Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
27.09.2024
Studia na kierunku nanotechnologia na Politechnice Łódzkiej to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).
Studia na kierunku nanotechnologia w PŁ | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Progi punktowe na kierunek nanotechnologia - Politechnika Łódzka
Kandydaci na Politechnika Łódzka ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2024/2025 na kierunek nanotechnologia musieli uzyskać co najmniej 204 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.
Sprawdź progi na Politechnika Łódzka
Nanotechnologia główne przedmioty:
Politechnika Łódzka to bogata oferta dydaktyczna, w której znajduje się ponad czterdzieści kierunków kształcenia. Wśród nich, na uwagę zasługuje Nanotechnologia, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Najważniejszym założeniem nauki jest przygotowanie do podjęcia działań zawodowych w obszarze łączącym chemię, technologię chemiczną oraz inżynierię materiałową zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Studenci uczą się dobierać nanomateriały do różnych zastosowań oraz zdobywają szeroką wiedzę w zakresie metod kształtowania i badania ich struktury na poziomie nanoskopowym.
Sprawdź
Politechnika Łódzka kierunki studiów
Politechnika Łódzka rekrutacja
Jakie przedmioty występują w programie nauczania? Na przykład: nanomateriały metaliczne, chemia ogólna i nieorganiczna, projektowanie i grafika inżynierska, chemia analityczna, recykling materiałów, inżynieria procesowa, fizyka polimerów. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci kierunku Nanotechnologia na PŁ mogą wykorzystać w przemyśle chemicznym, przemyśle tworzyw sztucznych, przemysłowych ośrodkach badawczych, medycynie.
Po zdaniu matury, rzesza młodych ludzi zastanawia się, w którym kierunku poprowadzić dalszą edukację? Którą uczelnię wybrać? Jeśli planujemy studiować w Łodzi, warto zapytać: Jakie ma Politechnika Łódzka opinie? Patrycja, studentka Nanotechnologii mówi:
„Politechnika Łódzka jest idealnym miejscem do rozwijania swoich zainteresowań. Tak duża uczelnia ma, po prostu, warunki do tego, by w głowach studentów rozpalać chęć poszerzania wiedzy, badania, eksperymentowania.”
Studia na kierunku nanotechnologia prowadzone są przez Wydział Chemiczny Politechniki Łódzkiej zlokalizowany przy ul. Żeromskiego 116 w Łodzi.
Kontakt:
tel. 42 631 31 00
STUDIA W ŁODZI - ważne informacje
NANOTECHNOLOGIA - ważne informacje
Absolwent kierunku Nanotechnologia na Politechnice Łódzkiej może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Nanotechnologia na Politechnice Łódzkiej może znaleźć zatrudnienie w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku nanotechnologia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
matematyka, język obcy nowożytny, chemia, fizyka
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Kandydaci na studia drugiego stopnia będą klasyfikowani na podstawie: 1. oceny wpisanej w dyplomie ukończenia studiów wyższych 2. oceny z rozmowy kwalifikacyjnej.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Łódzka
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia inżynierskie wybrać
Studia na kierunku Nanotechnologia - wszystko co musisz wiedzieć