Informatyka

Informatyka

22.03.2024

Informatyka – Politechnika Śląska rekrutacja 2024/2025

Studia na kierunku infomatyka na Politechnice Śląskiej to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat(studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia na kierunku informatyka w PŚ
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Progi punktowe na kierunek informatyka - Politechnika Śląska w Gliwicach

Kandydaci na Politechnika Śląska w Gliwicach ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2024/2025 na kierunek informatyka musieli uzyskać co najmniej 85 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.

Sprawdź progi na Politechnika Śląska w Gliwicach

Program kształcenia na kierunku Informatyka skonstruowany jest w taki sposób, aby pozyskać szeroką wiedzę z zakresu systemów informatyki i ich zastosowań oraz najważniejszych zagadnień informatycznych, takich jak systemy operacyjne, tworzenie oprogramowania, aplikacje internetowe, grafika komputerowa, komunikacja człowiek- komputer. W toku studiów studenci zaznajamiają się z zasadami inżynierii oprogramowania, budową modeli i systemów wspomagających podejmowanie decyzji, zasadami projektowania systemów komputerowych o różnej konfiguracji, czy też tworzeniem rozwiązań opartych na sieciach lokalnych, rozległych i przemysłowych.

Absolwenci studiów na kierunku Informatyka wyróżniają się obszerną wiedzą oraz licznymi umiejętnościami praktycznymi. Pozyskane wykształcenie będą mogli wykorzystać na przykład w firmach tworzących systemy informatyczne, firmach zajmujących się informatyzacją procesów przemysłowych, czy biurach projektów. Czekają na nich stanowiska analityków, administratorów systemów operacyjnych, czy projektantów i programistów systemowych.

 

Nabywane umiejętności

Politechnika Śląska kierunki ma liczne, ale to właśnie Informatyka należy do tych najmocniej przyciągających uwagę. Kierunek Informatyka na Politechnice Śląskiej prowadzony jest na trzech wydziałach: Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki, Wydziale Elektrycznym, oraz Wydziale Matematyki Stosowanej. Na każdym z wydziałów spotkacie się z innym wymiarem tej dziedziny.

Kierunek Informatyka polega na zdobyciu wiedzy z zakresu rozwijanych systemów informatyki i ich zastosowań oraz najważniejszych zagadnień informatycznych, takich jak aplikacje internetowe, inżynieria oprogramowania czy komputerowe systemy sterowania. Studenci rozwijają się w zakresie budowy modeli i systemów wspomagających podejmowanie decyzji i zarządzanie. Uczą się projektować systemy komputerowe o różnej konfiguracji i tworzyć rozwiązania oparte na sieciach lokalnych, rozległych i przemysłowych, w tym sieciach bezprzewodowych.

Informatyka Politechnika Śląska to trzy wyrazy oznaczające bogatą ofertę kształcenia z licznymi specjalnościami. Każdy wydział oferuje interesujące profile kształcenia, realizowane tak, by rozwinięte umiejętności sprostały wymogom rynku pracy. 

Jeśli myślisz o szyfrowaniu i deszyfrowaniu danych, zabezpieczania systemów informatycznych oraz bezpiecznej transmisji danych w sieciach, wybierz kierunek Informatyka na Politechnice Śląskiej. Jeśli chcesz zdobyć kwalifikacje do pracy w zawodzie analityka, projektanta i programisty systemowego, wybierz kierunek Informatyka na Politechnice Śląskiej. Jeśli chcesz zostać specjalistą z zakresu bezpieczeństwa systemów i sieci komputerowych, to… masz rację, wybierz Informatykę na Politechnice Śląskiej.

 

Opinie

Jakie ma Politechnika Śląska opinie? Konrad, gliwiczanin, absolwent Informatyki mówi:

„Informatyka to ciągły rozwój; nieprzerwana nauka. Zajęcia to jedno, pasja to drugie. I nawet muszę przyznać, że to drugie jest znacznie ważniejsze, bo bez pasji nic nie da się w życiu osiągnąć. Co ważne, na Politechnice Śląskiej są świetne warunki, by te pasje w sobie rozwijać.”

 

Gdzie studiować informatykę na Politechnice Śląskiej

Studia na kierunku informatyka prowadzone są przez Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej zlokalizowany przy ul. Akademickiej 16 w Gliwicach.

Kontakt:

tel. 32 237 23 77

www.polsl.pl/rau/

Informatyka Politechnika Śląska limity miejsc - rekrutacja 2023/2024 

  • studia stacjonarne I stopnia: 320

 

Informatyka Politechnika Śląska ceny - rekrutacja 2023/2024 (pierwszy rok studiów)

  • studia stacjonarne: bezpłatne
  • studia niestacjonarne: 3800 zł

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

STUDIA W KATOWICACH - ważne informacje

Kierunki studiów w Katowicach

Studia w Katowicach

 

 

INFORMATYKA - ważne informacje

Informatyka studia Katowice

Informatyka studia

Informatyka studia online

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Informatykę na Politechnice Śląskiej:

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • komputerowego wspomagania projektowania w dziedzinie sieci i instalacji elektrycznych,
  • budowy współczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących,
  • zabezpieczenia systemów informatycznych,
  • programowania urządzeń mobilnych,
  • metod przetwarzania i analizy dużych zbiorów danych,
  • klasycznych i nowoczesnych metod informatycznych,
  • metod projektowania i analizowania złożoności obliczeniowej algorytmów i programów sekwencyjnych, równoległych i rozproszonych,
  • sztucznej inteligencji.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Informatyka:

Absolwent Politechniki Śląskiej, kierunku Informatyka może znaleźć zatrudnienie:

  • jako inżynier oprogramowania,
  • jako administrator systemów i sieci komputerowych,
  • jako programista aplikacji mobilnych,
  • w studiach dźwiękowych,
  • w agencjach reklamowych,
  • jako projektant lub analityk systemów bazodanowych,
  • jako konsultant w zakresie kompleksowej informatyzacji przedsiębiorstw,
  • jako wdrożeniowiec systemów informatycznych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA
Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki PŚ

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

STUDIA I STOPNIA
Wydział Matematyki Stosowanej PŚ

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA
Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki PŚ

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

STUDIA II STOPNIA
Wydział Matematyki Stosowanej PŚ

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Śląska w Gliwicach

PRZEDMIOTY KWALIFIKACYJNE+

Kwalifikacja na kierunek informatyka w Politechnice Śląskiej odbywa się na podstawie wyników z matematyki oraz jednego przedmiotu spośród: matematyka na poziomie rozszerzonym, biologia, chemia, fizyka lub informatyka.

Idź do strony uczelni

Komentarze (0)