Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna

Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna

25.10.2024

Biocybernetyka i Inżynieria biomedyczna – Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie rekrutacja 2024/2025

Studia na kierunku biocybernetyka i inżynieria biomedyczna w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia na kierunku biocybernetyka i inżynieria biomedyczna w WAT
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Progi punktowe na kierunek biocybernetyka i inżynieria biomedyczna - Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Kandydaci na Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2024/2025 na kierunek biocybernetyka i inżynieria biomedyczna musieli uzyskać co najmniej 25 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.

Sprawdź progi na Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Program studiów i przedmioty

Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna główne przedmioty:

  • fizyka
  • biologia
  • genetyka
  • biochemia
  • matematyka
  • historia Polski
  • prawo medyczne
  • matematyka
  • mechanika techniczna
  • propedeutyka medycyny
  • metrologia i systemy pomiarowe

 

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie to prawie siedemdziesiąt lat tradycji edukacyjnych. W ramach ośmiu wydziałów, kandydaci odnajdą różne kierunki, w tym te, realizowane na studiach cywilnych. Przykład stanowi Biocybernetyka i Inżynieria biomedyczna, prowadzone na studiach pierwszego stopnia.

 

Nabywane Umiejętności

Celem kształcenia jest pozyskanie szerokiej wiedzy z różnych dyscyplin; w zakresie biocybernetyki i inżynierii biomedyczna, informatyki, elektroniki, telekomunikacji, mechaniki oraz budowy i eksploatacji maszyn. Studenci poznają także nauki medyczne i nauki o zdrowiu, jak również istotne zagadnienia kultury fizycznej.

 

Sprawdź

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie kierunki studiów

Wojskowa Akademia Techniczna rekrutacja

Rekrutacja na studia w Warszawie

 

Jakie przedmioty składają się na program nauczania? Na przykład: matematyka, fizyka, biochemia, biologia, genetyka, propedeutyka medycyny, metrologia i systemy pomiarowe, podstawy mechaniki, wytrzymałość materiałów, prawo medyczne, sieci komputerowe, programowanie, algorytmy i struktury danych, analiza i synteza sygnałów. A co po studiach? Absolwenci Biocybernetyki i Inżynierii biomedycznej w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie znajdą zatrudnienie w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją, sprzedażą, wypożyczaniem, leasingiem oraz obsługą i serwisem urządzeń medycznych, biomechatronicznych i rehabilitacyjnych, biurach projektowych, instytutach badawczych, administracji rządowej i samorządowej, szpitalach, sanatoriach.

 

Opinie

Przed podjęciem ostatecznej decyzji związanej z nauką, kandydaci na studia zadają sobie wiele pytań, porównują oferty kształcenia, sprawdzają programy nauczania. Aby pozbyć się wszelakich wątpliwości, należy zadać proste pytanie: Jakie ma Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie opinie? Gabrysia, studentka Biocybernetyki i Inżynierii biomedycznej mówi:

„Studiuję w Wojskowej Akademii Technicznej, bo tutaj uzyskuje się wiedzę praktyczną, a co za tym idzie, już na ścieżce nauki można określić kierunek swojej drogi zawodowej.”

 

Gdzie studiować kierunek biocybernetyka i inżynieria biomedyczna na Wojskowej Akademii Technicznej

Studia na kierunku biocybernetyka i inżynieria biomedyczna prowadzone są przez Wydział Inżynierii Mechanicznej Wojskowej Akademii Technicznej zlokalizowany przy ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2 w Warszawie.

Kontakt:

tel. 22 683-91-40

www.wim.wat.edu.pl

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Warszawie

Studia w Warszawie

 

 

BIOCYBERNETYKA I INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA  - ważne informacje

Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna studia Warszawa

Biocybernetyka i inżynieria biomedyczna

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Biocybernetykę i Inżynierię biomedyczną:

Absolwent kierunku Biocybernetyka i Inżynieria biomedyczna w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • projektowania i wytwarzania urządzeń biomechatronicznych i rehabilitacyjnych, bioprotez oraz sztucznych narządów i implantów,
  • modelowania i symulacji urządzeń biomechatronicznych i rehabilitacyjnych,
  • obsługi aparatury medycznej,
  • eksploatacji i serwisu systemów IT do urządzeń i systemów medycznych,
  • projektowania i programowania dla telemedycyny,
  • programowania mobilnych urządzeń mikrokontrolerowych i złożonych systemów komputerowych aparatury medycznej,
  • tworzenia i eksploatacji medycznych baz danych,
  • projektowania i integracji optoelektronicznych systemów diagnostycznych i terapeutycznych.

 

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Biocybernetyka i Inżynieria biomedyczna:

Absolwent kierunku Biocybernetyka i Inżynieria biomedyczna w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie może znaleźć zatrudnienie w:

  • przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją, sprzedażą, wypożyczaniem, leasingiem oraz obsługą i serwisem urządzeń medycznych, biomechatronicznych i rehabilitacyjnych,
  • biurach projektowych,
  • instytutach badawczych,
  • administracji rządowej i samorządowej,
  • szpitalach,
  • sanatoriach.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku biocybernetyka i inżynieria biomedyczna brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

matematyka, język obcy nowożytny, język polski, fizyka, informatyka

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Decyzję w sprawie przyjęcia na określony kierunek studiów, w ramach ustalonego limitu miejsc, podejmuje Komisja Rekrutacyjna tego kierunku, biorąc pod uwagę: wynik ukończenia studiów, stopień zgodności efektów kształcenia uzyskanych przez kandydata z efektami kształcenia wymaganymi do podjęcia studiów drugiego stopnia na danym kierunku studiów – S, wyrażony w procentach; kompetencje niezbędne do kontynuowania kształcenia na studiach drugiego stopnia na określonym kierunku studiów, wyniki uzyskane w czasie trwania studiów wyższych.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Komentarze (0)