Filologia angielska studia II stopnia Szczecin

Filologia angielska studia II stopnia Szczecin

Filologia angielska studia II stopnia Szczecin

Studia II stopnia w Szczecinie

filologia angielska

Odkryj filologię angielską w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Filologia angielska studia II stopnia (magisterskie) Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku Filologia angielska w Szczecinie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Filologia angielska studia II stopnia Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek filologia angielska

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Szczeciński

Jednostka prowadząca

Filologia angielska stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek filologia angielska w Szczecinie?

Aby zostać studentem kierunku filologia angielska w Szczecinie będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych oraz certyfikat znajomości języka angielskiego na poziomie C1. W przypadku braku takiego zaświadczenia, kandydaci przejdą rozmowę kwalifikacyjną, której wynik zadecyduje o wyniku rekrutacji.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia angielska w Szczecinie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia angielska w Szczecinie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Jak wyglądają studia na kierunku filologia angielska w Szczecinie?

Angielski jest obecnie uważany za międzynarodowy język polityki, nauki czy handlu. Współcześnie, w czasach otwartych granic oraz podejmowania współpracy z międzynarodowymi kontrahentami, minimum podstawowa znajomość angielskiego jest coraz częściej wymagana w wielu różnorodnych branżach i zawodach. Jeżeli jednak chciałbyś dodatkowo rozwinąć swoją wiedzę na temat kultury i historii krajów anglosaskich oraz biegle posługiwać się językiem angielskim, to koniecznie aplikuj na kierunek filologia angielska w Szczecinie.

Idealnymi kandydatami na studia filologiczne będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach z zakresu nauk humanistycznych i kulturoznawczych, które chciałyby nadal rozwijać się w tym kierunku. Jeżeli dodatkowo marzysz o rozwijaniu swoich kompetencji językowych i pracy w środowisku międzynarodowym, to studia magisterskie na kierunku filologia angielska będą dla Ciebie właściwym wyborem.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku filologia angielska możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku filologia angielska w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek filologia angielska będą mieli okazje ugruntować i rozwinąć specjalistyczną wiedzę z obszaru nauk humanistycznych, kulturoznawczych czy językoznawczych. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów z zakresu powyższych obszarów tematycznych, między innymi:

 • warsztaty badawcze z literaturoznawstwa
 • pisanie akademickie
 • ćwiczenia translacyjne
 • współczesnej trendy w literaturoznawstwie

Jako student będziesz także uczęszczał na zajęcia z praktycznej nauki języka angielskiego, na których zdobędziesz umiejętności pisania oraz komunikowania w języku angielskim. Ponadto, dowiesz się więcej na temat literatury angielskiej i amerykańskiej i będziesz miał możliwość obcowania z najwybitniejszymi dziełami kulturowymi krajów anglojęzycznych. Program kształcenia zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualna ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Filologia angielska w Szczecinie, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku filologia angielska trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

Gdzie studiować na kierunku filologia angielska (studia II stopnia) w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek filologia angielska (studia II stopnia) w Szczecinie

 • Uniwersytet Szczeciński

 

Jaka praca po studiach?

Studia filologiczne w Szczecinie kształcą doskonałych specjalistów, którzy dzięki uzyskanej wiedzy i kwalifikacjom mogą liczyć na wiele ciekawych i perspektywicznych ofert pracy zawodowej. Dlatego też, po ukończeniu kierunku filologia angielska będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Przede wszystkim, idealnie odnajdziesz się jako pracownik wszelkich firm i instytucji, w których wymagana jest zaawansowana znajomość języka angielskiego. Równie ciekawą opcją może być objęcie stanowiska nauczyciela w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, a także w szkołach językowych. Absolwenci często decydują się na zatrudnienie w biurach tłumaczeniowych lub specjalistycznych wydawnictwach, redakcjach czasopism oraz w innego rodzaju mediach.

Ponadto, możesz pracować w branży turystycznej, zarówno jako przewodnik i pilot wycieczek zagranicznych, czy kierownik biura podróży. Po ukończeniu studiów magisterskich zasadne będzie kontynuowanie nauki na studiach doktoranckich i tym samym rozpoczęcie działalności naukowej.

Kierunki filologiczne w Szczecinie

Rozwiń

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

Komentarze (0)