Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
19.03.2024
Studia na kierunku mechatronika na Politechnice Poznańskiej to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).
Studia na kierunku mechatronika w PUT; PP | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Mechatronika główne przedmioty:
Politechnika Poznańska to istotny punkt na edukacyjnej mapie Wielkopolski. Szeroka oferta dydaktyczna przyciąga liczne grono kandydatów, którzy mogą studiować, między innymi, Mechatronikę, prowadzoną na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Kierunek Mechatronika na Politechnice Poznańskiej zakłada pozyskanie wiedzy, będącej połączeniem mechaniki, elektroniki i informatyki. Studenci poznają obszary mechaniki, elektrotechniki, elektroniki, technik informatycznych i automatyki, a także przygotowują się do projektowania i eksploatowania urządzeń elektromechanicznych, które wyposażone są w mikrokomputerowe układy sterowania. Mechatronika na Politechnice Poznańskiej to także zdobywanie umiejętności konstruowania urządzeń stosowanych między innymi w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, aparatury medycznej i rehabilitacyjnej.
Plan zajęć zawiera takie przedmioty jak: matematyka, podstawy automatyki, projektowanie układów elektronicznych, technologia i organizacja montażu, napędy urządzeń mechatronicznych, automatyzacja, wytrzymałość materiałów, mechanika techniczna, elektronika analogowa i cyfrowa, programowanie mikroprocesorów, obróbka cieplna i spawalnictwo, mikronapędy, przetwórstwo tworzyw sztucznych, hydraulika i pneumatyka. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Mechatroniki na Politechnice Poznańskiej będą mogli wykorzystać w zakładach zajmujących się konstruowaniem, wytwarzaniem oraz eksploatacją maszyn i urządzeń precyzyjnych, przedsiębiorstwach automatyzujących procesy wytwarzania, zakładach produkcyjnych, jednostkach, które wytwarzają i eksploatują sprzęt medyczny i laboratoryjny.
Wybór odpowiedniej uczelni nierzadko sprawia kandydatom niemałe kłopoty. Startujący na studia porównują oferty dydaktyczne, sprawdzają siatkę zajęć, przeglądają wybór specjalności. Jakie ma Politechnika Poznańska opinie? Mikołaj, student Mechatroniki mówi:
„Politechnika Poznańska to uczelnia dla ludzi ciekawych świata, techniki, nauki. To taka miejsce, w którym spotykają się ludzie pełni pasji i fajnych zainteresowań. Zarówno w gronie studentów, jak i w gronie wykładowców.”
Studia na kierunku mechatronika prowadzone są przez Wydział Inżynierii Mechanicznej Politechniki Poznańskiej zlokalizowany przy ul. Piotrowo 3 w Poznaniu.
Kontakt:
tel. 61 665 2360
Mechatronika Politechnika Poznańska limity miejsc - rekrutacja 2023/2024
Mechatronika Politechnika Poznańska ceny - rekrutacja 2023/2024 (pierwszy rok studiów)
*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.
STUDIA W POZNANIU - ważne informacje
MECHATRONIKA - ważne informacje
Absolwent Mechatroniki na Politechnice Poznańskiej może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Mechatronika na Politechnice Poznańskiej może znaleźć zatrudnienie w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku mechatronika brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
język polski, język obcy nowożytny, matematyka, biologia, chemia, fizyka, informatyka
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Na studia drugiego stopnia mogą zgłaszać się kandydaci, którzy ukończyli studia pierwszego stopnia z tytułem zawodowym inżynier, posiadają wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne określone efektami uczenia się dla danego kierunku na poziomie pierwszego stopnia studiów.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Poznańska
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia inżynierskie wybrać
Studia na kierunku Mechatronika- wszystko co musisz wiedzieć
Studia inżynierskie w Poznaniu
Politechnika Poznańska kierunki
Jakie są kierunki inżynierskie w Poznaniu
Studia na Wydziale Budowy Maszyn i Zarządzania Politechniki Poznańskiej