Wzornictwo

Wzornictwo

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach - kierunki studiów

Wzornictwo – Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach 2021

Studia na kierunku wzornictwo w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 4 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku wzornictwo znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • akcent plastyczny w projektowaniu
 • formy wizualnej prezentacji ubioru
 • rysunek żurnalowy
 • komputerowe projektowanie ubioru
 • media cyfrowe wspomagające projektowanie
 • fotografia
 • technologie odzieży

 

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach to uczelnia oferująca kandydatom najpopularniejsze kierunki techniczne i artystyczne. W ich gronie istotne miejsce zajmuje Wzornictwo, prowadzone na studiach pierwszego stopnia.

Celem kształcenia jest pozyskanie wiedzy na temat sztuki projektowania ubioru i biżuterii. Studenci rozwijają umiejętności konstrukcji ubioru, rysunku, fotografii, technik szycia oraz projektowania i wykonywania biżuterii, jak też projektowania oraz wytwarzania obuwia i akcesoriów. Zwieńczeniem nauki jest Pokaz Mody i Gala Dyplomowa, czyli wydarzenie promujące ciekawych debiutantów.

W toku nauki studenci realizują następujące przedmioty: akcent plastyczny w projektowaniu, formy wizualnej prezentacji ubioru, rysunek żurnalowy, komputerowe projektowanie ubioru, media cyfrowe wspomagające projektowanie, fotografia, technologie odzieży, realizacja biżuterii, rzeźba. Absolwenci Wzornictwa w WST znajdą zatrudnienie w firmach odzieżowych, agencjach mody, teatrach, bądź przy produkcjach filmowych i telewizyjnych.

Podejmowanie decyzji związanych z kształceniem nierzadko sprawia problemy. Kandydaci na studia porównują oferty dydaktyczne, listę przedmiotów do zaliczenia, a nawet nazwiska wśród grona absolwentów. Jakie ma Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach opinie? Paulina, studentka Wzornictwa mówi:

„Świat mody przyciąga niejednego młodego studenta. Ale żeby w nim zaistnieć, chociaż na chwilę zabłysnąć należy sporo się napracować, zdobyć odpowiednią wiedzę i nabyć odpowiednich umiejętności, na dodatek, od odpowiednich ludzi. Właśnie dlatego studiuję Wzornictwo w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Wzornictwo w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach:

Absolwent Wzornictwa w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • projektowania ubioru i biżuterii,
 • projektowania i wytwarzania obuwia oraz akcesoriów,
 • zasad prowadzenia własnej działalności,
 • plastycznego kształtowania form.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Wzornictwo:

Absolwent kierunku Wzornictwo w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach może znaleźć zatrudnienie w:

 • firmach odzieżowych,
 • agencjach mody,
 • teatrach,
 • produkcjach filmowych i telewizyjnych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia artystyczne wybrać

Studia na kierunku Wzornictwo - wszystko co musisz wiedzieć

Studia artystyczne w Katowicach

WST kierunki

Jakie są kierunki artystyczne w Katowicach

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)