi innych narodowości, studia w Bydgoszczy są właśnie dla Ciebie.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku filologia angielska możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku filologia angielska w Bydgoszczy realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie w Bydgoszczy umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Znajomość języków obcych, a co ważniejsze – płynna umiejętność posługiwania się nimi to zaleta każdego potencjalnego pracownika. Biznes, świat polityki, a także świat kultury i sztuki nastawiony jest na komunikowanie się i kontakty międzynarodowe. Właśnie dlatego uczelnie w Bydgoszczy oferują kierunek filologia angielska i stawiają na najwyższe standardy kształcenia. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak:

 • współczesna literatura anglojęzyczna,
 • współczesny j. angielski i jego odmiany,
 • gramatyka praktyczna,
 • historia języka angielskiego z elementami gramatyki historycznej,
 • wstęp do kulturoznawstwa z terminologią w j. angielskim,
 • akwizycja i nauczanie języka z terminologią w j. angielskim.

Studenci przyswajają język angielski na wysokim poziomie. Zdobywają przy tym wiedzę i umiejętności z zakresu podstaw translatoryki, teorii przekładu, przekładu artystycznego.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Filologia angielska w Bydgoszczy, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Studia filologiczne w Bydgoszczy w zakresie filologii angielskiej możesz realizować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Stopień pierwszy to studia licencjackie, których ukończenie gwarantuje tytuł licencjata. Absolwenci tego etapu mogą rozpocząć pracę w zawodzie w ograniczonym zakresie, a także kontynuować kształcenie na studiach drugiego stopnia.

Gdzie studiować na kierunku Filologia angielska (studia I stopnia) w Bydgoszczy?

Uczelnie na których można studiować kierunek filologia angielska (studia I stopnia) w Bydgoszczy

 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA?

Absolwenci filologii angielskiej mają bardzo wiele możliwości zatrudnienia, zwłaszcza że język angielski uchodzi aktualnie za język uniwersalny i pozwala sprawie komunikować się niemal z całym światem. Predyspozycje dydaktyczne i translatorskie umożliwiają pracę w szkole bądź w biurach tłumaczeniowych, ale nie tylko.

Studia w Bydgoszczy przygotowują do podjęcia pracy w:

 • biurach tłumaczeń,
 • wydawnictwach,
 • turystyce,
 • redakcjach czasopism,
 • ośrodkach kultury,
 • firmach mających międzynarodowe kontakty biznesowe.

Z powodzeniem odnajdziesz się w instytucjach, które wymagają zaawansowanej znajomości języka angielskiego, a także wiedzy z zakresu kultury krajów anglojęzycznych i komunikacji interkulturowej. Absolwenci umiejętnie prowadzą korespondencję fachową w języku angielskim, a także mogą uzyskać kwalifikacje tłumacza przysięgłego.

Kierunki filologiczne w Bydgoszczy

Komentarze (0)